שתף קטע נבחר

ניסוי: מערכת הנעה רקטית שוגרה מבסיס פלמחים

ממשרד הביטחון נמסר כי שיגור הרקטה התבצע מהבסיס במרכז הארץ במסגרת ניסוי מתוכנן. לפני כמה חודשים בוצע משם בהצלחה שיגור של טיל "חץ 3"

רקטה שוגרה הבוקר (ו') מבסיס פלמחים שבמרכז הארץ, במסגרת ניסוי מתוכנן של מערכת הביטחון מראש. מדובר בניסוי של מערכת הנעה לטיל לטווח ארוך. השובל שיצר הטיל נראה היטב במרכז הארץ.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

צילומים: סעודיה מכוונת טילים לאיראן ולישראל

"ב-2015 איראן תוכל לשגר טיל שיפגע בארה"ב"

 

אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון מסר כי "הבוקר ישראל ביצעה שיגור של מערכת הנעה רקטית מבסיס פלמחים. השיגור נערך במסגרת ניסוי שתוכנן על ידי מערכת הביטחון מראש ובוצע כמתוכנן".

 

 

שניות לאחר השיגור (צילום: אלכסנדרה לוקש) (צילום: אלכסנדרה לוקש)
שניות לאחר השיגור(צילום: אלכסנדרה לוקש)

 (צילום: יפית גבאי) (צילום: יפית גבאי)
(צילום: יפית גבאי)

 

מערכות הנעה רקטיות מיועדות לשיגור מערכות גדולות כמו לוויינים וטילים בליסטיים. המערכת שנוסתה יכולה לשמש לשיגור טילי קרקע-קרקע או קרקע-אוויר האסטרטגיים של ישראל, כמו ה"חץ" שמיועד נגד איום הטילים מאיראן, או ה"יריחו", שלפי פרסומים זרים יוכל לשאת ראש נשק גרעיני. בשלב זה עדיין לא נמסר אם הניסוי הסתיים בהצלחה.  

 

בחודש פברואר נערך בבסיס פלמחים ניסוי בשיגור טיל החץ אשר הוכתר בהצלחה. מדובר היה בניסוי ראשון של הטיל

המיירט "חץ 3", אשר נבחן בניסוי טיסה שבו לא היה אמור להתבצע יירוט. השיגור, בשעה 10:30 בבוקר, בוצע משדה הניסויים בבסיס פלמחים. הטיל שוגר לכיוון הים התיכון, שהה באוויר שש דקות ובשיאו הוא חצה את האטמוספרה ופתח את המנוע הרקטי השני שלו.

 

חץ 3 נועד ליירט טילים בליסטיים בעלי טווח ארוך ובגובה רב יותר מאשר חץ 2. המטרה העיקרית בניסוי זה, שבוצע על ידי משרד הביטחון, הייתה לבחון אם הטיל טס זמן רב מספיק כדי לפגוע במטרה.

 

צילמתם את השיגור? שלחו לנו תמונות וסרטונים באי-מייל האדום

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הניסוי כפי שנצפה על ידי אזרחים
צילום: רונן כרמי
מומלצים