שתף קטע נבחר

רב ק. אונו: לקהילה הגאה פוטנציאל אלימות גבוה

בעקבות פיענוח הרצח ב"ברנוער", קרא חבר מועצת הרבנות הראשית, הרב רצון ערוסי, לחשבון נפש להט"בי: "היהדות קובעת שחריגה מהנורמות היא פתח לאלימות". הוא גם דרש התנצלות: סתם האשימו את הדתיים

בקהילה הגאה עדיין לא מעכלים את פיענוח הרצח "בברנוער", שפרטיו נחשפו על ידי המשטרה (ונבלמו מיד על ידי בית המשפט), אבל יש מי שכבר עושה עבורה את חשבון הנפש: הרב ד"ר רצון ערוסי, רבה של קריית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית, אומר כי מתן לגיטימציה לנטיות מיניות "חריגות", כדבריו, גורם לאלימות בחברה, והוא מביע תקווה כי מרחץ הדמים במועדון יגרום למה שהוא מכנה "התפכחות" בקהילה.

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

בשיעור תורני שמסר בעקבות פריצת הדרך בחקירת הרצח, טען הרב ערוסי כי ההיסטוריה האנושית והמקראית מוכיחה שקבלה והכלה של תופעת "הוא והוא, היא והיא", כלשונו, "פורצות גם את שאר הגדרות ואז זה פתח לאלימות". את זאת הוא לומד מ"דור המבול", שהיה הראשון שהכיר בנישואים חד-מיניים, ובעקבות כך "מלאה הארץ חמס", ולדבריו גם שלמה המלך והרמב"ם הצביעו על קשר בין הדברים.

 

"אחינו הלא דתיים אומרים שהרמב"ם היה רציונליסט, פילוסוף ומדען, ולא רק איש תורה", אמר ערוסי, וקרא ללהט"בים להתייחס ברצינות לדעתו. לדבריו, על בני הקהילה לבדוק באמצעות מומחים האם בחברה כזו "מידת האלימות לא קיימת ברמה הרבה יותר גדולה ובפוטנציה יותר גדולה", לפני שיילחמו על שוויון-זכויות עבורם. "איך הופכים את החברה כולה לשפן ניסיונות?"

 

דורש התנצלות בפני הציבור הדתי

הרב ד"ר רצון ערוסי אמר כי מיד לאחר הרצח ב"בר-נוער", לפני ארבע שנים, האשימו "גורמים בלתי אחראים"

באופן אוטומטי את הציבור הדתי והחרדי בפשע שנאה, מתוך סברה כי המבצע יצא מתוכו ומניעיו היו אידיאולוגים. כעת, טען, חלה עליהם חובת התנצלות וחובת פיוס, שכן נמצא ש"כל העניין הוא פנימי".

 

ערוסי הזכיר את "כל החושד בכשרים לוקה בגופו", "המלבין פני חברו ברבים - אין לו חלק לעולם הבא" ו"אין יום הכיפורים מכפר עד שיפייסנו", שנאמרו ביחס למי שפגע ביחיד, והסיק כי הדברים חמורים עוד יותר כשמדובר בציבור. "המשקל חריף יותר", אמר הרב. "צריך להיות זהירים מאוד מאוד בשיח הציבורי בדברים כאלה, לא להלהיט את הרוחות, ולא לנקוט עמדות בפזיזות".

 

אין זו הפעם הראשונה שרבה של קריית אונו יוצא בהתבטאויות הומופוביות. בעבר אמר כי "תופעת ההומוסקסואליות התקשורתית וההפגנתית היא פסולה, והיא שירות דב להומואים, בוודאי לדתיים שבהם".

 

במכתב שכתב בעקבות "מכתב ההומואים" לפני מספר שנים, אמר כי "צריכים אנו לדעת, כיצד להתמודד עם תופעת ההומוסקסואליות המתוקשרת והמופגנת שהיא אם כל חטאת בימינו, ואוי לנו שהגענו לכך. וצריכים אנו לדעת כיצד להתמודד עם שלומי אמוני ישראל יקרים שנולדו כהומוסקסואלים כדי למעט מסבלם, וכדי להראות להם דרכים בהם נמצא אושר של אמת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מלאה הארץ חמס". הרב רצון ערוסי
צילום: משולם לוי
צילום: חיים צח
לאחר הרצח ב"ברנוער"
צילום: חיים צח
מומלצים