שתף קטע נבחר

כך סילקנו את גאידמק

החמ"ל שעבד יום וליל, ההתארגנות בפייסבוק וההפגנות. ראש מטה המאבק להצלת בית״ר ירושלים, דודי מזרחי, מגלה: כך עבד המאבק נגד הבעלים. התוצאה הסופית? "טיהרנו את בית"ר מאנשים בעלי אינטרסים"

ביום שלישי בשבוע שעבר שיגר פרקליטו של ארקדי גאידמק, עו"ד ישראל שלו, מכתב לבית המשפט ובו הודיע כי "כתוצאה מהלחץ הכבד והבלתי לגיטימי ו/או מכובד שהופעל על המשקיעים בישראל ומחוצה לה, שנועד לסכל את ההתקשרות, הודיעו המשקיעים כי הם נסוגים מכוונתם לרכוש מחצית מהמועדון".

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

הפגנות אוהדי בית"ר ירושלים בשבועות האחרונים, בהמשך למחאות במהלך העונה שעברה לאחר הגעתם של שני הצ'צ'נים, עשו בסופו של דבר את שלהן והבעלות על המועדון תעבור בקרוב רשמית מגאידמק לאלי טביב.

 

האיש שעומד מאחורי המחאה הזו הוא דודי מזרחי (24), יושב היציע המזרחי, עובד בביטחון שמתגורר בקריית־משה ומגיע למשחקי בית"ר מגיל 11. רגע אחרי

 הוויתור של גאידמק וימים ספורים לפני תחילת עידן טביב, מזרחי מספר איך הכל התחיל.

 

מתי הכל החל?

"זה קיבל דחיפה כשהגיעו הצ'צ'נים זאור סדאייב וג'יבריל קדאייב לבית"ר לפני כחצי שנה, אחרי תקופה שארקדי לא תרם. הגעת הצ'צ'נים הייתה הקש ששבר את גב הגמל, זה בא אחרי שהנהלת בית"ר הכריזה מלחמה נגד האוהדים, וכשאנחנו במקום הרביעי בטבלה עם מומנטום מטורף אחרי ניצחון על הפועל ת"א. שם החלטתי שיותר אני לא שותק. זהו, יש גבול. אני לא מוכן יותר שיהרסו את בית"ר וידרכו עלינו".

 

"לא הייתי מוכן שידרכו עלינו". מזרחי (אלבום פרטי) (אלבום פרטי)
"לא הייתי מוכן שידרכו עלינו". מזרחי(אלבום פרטי)

 

ומה עשית?

"החלטתי להרים בפייסבוק את המטה להצלת בית"ר ירושלים מארקדי. הייתי לבד בהתחלה. תוך תקופה קצרה הצטרפו אלי אנשים. זה היה מדהים. הקמנו מעין

 חמ"ל שעבד יום וליל, עבדנו בלי הפסקה סביב השעון שעות על גבי שעות. החלטנו לצאת למאבק עם כל פלגי האוהדים, מתונים ורעשנים, מהמזרחי, הצפוני, המערבי ו"לה פמיליה", עד שנשיג את המטרה - סילוקם של האנשים שפגעו לדעתנו בבית"ר: גאידמק, קורנפיין גולדשמיט, עו"ד שלו וכל חבריהם, והכל בכל הדרכים החוקיות".

 

"הפגנו כמה פעמים ליד הבית של גאידמק, ליד הבית של קורנפיין, של עו"ד שלו, הפצנו פקשווילים נגד גולדשמיט. הלכנו שכונה שכונה בירושלים, במאה שערים, במעוז הדתיים ובבני־ברק ותלינו מאות פקשווילים נגד זה שגולדשמיט איש דתי נמצא בהנהלה שמלינה שכר. הוא חרדי, אבל אנחנו חרדים לבית"ר. לחצנו על הבנות של גאידמק בפייסבוק שאבא שלהן יעזוב אותנו. לחצנו על שגרירויות צרפת ורוסיה בישראל שיסגירו את ארקדי לצרפת. ידענו שבמוקדם או מאוחר ננצח. בסוף ניצחנו".

 

המחאה נגדו החלה בפייסבוק. גאידמק (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
המחאה נגדו החלה בפייסבוק. גאידמק(צילום: אוהד צויגנברג)

 

הפגנתם גם נגד ראש העיר.

"כי ברקת היה בהתחלה עם ארקדי. זו שנת בחירות וידענו שהוא לא יעשה טעויות. עובדה שהוא עבר לצד שלנו, והוא מרוצה היום מאוד שטביב הגיע".

 

אתה חבר בארגון "לה פמיליה"?

"אני מהיציע המזרחי. יש לי הרבה חברים שם, הם ארגון ססגוני, חוד החנית של אוהדי בית"ר. הייתה תקופה שהם הקפיאו פעילות".

 

"המטה להצלת בית"ר מארקדי" סחף אוהדים.

"הצלחנו בתקופה קצרה לצרף 8,140 חברים ל'מטה להצלת בית"ר מארקדי' שפנה לכל הפלגים והיה מתון במסרים. בנוסף הקמנו מטה יותר לוחמני לאוהדים עם יותר רגש ואהבה, 'הקומץ היציע המזרחי', ובו 4,550 חברים. שם היו מסרים חריפים מאוד. קיימנו בתחילת הדרך מפגש סודי בהשתתפות כשמונים אוהדים, וכל אחד שם מאה שקל למען בית"ר ישר לתוך כובע שהסתובב בין כולם. עם 8,000 שקל יצאנו לדרך למימון שלטים והסעות מכל הארץ".

 

ההפגנות מול ביתו של גאידמק (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
ההפגנות מול ביתו של גאידמק(צילום: עוז מועלם)

 

לא חששת שזה ייצא משליטה?

"ברור שפחדתי שתהיה אלימות, לפני כל הפגנה ביקשנו אישור. היו מקרים של גלישה לאלימות בהפגנות, אבל ידענו לבלום את האוהדים הזועמים. אני אישית נתבעתי ב־350 אלף שקל ע"י הנהלת בית"ר בטענה שקיללתי את קורנפיין באחת ההפגנות. הם הלכו על הראש שלי, אבל לא הבינו שיש לי עור של פיל. אני חזק ואני אוהב את בית"ר יותר מהם. אנחנו גם דאגנו להסריט ולצלם את כל ההפגנות כדי שיהיו לנו תשובות במשטרה ובבית המשפט".

 

טוענים שהמחאה הייתה גזענית.

"המחאה הייתה גם נגד הניהול של קורנפיין וגאידמק עוד לפני הגעת הצ'צ'נים. אני מודה שהבאת הצ'צ'נים הייתה הקש ששבר את גב הגמל, ומשם הלכנו בכל הכוח להעיף את ארקדי. אבל המחאה לא הייתה גזענית. אני לא גזען, אני לאומן. בחצי שנה שהצ'צ'נים היו פה, הם לא התאימו ולא תרמו שום דבר. הכל עניין פוליטי. זו הייתה הנקמה של גאידמק באוהדי בית"ר, כנראה בגלל שלא נבחר לראשות עיריית ירושלים".

 

ההצתה בבית וגן (צילום: אסף אברס, דובר כבאות ירושלים) (צילום: אסף אברס, דובר כבאות ירושלים)
ההצתה בבית וגן(צילום: אסף אברס, דובר כבאות ירושלים)

 

אתה מגנה את הצתת מתחם בית וגן?

"אני מגנה את ההצתה של בית וגן ואני גם מגנה את ההנהלה, ששמה את המוזיאון של בית"ר מעל מכונות כביסה בחדר ההלבשה. לא כך ראוי

 שיהיה. צר לי שהמציתים הפכו להיות שעירים לעזאזל. נכון שהם עשו טעות, אבל אנחנו כל חיינו נדאג להם כי הם עדיין אחים שלנו".

 

ומי מבטיח שלא תתהפכו ותפגינו בעתיד נגד טביב ואנשיו?

"אנחנו הולכים יחד, יד ביד עם טביב. אנחנו יוצאים לדרך חדשה ופועלים לאחדות הקהל. בלי פלגים, בלי מחנאות, כולם למען בית"ר. טיהרנו את בית"ר מאנשים בעלי אינטרסים והצעדנו אותה לדרך חדשה עם בעלים חדש ויציב, שחובת ההוכחה עליו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים