שתף קטע נבחר

אתר האחים המוסלמים: נשיא מצרים - יהודי

האתר הרשמי של התנועה שהודחה מהשלטון ציטט מגיש מאל ג'זירה, שכתב לכאורה בפייסבוק כי עדלי מנסור הוא בן העדה השבתאית. המגיש הכחיש, הדיווח הוסר אחר כך גם מהאתר

האם הנשיא הזמני של מצרים יהודי? כך לפחות טענו באתר הרשמי של האחים המוסלמים. התנועה שהודחה מהשלטון במצרים ציטטה היום (ו') את איש התקשורת המפורסם בעולם הערבי, אחמד מנסור. לטענת האחים המוסלמים, מנסור - מגיש התוכנית "ללא גבולות" ברשת אל-ג'זירה - פרסם בחשבון הפייסבוק שלו כי הנשיא הזמני של מצרים, עדלי מנסור, הוא בן העדה השבתאית ולכן מוצאו יהודי.

 

הפיכה שנייה במצרים - כל הדיווחים:

הפיכה אחת, המון סימני שאלה: מה קורה במצרים?

הצבא מכה שנית: בפעם הקודמת זה היה נאצר

האחים המוסלמים מזהירים: ההפיכה תביא אלימות

האם הייתה "הפיכה" במצרים? בעולם נזהרים

 

על פי אתר האחים המוסלמים, איש הטלוויזיה טען כי עדלי מנסור, שאתמול נשבע אמונים לתפקיד מחליפו הזמני של מוחמד מורסי, ניסה להתקרב לנצרות, אך האפיפיור הקופטי סירב להטבילו. המגיש מאל ג'זירה הזכיר לטענתם גם את עמדתו של מוחמד אל-בראדעי, יו"ר סבא"א לשעבר ובכיר האופוזיציה המצרית, שסירב להשתתף במועצת השורא (הגוף שתפקד בחודשים האחרונים כרשות המחוקקת של מצרים), כל עוד השורא מכחישה את השואה.

 

אתר האחים המוסלמים. מגן דוד מתחת לכותרת לגבי מנסור ()
אתר האחים המוסלמים. מגן דוד מתחת לכותרת לגבי מנסור

 

לפי האתר הרשמי של האחים המוסלמים, מנסור כתב כי זהו הערבון שהעניק אל-

בראדעי ליהודים, כדי שהוא יהפוך להיות נשיאה של מצרים בבחירות שהצבא יאבטח אותם ויזייף אותם למענו. "כמובן שזה יעשה בהסכמת ארצות הברית, ישראל והערבים", כתב לכאורה המגיש בערוץ הפופולרי.

 

אל-מנסור לא הפסיק לירות, על פי האתר של האחים המוסלמים, ואמר: "כך נראה העתיד ה'יפה' של מצרים ושל הערבים, שהזדרזו להכיר בהפיכה שמי שמתענג עליה הם החילונים. עד כדי כך שאחד מהם, שהוא עוין לדת, לאיסלאם ולאומה, הודיע כי הוא נולד מחדש וכי תאריך היוולדו הוא ה-30 ביוני, היום שבו הצבא ביצע הפיכה נגד הלגיטימיות של הקלפי".

 

אך בינתיים בחשבון הטוויטר שלו, כנראה האמיתי, הכחיש איש התקשורת מנסור את הדברים וצייץ: "אין לי חשבון בפייסבוק וכל מה שפורסם באמצעות הפייסבוק מטעמי הוא שקר". בהמשך, אחרי שעות ארוכות, הוסר הדיווח גם מהאתר הרשמי של האחים המוסלמים.

 

בעיתון המצרי אל-ווטן, הידוע כאחד מהמתנגדים החריפים של האחים המוסלמים, נמתחה ביקורת חריפה על הפרסום באתר הרשמי של האחים המוסלמים ועל כך שהם לא הוציאו תיקון לידיעה אחרי ההכחשה של אל-מנסור.

 

בדומה לערוצי טלוויזיה של האחים המוסלמים, גם רשת אל-ג'זירה הייתה ביומיים האחרונים אחת מהקורבנות של הדחת מורסי. כוחות הביטחון במצרים פרצו לאולפנים של ערוץ הטלוויזיה שמעביר שידורים חיים ממצרים, השידורים הופסקו והצוות נותר נצור באולפנים. רשת אל-ג'זירה ממומנת על ידי קטאר, שנחשבה בשנה האחרונה לבת הברית החזקה ביותר, בעיקר במישור הכלכלי, של שלטון האחים המוסלמים במצרים. בניגוד לסעודיה, לדוגמה, שמיהרה לברך את צבא מצרים על ההפיכה, בקטאר חיכו ליום שאחרי כדי לפרסם הודעה מאופקת יותר.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיא ויהודי? אתר האחים המוסלמים
צילום: רויטרס
מנסור בהשבעתו
צילום: רויטרס
מומלצים