שתף קטע נבחר

הרב אברהם יוסף נחקר, ושוחרר בתנאים מגבילים

שמונה שעות ארכה חקירתו באזהרה של רב העיר חולון ובנו של הרב עובדיה יוסף, המועמד לתפקיד הרב הראשי הספרדי. בין החשדות: הפרת אמונים וניגוד עניינים במתן כשרות מהדרין שבסמכותו. עם תום החקירה, שוחרר בתנאים מגבילים לביתו

חקירה באזהרה נגד רב העיר חולון, בנו של הרב עובדיה יוסף : הרב אברהם יוסף, המועמד לתפקיד הרב הראשי הספרדי, נחקר היום (ד') משעות הבוקר במשרדי יחא"ה, בחשד לביצוע עבירות הפרת אמונים, הנוגעות לניגוד עניינים במסגרת מילוי תפקידו, בהקשר של מתן כשרות מהדרין.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >

 

 

שמונה שעות נמשכה חקירתו של הרב, הנושא בתפקיד הבכיר ביותר בין בניו של מנהיג ש"ס, ובסופה שוחרר בתנאים מגבילים לביתו.

 

חילוקי דעות בתוך המשפחה

הרב יוסף המכהן כאמור כרבה של חולון, כיהן בעבר כרב צבאי בכיר. מאז שטורפדה האפשרות להארכת כהונתו של הרב הראשי שלמה עמאר, באמצעות "חוק עמאר" שהוכשל על ידי ש"ס עצמה - הפך הרב אברהם יוסף לאחד המועמדים הטבעיים לתפקיד הרב הראשי הספרדי, לקראת הבחירות שייערכו בעוד כשבועיים.

 

נושא בתפקיד הבכיר ביותר בין בניו של הרב עובדיה. הרב אברהם יוסף (צילום: קובי קואנקס) (צילום: קובי קואנקס)
נושא בתפקיד הבכיר ביותר בין בניו של הרב עובדיה. הרב אברהם יוסף(צילום: קובי קואנקס)

 

אביו, מנהיגה הרוחני של ש"ס,התבטא בשיחות סגורות כיהוא מייעד לו את התפקיד, אך טרם בשלה ההכרעה הסופית, ובטח שלא הוכרז רשמית כי הוא מועמדה של ש"ס לתפקיד "הראשון לציון", הרב הראשי הספרדי .

 

התמודדותו של הרב יוסף על התפקיד הבכיר גררה חילוקי דעות פנימיים בתנועת ש"ס ובמשפחת יוסף עצמה, שהתבטאו בימים האחרונים בדרישה מן היועץ המשפטי לממשלה לבדוק התבטאויות שנויות במחלוקת שלו, למשל, ביחס לשופטים ולחילונים.

 

היסטוריה של התבטאויות בעייתיות

לפני כשנתיים הצהיר כי "מרגע שאדם התמנה להיות שופט - פסל עצמו להצטרף למניין", ובמקביל הורה: "חייבים להתעלם מקיומם של השופטים, כאילו הם אוויר". בהזדמנות אחרת פסק: "אין לשנות שמות, אלא אם השם שניתן לילד הוא של איש רשע כדוגמת הרצל או נמרוד - אנשים לא הגונים, ואז יש להחליף את השם".

 

לצד הרב אברהם יוסף הוזכרו גם שמותיהם של שניים מאחיו לתפקיד הרב הראשי הספרדי מטעם ש"ס:

יצחק, ראש ישיבת "חזון עובדיה" - ודוד, רב שכונת הר נוף בירושלים. מועמד בולט נוסף הוא רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, בנו של "הראשון לציון" המנוח, המקובל הרב מרדכי אליהו, ואחד מבכירי רבני הציונות הדתית, שהתמודדותו עוררה גלים בקרב תנועות שמאל, עקב התבטאויות גזעניות שיוחסו לו בעבר. לפני כשבוע החליט היועמ"ש לזמנו לשימוע בכפוף להמשך התמודדותו, לפני שיקבע האם לפסול אותה.

 

שמות נוספים המוזכרים כ"ראשון לציון" הבא, הם חבר בית הדין הרבני הגדול, הרב ציון בוארון; רב העיר באר שבע, יהודה דרעי (אחיו של יו"ר ש"ס), ורבה של קריית אונו, רצון ערוסי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
הרב אברהם יוסף
צילום: ירון ברנר
האבא, הרב עובדיה
צילום: יעקב כהן
מומלצים