שתף קטע נבחר

חלופה לערי הביקוש: דירה החל ממיליון בראש העין

שכונת פסגות אפק בראש העין, הרחוקה כחצי שעת נסיעה ברכב מת"א, תכלול 14 אלף דירות תוך עשור. היום החלה מכירת דירות בפרויקט מגורים חדש בשכונה, שמיועד לתושבי העיר ורק אחרי כן לציבור הרחב. המחירים נחשבים סבירים ביחס לפרויקטים אחרים: החל מ-999 אלף ש' ל-3 חדרים. בדקנו את האותיות הקטנות. צפו

שכונת הענק במרכז הארץ מתחילה להיבנות: כחודש לאחר שהכריז יחד עם שר השיכון על שחרור היתרים לבנייה של כמעט 5,000 יחידות דיור בראש העין, התייצב הבוקר (ג') ראש העירייה, משה סיני, לצד חברת שיכון ובינוי נדל"ן - כדי להודיע על יציאה לדרך של פרויקט מגורים חדש בשכונת פסגות אפק בעיר.

 

ראש העין - עוד כתבות בערוץ הנדל"ן :

 

בימים אלה פועלים משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל לשיווק קרקעות בשכונת פסגות אפק החדשה, שעתידה לכלול לא פחות מ-14 אלף יחידות דיור ב-7 שכונות קטנות יותר. מדובר בשכונה הממוקמת במרחק של כחצי שעה נסיעה מתל-אביב (ברכב פרטי ולא בשעות העומס), ולצד יחידות הדיור שייבנו אף תכלול מבני ציבור לרווחת התושבים.

 

הפרויקט החדש של שיכון ובינוי נדל"ן נקרא "חלומות ראש העין" וצפוי להיות ממוקם בצומת הרחובות קיבוץ גלויות ונווה אפיקים בעיר. הוא יכלול בשלב הראשון 212 דירות בשני מגדלי מגורים, בגובה 23 קומות כל אחד, כאשר בכל מגדל יהיו 106 דירות במגוון גדלים: דירות 3-5 חדרים, דירות מיני-פנטהאוז ודירות פנטהאוז. לדברי תמיר דגן, מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן, הפרויקט ייבנה על פי עקרונות הבנייה ירוקה ובנייתו צפויה להסתיים תוך 5 שנים.

 

היום נפתחה מכירת השלב הראשון של הפרויקט, וראש העיר סיני, שנמצא יחד עם עמיתיו מהשלטון המקומי לפני המירוץ לבחירות המקומיות, הבהיר כי במסגרת פרויקט המגורים החדש תתבצע הגרלה לתושבי העיר תחילה - ורק לאחר מכן לציבור הרחב. כמו בפרויקטים חדשים שצפויים להיבנות בערים אחרות, נראה כי ברשות המקומית כבר מתכוננים במרץ לקדנציה הבאה.

 

דורית סדן, סמנכ"לית השיווק של החברה, הסבירה כי המכירה תהיה בשיטה של הגרלה, וההרשמה תיעשה במרכז המבקרים. "על מנת לבוא לקראת תושבי המקום, הבטיחה החברה כי 100 המקומות הראשונים בהגרלה יוקצו לתושבי ראש העין - וכל יתר הדירות ימכרו לציבור הרחב", אמרה ל-ynet, "ובכך נענינו לדרישת העירייה".

 

צפו בכתבת הווידיאו ממסיבת העיתונאים:

 

 

אז כמה זה באמת עולה לנו?

בחברה מבטיחים כי מחיר דירה בפרויקט מתחיל בפחות ממיליון שקל - סכום אטרקטיבי לכל הדעות, בימים שבהם מחירי הנדל"ן נוסקים. בדיקה בלוח המחירון מעלה כי בשלב הראשון של הפרויקט, המחירים נעים בין 999 אלף שקל עבור דירת 3 חדרים בקומה הראשונה, ומטפסים יחד עם הקומות למחירים כמו 1.089 מיליון שקל לדירת 3 חדרים בקומה ה-11 ועד לדירות המיני-פנטהאוז ולדירות הפנטהאוז שעולות מעל 2.5 מיליון שקל.

 

 

על פי מחירון החברה, בקומה הראשונה מוצעת דירת 3 חדרים אחת בלבד בשטח של 90 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 9 מ"ר, ב-999 אלף שקל. דירת 3 חדרים בקומה השנייה עם נוף לכיוון צפון, מזרח ודרום באותו שטח כבר עולה 1.009 מיליון שקל, ודירת 3 חדרים באותו השטח ואותו הנוף בקומה ה-14 עולה 1.123 מיליון שקל.

 

מי שמחפש דירות גדולות יותר, יכול למצוא דירות 4 חדרים עם נוף לכיון צפון ומזרח בשטח של 105 מ"ר, עם מרפסת בשטח שנע בין 12 מ"ר ל-21 מ"ר, החל מהקומה השנייה במחיר המתחיל ב-1.140 מיליון שקל. מחיר דירת 4 חדרים עם מרפסת גדולה בקומה ה-21 מטפס ל-1.398 מיליון שקל.

