שתף קטע נבחר

צפו: לראשונה בישראל - גן שעשועים לילדים נכים

גם ילדים המרותקים לכיסאות גלגלים או לציוד הנשמה רוצים ליהנות ממגלשות וקרוסלות. פרויקט גמר מיוחד של סטודנטים במכון הטכנולוגי בחולון מגשים עבורם חלום ומאפשר להם לשחק בגינת שעשועים המותאמת במיוחד לצרכיהם

עכשיו הם כמו כולם: אתמול (ב') נחשף בבית החולים אלי"ן בירושלים גן שעשועים חדש המותאם לילדים עם צרכים מיוחדים. מעתה גם ילדים המרותקים לכיסאות גלגלים והעוברים שיקום בבית החולים אלי"ן יוכלו לחוות מתקנים כמו מגלשה וקרוסלה, ואת שמחת המשחק בגינה.

 

גן השעשועים הוקם על ידי סטודנטים מהמכון הטכנולוגי בחולון, H.I.T, שהתבקשו השנה במסגרת עבודת הגמר שלהם להגשים חלום לילדים ולבנות עבורם את המתקנים המותאמים.

 

  

 

עוד חדשות בריאות ב-ynet:

 

במסגרת שיתוף פעולה בין המכון הטכנולוגי בחולון, ארגון "מהנדסים ללא גבולות" ומרכז השיקום לילדים ונוער אלי"ן נערך תחקיר נרחב באשר לחוויות השונות של הילדים בגן המשחקים, ונוצר "פרויקט גן המשחקים" שיאפשר גם לילדים המחוברים למכונת הנשמה ליהנות מקרוסלה, למשל, ולילדים בכיסאות גלגלים להתגלש במגלשה.

 

הסטודנטים התמודדו בפרויקט עם אתגרים לא פשוטים, ונדרשו לתכנן מתקנים מתאימים לילדים הנושאים לעתים ציוד רפואי במשקל של יותר מ-80 קילו. "זה לא היה פשוט, אבל התוצאה בהחלט משתלמת", אומרים הסטודנטים עידן בר ושמוליק דורון. "כשרואים את הילדים כל כך מתלהבים ומאושרים, מבחינתנו קיבלנו ציון 100".

 

הילדים מאושרים. גן השעשועים החדש (צילום: חגי שמואלי) (צילום: חגי שמואלי)
הילדים מאושרים. גן השעשועים החדש(צילום: חגי שמואלי)

 

גם המתקן של הסטודנטים דייוויד קנטור ויוני קרוינקל מיוחד: "חשבנו על ילד משותק שמצליח להזיז את כיסא הגלגלים שלו רק באמצעות תנועות קטנות של הג'ויסטיק, ומכאן שאבנו את ההשראה ל'מפלצאוויר', בובות ענק שמוזזות גם הן באמצעות ג'ויסטיק, ובכך התנועות הקטנות של הילד מתורגמות לתנועות ענק של הבובה".

 

הילדים היוו השראה. גן השעשועים באלי"ן (צילום: חגי שמואלי) (צילום: חגי שמואלי)
הילדים היוו השראה. גן השעשועים באלי"ן(צילום: חגי שמואלי)

 

כל עבודות הסטודנטים התפרסמו באתר האינטרנט של המכון הטכנולוגי, שם מקווים שהן יהוו השראה ליזמים מרחבי העולם שירצו להתאים מתקני שעשועים עבור ילדים עם צרכים מיוחדים.

 

מודל חיקוי ליזמים. הילדים נהנים בגן (צילום: חגי שמואלי) (צילום: חגי שמואלי)
מודל חיקוי ליזמים. הילדים נהנים בגן(צילום: חגי שמואלי)

 

"סוף סוף הצלחנו לאפשר לילדים המקסימים האלו ליהנות מחוויות שעבור ילדים אחרים הן כל כך שגרתיות", אומרת נעמי גפן, מרפאה בעיסוק וסמנכ"ל מקצועות הבריאות באלי"ן. "אנחנו כאן כדי לסייע להם בשיקום ולאפשר להם חיים נורמליים ותקינים, וזה מתחיל גם בהשתובבות בגני השעשועים".

 

גפן, שהייתה אחראית על הפרויקט מטעם אלי"ן, מקווה שבעתיד יוכלו להקים גן משחקים קבוע לילדי בית החולים, המתמחה בטיפול שיקומי של ילדים ובני נוער הסובלים מליקויים מוטוריים, סנסוריים, נשימתיים, תקשורתיים, קוגניטיביים והתנהגותיים.
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי שמואלי
נהנים כמו כולם. גן השעשועים החדש
צילום: חגי שמואלי
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים