שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

הוארך מעצר בכיר הקהילה, שמו ייחשף מחרתיים

בהסכמת הצדדים, הוארך ביומיים מעצר איש המפתח בפרשה. הוא אינו חשוד ברצח, אך במשטרה סבורים כי העבירות שביצע הובילו לנקמה. סנגורו: "הוא לא ידע מי החשודים ולא הסתיר דבר, זו המצאה". השופט מתח ביקורת על איסור פרסום שם העצור, ועל המונח 'בכיר בקהילה: "מזכיר ארגון זדוני כמו זקני ציון"

הוארך מעצרו של בכיר הקהילה הגאה, שחשוד בעבירות שהובילו לנקמה במועדון הברנוער: בהסכמת הצדדים מעצרו של בכיר הקהילה הגאה הוארך ביומיים, עד יום שלישי. האיש נעצר בשבוע שעבר, בלילה שאחרי מעצר שלושת החשודים ברצח - החשוד בירי, קרוב לו מאוד וחבר נוסף. כל שמות החשודים בפרשה עדיין אסורים בפרסום.

 

החשוד מובל היום להארכת מעצרו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
החשוד מובל היום להארכת מעצרו(צילום: מוטי קמחי)
 

במשטרה מאמינים שהאיש, המוכר מאוד בקהילה הגאה, הוא אחד המפתחות לפענוח הפרשה ואחת השאלות הקשות שנשאלות בחקירתו היא אם ידע בדיעבד מי האנשים שעומדים מאחורי הרצח של ניר כץ וליז טרובישי ופציעתם של עוד 11 איש.

 

עוד על הרצח בברנוער:

 הלם ממעצר הפעיל שדאג לנערים

 הדרישה ל"פשע שנאה": רלוונטי במשפט רצח?

 "פרקו עול והפכו לעבריינים". פרופיל החשודים

 

בהחלטתו העביר השופט עידו דרויאן ביקורת על המשטרה ועל כך שהיא משאירה את הפרשה תחת צו איסור פרסום בשעה שפרטים רבים כבר נחשפו ברשתות החברתיות. השופט הודיע כי ביום שלישי יתיר את פרסום שמו של החשוד המוכר מהקהילה, וכן שבכוונתו להתיר פרסום של פרטים נוספים מהפרשה.

 

 

החשוד בהארכת המעצר היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
החשוד בהארכת המעצר היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

  

עוד מתח השופט ביקורת על הכינוי של החשוד: "לא ברור לי מי הגה את המושג המוזר 'בכיר בקהילה', מושג המעלה על הדעת ארגון חשאי וזדוני משל לזקני ציון שבו יש בכירים יותר וזוטרים יותר השותפים להתארגנות חשאית שמוסתרת מפני הציבור מטעמים כאלה ואחרים". 

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

חוקרי היחידה המרכזית במחוז תל אביב כבר הבהירו בבית המשפט שלבכיר לא מיוחסת מעורבות ברצח, וכי הוא חשוד בעבירה שבוצעה כלפי אחד מהאנשים שקשורים לפרשה - שהובילה כנראה למעשה הנקם. אולם בימים האחרונים בוחנים במשטרה גם את השאלה האם הוא ידע או שיער מה אירע באותו ערב במועדון הגאה לפני כמעט ארבע שנים, אך לא אמר דבר.

 

סנגורו של החשוד, עורך הדין רן אלון מהסנגוריה הציבורית, התייחס לכך: "מרשי לא ידע מי הם המבצעים ולא הסתיר דבר, זאת המצאה שצצה בתקשורת, אפילו היחידה החוקרת לא מחשידה אותו בדברים שכאלה".

 

כמו שמות החשודים, גם רבים מהפרטים בנוגע לטבח במרכז הצעירים מקהילת הלהט"ב עדיין אסורים בפרסום ושאלות רבות ממתינות לפענוח הפרשה כולה, בהן תיוגו של הבכיר שנעצר לאחר תפיסתם של החשוד ברצח ושני מסייעיו כיעד לחיסול בשל עבירה חמורה שביצע בעבר וקשורה לאחד מהחשודים. אם הפרטים הללו אכן נכונים, נראה כי הצעיר רעול הפנים שפעל, על פי החשד, עם אדם קרוב מאוד וחבר של שניהם, לא מצא אותו וטבח בכל זאת בבני הנוער שנכחו במקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בכיר בקהילה הגאה בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים