שתף קטע נבחר

המנהיג האהוב על הרוסים: סטלין שני, מי ראשון?

למרות שארצם ידעה שליטים שהתעללו בהם, עינו אותם והפרו את זכויותיהם, הרוסים עדיין מעדיפים את מנהיגיהם חזקים. לראייה - 56% בחרו בברז'נייב כמנהיג הפופולרי ביותר. פטרונו הפוליטי שהורה על רצח מיליונים הגיע אחריו בדירוג

הם דיכאו זכויות אדם, עינו את מתנגדיהם ושללו חופש ממיליונים, אבל עדיין זוכים לפופולריות רבה בארצם: מיהו המנהיג האהוב ביותר על הרוסים? בסקר שערך העיתון "קומרסנט" העניקו רוב המשתתפים בסקר (56 אחוזים) את המקום הראשון לשליט הסובייטי המנוח ליאוניד ברז'נייב.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

60 שנה למות סטלין: בקיבוץ מתכחשים לרודן  

 

עוד חדשות בעולם :

בלי שירותים: חולה נפש סיני כלוא 11 שנים בכלוב

ג'ון מקיין חדר לשטח סוריה ונפגש עם מורדים

אובמה ביום הזיכרון האמריקני: "תנו כבוד לחיילינו"

פי 3 ממגרש כדורגל: זה הדגל הגדול ביותר בעולם

 

ברז'נייב כיהן בתפקיד המזכיר הכללי של המפלגה הקומוניסטית בברית המועצות בשנים 1964-1982 והוא גבר בסקר הפופולריות על פטרונו הפוליטי שהורה על רצח מיליונים, הרודן יוזף סטלין (50 אחוזים), ועל הצאר ניקולאי השני (48 אחוזים), הקיסר האחרון של האימפריה הרוסית.

 

הגיע רק למקום השני. סטלין, 1932 (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
הגיע רק למקום השני. סטלין, 1932(צילום: gettyimages)

 

בסקר שערך העיתון הרוסי עלה גם כי הרוסים מעדיפים את מנהיגיהם חזקים. לראייה, 66 אחוזים החזיקו בדעה שלילית על מיכאיל גורבצ'וב, שהביא לפירוקה של ברית המועצות, ו-64 אחוזים לא אהבו את יורשו של גורבצ'וב בוריס ילצין.

 

ברז'נייב עלה לשלטון בברית המועצות לאחר הדחתו של ניקיטה חרושצ'וב ושלטונו זכה לכינוי "עידן הסטגנציה" - בעיותיה הכלכליות של רוסיה הוזנחו על ידיו בעוד הוצאות הצבא רק הלכו ועלו ובכירי המשטר היו מעורבים בשחיתויות. כמו קודמיו בתפקיד, גם ברז'נייב לא חס על מתנגדי משטרו ושלח אותם למחנות העבודה הנוקשים, הגולאגים.

 

לברז'נייב הייתה חיבה גדולה למדליות ועיטורים והוא האדם שזכה למספר העיטורים הרב ביותר בתולדות ברית המועצות - יותר מ-100, בהם עיטור הניצחון שניתן לאנשי הפיקוד העליון של הצבא האדום. מבקריו של השליט הסובייטי טענו כי העיטורים הרבים הוענקו לו בניגוד לתקנון. שלטונו של ברז'נייב בא לקצו עם מותו ב-1982 בגיל 79.

פורסם לראשונה 27/05/2013 23:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
קיבל עיטורים שלא הגיעו לו. ברז'נייב
צילום: gettyimages
מומלצים