שתף קטע נבחר

שיא של עשור: עלייה של 32% ברכישת דירות

המשקיעים רצים לדירה: על פי הסקירה החודשית של האוצר, 12,400 דירות נמכרו בחודש מאי - השיעור החודשי הגבוה ביותר בעשור האחרון. הסיבות: העלאת המע"מ והעלאות המסים הצפויות בשוק הנדל"ן, בין היתר על משפרי דיור

העלאת המע"מ והעלאות המסים הצפויות בשוק הנדל"ן הריצו את המשקיעים לרכוש דירות. התוצאה: 12,400 דירות נמכרו בחודש מאי - השיעור החודשי הגבוה ביותר בעשור האחרון. כך עולה מסקירת "אורות אדומים" שמפרסם היום (ה') משרד האוצר.

 

משבר הדיור - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

 

מהסקירה החודשית של המשק עולה כי בחודש מאי חלה עלייה של 32% במספר העסקאות לרכישת דירות. העלייה החדה נרשמה הן ביחס לחודש אפריל 2013 והן ביחס לחודש מאי 2012.

 

העלייה החדה בשיעור הרכישות נרשמה בעיקר בקרב המשקיעים (רוכשים שכבר מחזיקים בבעלות על דירה אחת לפחות), אשר הגדיל את חלקם בכלל הרוכשים ב-4%. מספר העסקאות שביצעו משקיעים גדל ב-53% לעומת אפריל 2013.

 

סוג נוסף של רוכשים שבלט בחודש מאי הוא "משפרי הדיור" (רוכשים שכבר החזיקו בעבר בדירה בבעלותם). מספר העסקאות שבהן נמכרה דירה למשפרי דיור גדל ב-50% בין החודשים אפריל למאי. ההערכה היא כי רוכשים רבים מיהרו לבצע עסקאות מסוג זה, על רקע התוכנית להטיל מס רכישה על עסקאות כאלה, במסגרת תקציב המדינה החדש.

 

מגמה נוספת שבלטה בחודש האחרון היא העלייה ברכישת דירות חדשות. בין החודשים אפריל למאי, חל גידול של 64% במספר העסקאות לרכישת דירות חדשות, לעומת גידול של 24% בלבד במספר העסקאות לרכישת דירות יד שנייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורון גולן
עלייה ברכישת דירות - בעיקר בקרב משקיעים
צילום: דורון גולן
מומלצים