שתף קטע נבחר

קבוצת תשובה נכנסת לבבלי: תקים 800 דירות

פרויקט היוקרה הסודי של גל נאור, בתו של יצחק תשובה, יוצא לדרך: תקים כ-800 דירות ב-4 מגדלים בפרויקט "פארק בבלי" בשכונה היוקרתית בצפון ת"א. בתוכנית: בריכות אולימפיות, פארק ענק ומחירים שמתחילים מ-5.5 מיליון שקל לדירות 4 חדרים. "ניסינו להתאים את רמת המחירים לסביבה". הצצה

שכונת בבלי היוקרתית בצפון תל-אביב ממשיכה להשתדרג. כשלושה חודשים לאחר שהשיקה היזמית ענבל אור את פרויקט היוקרה "אור בבלי" לקבוצת רכישה, נכנסת שחקנית גדולה בהרבה לתחום הנדל"ן למגורי יוקרה באזור - קבוצת הפלאזה-תשובה של הטייקון יצחק תשובה, בהובלת בתו האדריכלית גל נאור, שמוכרת בעיקר כמי שהופקדה על עיצוב מלון הפלאזה במנהטן בשנת 2004, מועד רכישת המלון על ידי אביה.

 

עוד על פרויקטי יוקרה בת"א בערוץ הנדל"ן :

 

נאור, יו"ר קבוצת פלאזה-תשובה, עתידה להקים בדרום שכונת בבלי (גבעת עמל ב'), ממש מול מגדלי פארק צמרת המפוארים, את פרויקט "פארק בבלי" שיכלול כ-800 יחידות דיור ב-4 מגדלי מגורים בגובה 46 קומות כל אחד, שבנייתם צפויה להסתיים תוך 6-8 שנים וכעת ממתינים בקבוצה להיתרי הבנייה. גולת הכותרת, מספרת נאור, היא פארק וחורש טבעי ענק המשתרע על פני שטח של יותר מ-100 דונם, שאת חלקו כבר הקימה החברה בשבועות האחרונים ללא רעש תקשורתי, והוא צפוי להיות פתוח לתושבי השכונה והעיר תל-אביב.

 

לדברי נאור, פארק בבלי מתוכנן כך שהוא יהווה המשך ישיר לפארק הירקון, "וייצור את ריאת המגורים הירוקה הגדולה ביותר של העיר תל-אביב". הפארק מוקם בתיאום עם עיריית תל-אביב-יפו, בהתאם לתב"ע (תוכנית בניין עיר) מוגדרת באזור, שלדברי נאור נדונה זה 20 שנה. מדובר בתב"ע הכוללת בסך הכל 6 מגדלים (שניים בבעלות עיריית תל-אביב) שיכללו כ-1,000 דירות. ברחבי הפארק כבר ניטעו כ-350 עצים בוגרים, גנים, חורש טבעי וצמחיה, והוא צפוי לכלול גם מתקני משחקים, שבילי דק וספסלי ישיבה.

 

נאור מספרת שבמהלך התכנון היה ניסיון להתאים את רמת מחירי הדירות בפרויקט לשכונה הנחשבת יוקרתית גם כך. "אני חושבת שהמחירים מאוזנים יחסית לסביבה שבה ממוקם הפרויקט", היא אומרת. ואכן, למרבה הפלא, מחירי הדירות החדשות "הצנועות" יחסית (כלומר דירות 3 חדרים בקומה הראשונה בשטח של 90 מ"ר) בפארק בבלי, שמתחילים סביב 3 מיליון שקל, אינם נחשבים בבועה התל-אביבית כבלתי נתפסים: בדיקה קצרה באתרי המודעות מעלה כי מחירי דירות 3 חדרים מיד שנייה ברחבי השכונה נעים סביב 2.4 מיליון שקל ומטפסים עד 3 מיליון שקל.

 

למרות זאת, בימים אלה החלה נאור לשווק את הדירות במגדל הראשון בפרויקט, שצפוי להתאכלס בעוד 3.5 שנים, ול-ynet נודע כי דירות 3 חדרים כפי הנראה כבר נמכרו. כעת עומדות על הפרק דירות גדולות ויקרות יותר. כך, למשל, דירת 4 חדרים בשטח של 153 מ"ר עם מרפסת בשטח של 16 מ"ר בקומה ה-15 עולה כ-5.5 מיליון שקל. דירת 5 חדרים בשטח של 170 מ"ר עם מרפסת בשטח של 16 מ"ר בקומה ה-18 עולה כמעט 6 מיליון שקל. בסך הכל המחירים משקפים מחיר ממוצע של 35-40 אלף שקל למ"ר.

 

לשם השוואה, מחירי דירות 4-4.5 חדרים מיד שנייה בקומות גבוהות יחסית לבתי המגורים הקיימים כיום בשכונה (קומות 4-6) נעים סביב 2.7-3.4 מיליון שקל. ראוי להזכיר כאן שבפרויקט השכן של ענבל אור המחירים מתחילים גם הם ב-3 מיליון שקל עבור דירות 3 חדרים, ומטפסים עד לא פחות מ-176 מיליון שקל עבור דירות הפנטהאוז - אך הדירות של אור קטנות יותר מהדירות שמציעה קבוצת תשובה. בפרויקט של נאור טרם נמסר המחיר המוערך לדירות הפנטהאוז.

 

הדמיית הפרויקט. 5.5 מיליון שקל - והדירה בקומה ה-15 שלכם ()
הדמיית הפרויקט. 5.5 מיליון שקל - והדירה בקומה ה-15 שלכם

בקבוצה רואים בפרויקט "הריאה הירוקה ביותר בת"א" ()
בקבוצה רואים בפרויקט "הריאה הירוקה ביותר בת"א"

 

צפוף פה? דוושו באופניים

אחת הסוגיות החשובות ביותר בעת בניית שכונות חדשות היא סוגיית הצפיפות. בקבוצת תשובה מבטיחים כי דרכי הגישה לתחבורה לעבר הפרויקט החדש יהיו תת-קרקעיות - נקודה שחשוב להתייחס אליה כאשר מדובר בשכונה קטנה וצפופה יחסית, אשר אמורה להכיל עוד 1,000 משפחות חדשות ב-6 השנים הקרובות.

 

אולם למרות שהחניונים של המגדלים החדשים יהיו תת-קרקעיים, אי אפשר להתעלם מהעובדה שהפרויקט צפוי לקום באזור צפוף במיוחד - על כביש ההלכה בואכה דרך נמיר. אמנם כמה דרכי גישה חדשות צפויות להיפתח בעתיד, אך אין ספק שמפת הצפיפות באזור תשתנה, כנראה, לא בהכרח לטובתנו.

 

האם יש פתרון? לדברי נאור, עצם העובדה שהמגדלים יצמחו מתוך פארק ענק עם שבילי דק, תוביל לכך שחלק ניכר מהדיירים יעדיפו שימוש באופניים. באשר לשימוש בתחבורה ציבורית, מעט קשה להאמין שאותם הדיירים שיוכלו להרשות לעצמם לרכוש דירה בפרויקט יבקשו להיעזר בה, אך נאור מציינת שהיא פונה לא רק למי שהפרוטה מצויה בכיסו, אלא גם לאלה "שרוצים לחיות לחיות במגדל עם ריאה ירוקה - ומתאמצים לגור פה".

 

באשר למפרט הטכני, פרויקט פארק בבלי הוא מגדל יוקרה לכל דבר ומציע חללי לובי עם שירותי שמירה 24 שעות ביממה (שמתפקדים גם כאזורי מפגש בין הדיירים), חדרי ישיבות ולאונג' עסקים, יחידות אירוח ללינת אורחים, חדר ג'ימבורי לילדים, מתחמי מפגש ציבוריים שכוללים בריכת שחייה חצי אולימפית חיצונית, לאונג' אירוח בשטח הבריכה עם סגירת חורף, חדר כושר וספא שצופים לבריכה וחללים לחוגים ולאירועים.

 

בריכת שחייה חצי אולימפית חיצונית ()
בריכת שחייה חצי אולימפית חיצונית

לכל דירה - מרפסת ()
לכל דירה - מרפסת

 

משווקת דירות לצד יצירות אמנות

נאור מתגאה בפארק שיקיף את ששת המגדלים, אשר החל להינטע זה מכבר, ובשבועות האחרונים הקימה לרווחת הציבור 3 חללי זכוכית שקופים שמכילים יצירות אמנות ישראלית במתחם, כחלק מהשקת הפרויקט החדש.

 

"בשנים האחרונות נוצרה כמיהה לסביבת מגורים קהילתית יותר, מעורבות שכונתית, קשר עם השכנים ותכנון אדריכלי שאינו מנותק מסביבתו או מנוכר לה. מתוך כך, נוצר ה-DNA של פארק בבלי, שמתבטא במגדלי מגורים שצומחים מהאדמה ויוצרים חיבור ישיר עם הטבע", היא אומרת.

 

לדבריה, "המגדלים בנויים משילוב של זכוכית, אלומיניום ועץ, ונטמעים באופן הרמוני בנוף הירוק שעוטף אותם. שבילי הדק שעוברים בפארק מטפסים מעלה עם המגדלים ואל הגינות הציבוריות הגבוהות המשמשות כמובלעות של טבע לאורכו של המגדל".

 

נזכיר כי הפרויקט יוקם בשכונת בבלי הממוקמת מדרום לירקון. מדובר באחת השכונות הוותיקות והמבוקשות בעיר, שהחלה את דרכה בשנות ה-40 של המאה הקודמת.

 

גל נאור: "מגדלי מגורים שצומחים מהאדמה" ()
גל נאור: "מגדלי מגורים שצומחים מהאדמה"

שבילי דק חיצוניים ודרכי גישה תת-קרקעיות ()
שבילי דק חיצוניים ודרכי גישה תת-קרקעיות

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיית פרויקט פארק בבלי. ממנהטן לתל-אביב
צילום: מארק ון הולדן
גל נאור. "מתאימים את עצמנו לסביבה"
צילום: מארק ון הולדן
מומלצים