שתף קטע נבחר

הרבנות מזהירה: קוקה-קולה פלסטינית לא כשרה

הרבנות מזהירה מפני קוקה-קולה המיוצרת ברשות הפלסטינית, ללא השגחה. במכתב נתבקשו עסקים שתחת השגחתה למנוע את מכירת המשקה, גם אם, לכאורה, אין חשש כי אינו כשר, בשל "הפן החינוכי". הרבנות: ואם אורזים שם גם חלב נאקה?

הרבנות שיגרה השבוע הודעה דחופה, שבה היא מזהירה מפני קוקה-קולה המיוצרת בעיירה ביתוניא הסמוכה לרמאללה, המשווקת לצד המשקה המיוצר מזה עשרות שנים בבני ברק והינו כשר למהדרין.

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

בהודעה שכתבו ראש אגף הכשרות ברבנות הראשית, הרב יעקב סבג, ומנהל היחידה הארצית לאכיפת איסורי הונאה בכשרות, רפי יוחאי, נאמר: "לאחרונה נמצאה משווקת רביעיית 'קוקה-קולה', כאשר כל בקבוק נושא כיתוב בערבית ללא ציון כשרות כלל. המוצר הנ"ל נמכר במחיר מוזל ויצר בלבול בקרב האוכלוסייה, הואיל והמותג ידוע ככשר בארץ. בבדיקה שנערכה, נמצא כי המוצר מיוצר בכפר ביתוניא על יד ירושלים ללא כל פיקוח כשרותי".

 

"שלא להרגיל את הציבור". הקולה פלסטינית ()
"שלא להרגיל את הציבור". הקולה פלסטינית

 

במכתב נתבקשו בתי מסחר הנמצאים תחת השגחת הרבנות למנוע את מכירת בקבוקי הקוקה-קולה מביתוניא, גם אם, לכאורה, אין חשש כי מדובר במשקה שאיננו כשר. יתירה מכך, ברחבי העולם נוהגים שומרי כשרות רבים, לרכוש את המותג במקומותיהם, והוא מוחזק ככשר. ולמרות זאת, נכתב עוד באזהרת כשרות, כי על שומרי הכשרות להימנע מלרכוש את המשקה בשל "הפן החינוכי, על מנת שלא להרגיל את הציבור לרכוש מוצרים ללא כשרות".

 

זיו מאור, דבר הרבנות הראשית אומר כי גם בארץ וגם מחוצה לה מייצרים קוקה-קולה, על פי הנוסחה הסודית והמדויקת של החברה, אולם לא ניתן לדעת אם במפעל שאינו נמצא תחת השגחת הרבנות, משמשת מכונת ייצור הקוקה קולה גם לאריזת משקאות אחרים שאינם כשרים, דוגמת חלב נאקה. לדבריו, האזהרה נועדה להבהיר לציבור כי יש לצרוך רק משקאות שיוצרו במפעל הנמצא תחת השגחת הרבנות.

 

חברת "קוקה-קולה ישראל" מסרה כי אין לה כל קשר לייצור המשקה ברשות הפלסטינית. "מיותר לציין כי כל מוצרינו נמצאים תחת ההשגחה המהודרת של הרב לנדא ורבנות תל אביב", נמסר ממשרדי החברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלבול בקרב האוכלוסייה. תגית הקולה כפי שמופיעה בהודעת הרבנות
מומלצים