 

מחירי דירות 5 חדרים בשטח של 121 מ"ר עם מרפסת בשטח שנע בין 12 מ"ר ל-21 מ"ר, מתחילים ב-1.3 מיליון שקל עם נוף לצפון או לדרום מערב (כלומר לכיוון הים). ככל שמטפסים בקומות, כאמור, המחירים עולים: בקומה ה-21 דירת 5 חדרים תעלה לכם 1.558 מיליון שקל. בסך הכל מדובר במחירים השווים לכל כיס, ביחס לאלה המוצעים בפרויקטים אחרים באזור הביקוש.

 

יצוין כי במחירון של שלב א' של הפרויקט מופיעות 3 דירות שאינן למכירה. ל-ynet נודע כי מדובר בדירות שהוגרלו עבור עובדי בינוי ושיכון נדל"ן, אשר אינם יכולים לקחת חלק בהגרלה של תושבי העיר. לדברי סדן, "ההגרלה נרשמה ברשם ההגרלות - ועורך ההגרלה, בני משפחתו והעובדים אינם יכולים להשתתף בהגרלה. לפיכך, הקצנו שבוע לפני ההשקה לציבור בין 5-10 דירות בהגרלה פנימית בקרב עובדי שיכון ובינוי כולה, ומי שרצה להשתתף בהגרלה פנימית נכנס לפי התור וקנה 8 דירות. מדובר באותו מחיר בדיוק שמוצע לציבור הרחב שיירשם להגרלה".

 

בעיר בונות חברות נוספות: חברת צרפתי שמעון, שתשווק 160 יחידות דיור במחירים של החל מ-1.250 מיליון שקל לדירות 4 חדרים; חברת דונה שזכתה במגרשים להקמת 256 יחידות דיור בשכונת פסגת טל; וחברת יורו ישראל שתבנה 47 יחידות דיור ב-3 בניינים בני 6 קומות.

 

חוץ מהמחירים, נשאלת השאלה כיצד יתמודדו מאות הדיירים החדשים עם הצפיפות העירונית שתגדל בעיר, המאופיינת בעיקר בצמודי קרקע ובקרקעות ירוקות. לדברי נדב בריח, מנהל השיווק של הפרויקט, מתחם המגורים ייבנה עם גישה נוחה לכביש חוצה שומרון (5), כביש חוצה ישראל (6), כביש המחצבות (444) וכביש מכבית (471). בסך הכל מדובר בגישה ללא מעט כבישים, וכעת רק נותר לחכות ולראות אם העלייה במספר התושבים בעיר לא תחמיר את היציאה ממנה, הנחשבת לפקוקה גם כך.

 

המחירון של שיכון ובינוי לשלב א' בפרויקט "חלומות ראש העין" ()
המחירון של שיכון ובינוי לשלב א' בפרויקט "חלומות ראש העין"

 

"המחירים בפרויקט - זה צדק חברתי"

במסיבת העיתונאים שהתקיימה הבוקר אמר מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן כי "אנו גאים להיות החברה הראשונה הגדולה, אשר תציע במרכז הארץ דירות בפחות ממיליון שקל". לדבריו, "ראש העין תוביל מהפכה של ממש עם 14 אלף דירות שאמורות להבנות תוך עשור. כ-5,000 דירות כבר יצאו במכרזים לקבלנים, ובקרוב יצאו עוד כמה אלפים".

 

דגן החמיא לראש העיר ואמר כי "ראש העין היא זוכת פרס החינוך של מדינת ישראל, ונתפסת היום כעיר המעניקה איכות חיים לתושביה. השכונה החדשה, עם תשתיות מתקדמות ויחד עם מערכת החינוך המפותחת, היא הזדמנות מצוינת לזוגות הצעירים להקים בה את ביתם".

 

ראש העיר הוסיף כי "אני שמח שחברת שיכון ובינוי נדל"ן מאפשרת לתושבי העיר ולזוגות הצעירים לרכוש חלק נכבד מהדירות שהיא בונה בפרויקט שלה בעיר. אני בטוח שראש העין תהיה הדבר הטוב הבא במדינת ישראל, מבחינת ההזדמנויות שהיא תפתח בתחום הדיור, החינוך והתעסוקה לצעירי העיר ובכלל".

 

לדבריו, "ההוזלות בדיור של החברה, משמעותן מימוש הלכה למעשה של המונח צדק חברתי. אנו נוכיח שגם אם המדינה אינה מסוגלת לתת מענה למצוקת הזוגות הצעירים - הרי שיוזמות יצירתיות מהשטח יניבו תוצאות חיוביות". ל-ynet אמר כי להערכתו, "קבלנים צריכים לקצץ מהרווחים שלהם".

 

מבט על השכונה העתידית (צילום: שיכון ובינוי נדל"ן) (צילום: שיכון ובינוי נדל
מבט על השכונה העתידית(צילום: שיכון ובינוי נדל"ן)

הדמיית שני המגדלים בפרויקט החדש (צילום: שיכון ובינוי נדל"ן) (צילום: שיכון ובינוי נדל
הדמיית שני המגדלים בפרויקט החדש(צילום: שיכון ובינוי נדל"ן)

הדמיה לדוגמא של אחת מדירות המיני-פנטהאוז (צילום: שיכון ובינוי נדל"ן) (צילום: שיכון ובינוי נדל
הדמיה לדוגמא של אחת מדירות המיני-פנטהאוז(צילום: שיכון ובינוי נדל"ן)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שיכון ובינוי נדל"ן
הדמיית פרויקט "חלומות ראש העין" בשכונת פסגות אפק
צילום: שיכון ובינוי נדל"ן
מומלצים