שתף קטע נבחר

המסמכים הסוריים מ"מתקפת הסייבר נגד חיפה"

קבוצת ההאקרים הסורית העבירה לאתר איראני מסמכים בעברית שמראים לטענתה כי פעולת הסייבר נגד מערכת המים בחיפה הצליחה. "הטענות שנכשלנו - שקריות"

הארגון הסורי שתקף לכאורה את מערכת המים בחיפה טוען כי מתקפת הסייבר הצליחה - וגם מציג מסמכים בעברית. שבועיים לאחר שיו"ר המועצה הלאומית למחקר ופיתוח, האלוף במילואים פרופסור יצחק בן ישראל, אמר כי ארגון פרו-סורי ניסה לפני כשבועיים לבצע מתקפת סייבר נגד מערכת המים בחיפה, פרסמה היום (א') סוכנות הידיעות האיראנית פארס מסמכים שקיבלה מאותו ארגון ומוכיחים לטענתם שהפעולה האינטרנטית הצליחה.

 

המסמך המלא כפי שפורסם באתר האיראני  

 

המסמכים שפורסמו באתר האיראני ()
המסמכים שפורסמו באתר האיראני


הודעת הארגון הסורי ()
הודעת הארגון הסורי

 

התקיפה, לכאורה, בוצעה בתגובה להפצצה שביצעה ישראל, לפי פרסומים זרים, מוקדם יותר בחודש שעבר. קבוצת ההאקרים "הצבא הסורי האלקטרוני" טענה כי תקפה את מערכת התשתית הראשית של העיר חיפה ושיבשה את פעילות השרתים של מערכות עירוניות ושירותים ציבוריים של העיר. ראש העיר חיפה יונה יהב ומנכ"ל "מי כרמל" אמרו כי לא ידוע להם על ניסיון תקיפה שכזה, אבל האיראנים והסורים בטוחים כי לא רק שניסו לתקוף - אלא גם הצליחו. 

  

בתגובה להכחשות הישראליות, העביר הארגון הסורי מסמכים שמוכיחים את הצלחת הפעולה. "מכיוון שסוכנות הידיעות פארס הייתה אמצעי התקשורת הראשון שדיווח על פעולת הסייבר המוצלחת, וכדי להוכיח שההאשמות של בכירי המשטר הציוני בנוגע לכישלון הפעולה הן שקריות - שלחנו לכם מסמכים שהוצאנו משרתי חיפה במהלך מתקפת הסייבר", נאמר במכתב שנשלח לפארס.

 

"זו רק דוגמה אחת למידע ולמסמכים הרבים שהשגנו במתקפת הסייבר. מסיבות ברורות, אנחנו לא יכולים לאפשר לציבור לדעת עוד על המידע המסווג שהשגנו בפעולה", נכתב עוד. "הצבא הסורי האלקטרוני" טען כי המשך הפעולה היה יכול לגרום לפיצוץ עז, אבל לדבריהם הם החליטו להימנע מכך כדי לא לגרום לקורבנות בנפש.

 

ראש עיריית חיפה יונה יהב חזר ואמר היום כי הוא אינו מכיר ניסיון תקיפה סורי על מערכת המים של העיר, בעיקר לנוכח העובדה שמדובר במערכת השקייה לפרדסים ולשדות. עם זאת, יהב הדגיש: "אנחנו כן מכירים בזה שחיפה כסמל הצפון היא יעד אסטרטגי לאויבנו. ראינו בעבר שארגונים עוינים מנסים להפיל אתרים של עיריית חיפה. בשנה שעברה היה ניסיון להפיל את אפליקציית דף הפייסבוק של העירייה, דבר שאילץ את מנהלי הדף להסירו מעיני הגולשים כמעט ליום שלם". יהב הוסיף כי ארגוני הטרור "לוטשים עיניים" לחיפה, ו"כרגיל הם תוקפים מטרות שתכליתן שלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים