שתף קטע נבחר

"החשוד ברצח בברנוער הפליל עצמו בחקירה"

אחד ירה, שניים סייעו: הוארך מעצרם של שלושת החשודים ברצח במועדון הגאה. גורמים במשטרה אמרו כי המעקב אחריהם נמשך חודשים, וסיפרו כי תועדו מציתים ופורצים לעשרות כלי רכב. הם אמרו כי החשוד המרכזי ערק מצה"ל יום לאחר הרצח: "הוא השתולל כשנודע לו שיש ראיות נגדו. לא מדובר בפשע שנאה"

המניע - נקמה: בית משפט השלום האריך בצהריים (יום ה') ב-11 יום את מעצרם של שלושת החשודים ברצח בברנוער. במשטרה מעריכים כי אחד החשודים הוא שפתח באש במועדון הברנוער, ירה למוות במדריך ניר כץ ובנערה ליז טרובישי ופצע 11 נוספים. השניים האחרים חשודים כי סייעו לו. הלילה נעצר גם חשוד רביעי, בכיר בקהילה הגאה ובית המשפט האריך את מעצרו בארבעה ימים.

 

פענוח רצח בברנוער - דיווחים נוספים:

עצור רביעי בפרשת הברנוער: בכיר בקהילה הגאה

התעלומה נפתרה לאחר כ-4 שנים? "הכיוון מצוין"

אדם המקורב מאוד לחשודים: "זה חרטא ברטא"

 

החשוד המרכזי ברצח (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
החשוד המרכזי ברצח(צילום: מוטי קמחי )

 

חשוד נוסף, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
חשוד נוסף, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי )

החשוד השלישי (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
החשוד השלישי(צילום: מוטי קמחי )

 

החשוד הרביעי, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
החשוד הרביעי, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי )

 

גורמים במשטרה אמרו כי הרצח לא מוגדר כפשע שנאה. החוקרים עקבו אחרי החשודים במשך חודשים. לדבריהם, החשוד המרכזי הפליל עצמו בחקירה והשתולל כשנאמר לו כשיש ראיות נגדו. אותם גורמים אמרו כי יום לאחר הרצח ערק החשוד מצה"ל למשך ארבעה חודשים.

 

במשטרה אמרו כי שני החשודים האחרים קשרו קשר לביצוע הפשע והיו שותפים לפני ובמהלך הרצח. הם אמרו כי ההכנות לרצח ארכו כשבוע-שבועיים, והחשודים תועדו כשהם מציתים אש ופורצים לעשרות כלי רכב.

 

שניים מהחשודים נעצרו אתמול ברחוב ראשי בגוש דן, הורדו מהמשאית שבה נסעו ונעצרו. הם חשודים ברצח, בניסיון רצח, בקשירת קשר לפשע ובמגוון עבירות אחרות, בהן נשיאת והחזקת אמצעי לחימה, בהתפרצויות, בהצתות וגם בעבירות סמים. עילת המעצר, לפי המשטרה, היא "מסוכנות, שיבוש חקירה ופעולות חקירה המחייבות מעצר".

 

חן לנגר שנפצע ברצח, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
חן לנגר שנפצע ברצח, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי )
 

בקשת המעצר של המשטרה ()
בקשת המעצר של המשטרה

 

כל השלושה מכחישים את הטענות נגדם. "מרשי הדגיש בפני החוקרים שהיה כבן 16 בזמן האירוע. הוא מקווה שהדברים יתבררו ושהוא ישוחרר מהר", אמרה עו"ד אורית חיון מהסנגוריה הציבורית, שמייצגת את אחד החשודים. עו"ד גיל גבאי, אף הוא מהסנגוריה הציבורית שמייצג חשוד נוסף, אמר: "אין לו מושג למה עצרו אותו".

 

מרגע המעצר מתחזקת יותר ויותר ההערכה כי הרצח בוצע על רקע של נקמה אישית. שלושת החשודים הם יהודים תושבי המרכז בשנות ה-20 וה-40 לחייהם. העצור הרביעי, בכיר בקהילה הגאה, נעצר הלילה אבל אינו חשוד בביצוע הרצח עצמו. בימ"ר תל אביב מעריכים כי בידיו מידע דרמטי הקשור לפרשה וכי הוא קשור לעבירה אחרת שבוצעה בעבר הרחוק.מעצר החשודים אתמול ()
מעצר החשודים אתמול

הברנוער היום (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
הברנוער היום(צילום: ירון ברנר)

ליז טרובשי וניר כץ. נורו למוות (צילום: שאול גולן, אדוה נפתלי) (צילום: שאול גולן, אדוה נפתלי)
ליז טרובשי וניר כץ. נורו למוות(צילום: שאול גולן, אדוה נפתלי)
 

 

הרצח במועדון הנוער הגאה אירע ב-1 באוגוסט 2009. בשעת ערב במוצאי שבת

 נכנס רעול פנים למרכז הלהט"בי (הומוסקסואלים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים) ברחוב נחמני בתל-אביב והחל לירות לכל עבר. במקום, שבו נערכו פעולות לבני נוער מהקהילה הגאה, היו באותה העת נערים ונערות וכן המדריכים שסייעו להם. מהאש נהרגו המדריך כץ (26) והנערה טרובישי (16) ונפצעו 11 בני אדם. למשפחות טרובישי וכץ ולפצועי הירי בברנוער מסרה אתמול המשטרה הודעה מוקדמת, זמן קצר לפני שהותר לפרסום מעצר החשודים ברצח.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 06/06/2013 11:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים