שתף קטע נבחר

חרדים לשלומו: הרב עובדיה ינותח בהרדמה מלאה

מאז שנפל לפני כחודש בביתו, אושפז הרב עובדיה יוסף שלוש פעמים עקב כאבים עזים. היום הוא ינותח בהרדמה מלאה לאיחוי החוליות בגבו, וברחוב החרדי - חשש לשלומו. בבית הרב קראו להתפלל לרפואתו, ועצרות וסדרי לימוד התקיימו במוקדים שונים

דאגה-רבתי בציבור החרדי ממצבו של "פוסק הדור" הספרדי: מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, ינותח היום (ב') בצהריים לצורך איחוי חוליות הגב שנפגעו, כאשר מעד בביתו. אתמול אושפז הרב בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים בשל כאבים עזים - זו הפעם השלישית מאז המקרה שאירע בראשית החודש. בסביבתו הקרובה ובקרב חסידיו שוררת דריכות גדולה - בעיקר בגלל ההרדמה המלאה הנחוצה לטיפול.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >

 

 

"על פניו, הניתוח עצמו לא כל כך מורכב, והוא גם היה מתוכנן", אמר גורם המקורב לבית הרב. "ההרדמה לאדם בגילו - 93 - ובמצבו היא שגורמת לנו לדאגה גדולה". הוא ביקש מהציבור להתפלל לרפואת עובדיה יוסף בן ג'ורג'יה, וכך גם העיתונות החרדית - המודפסת, המשודרת והמקוונת, שהתאחדה היום כמעט כולה לקריאה דומה.

  

סליחות, תהלים ותפילות לרפואתו

בהיכלי הישיבות ובבתי המדרש קיימו החל מהלילה סדרי לימוד מיוחדים לזכותו של הרב, ובמוקדים שונים

נערכו עצרות לאמירת סליחות, קריאת פרקי תהלים ותפילה "לקיים בנו חכמי ישראל". תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה", שעל פי זיכיון הרשות השנייה מוגדרת "תורנית-ספרדית", התגייסה גם היא למטרה זו והקדישה חלק ניכר משידוריה לטובת העניין.

 

בשנה האחרונה אושפז מנהיגה הרוחני של ש"ס, בן ה-93, מספר פעמים. בחודש ינואר דווח כי עבר אירוע מוחי קל, ובראשית החודש אושפז עקב נפילה בביתו שבירושלים בדרכו לבית הכנסת הצמוד, ממנה סבל חבלות בפלג גופו התחתון. הנפילה הביאה לאשפוז נוסף לפני כשבוע, לאחר שהגיע לבדיקות. בשל מצבו הרפואי התבטלו באופן חריג שיעוריו האחרונים במוצאי השבת, והוא אף ביקש כי יתפללו לרפואתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: יעקב כהן
מומלצים