שתף קטע נבחר

אשת ראש ממשלת בריטניה: דיוויד, פעל בסוריה

ביקורה האחרון של סמנתה קמרון במחנה פליטים סורים בלבנון לא הותיר אותה אדישה והעיתון "טיימס" הלונדון מדווח שרעיית ראש הממשלה הבריטי היא אחת המשפיעות הגדולות על עמדתו הנצית ביחס למלחמת האזרחים במדינה הערבית. "אף ילד לא צריך לחוות אי פעם את מה שהילדים האלה עברו"

מי ששואל את עצמו מה עומד מאחורי העמדה הנצית של ראש ממשלת בריטניה ביחס למלחמת האזרחים בסוריה , יגלה שהתשובה נמצאת אצל הפרטנרית שלו ברחוב דאונינג 10 בלונדון: עיתון "טיימס" הלונדוני דיווח היום (יום ב') כי אשתו של דיוויד קמרון, סמנתה, לוחצת עליו להתערב במשבר העקוב מדם בסוריה ושהיא אחד האנשים שהכי משפיעים עליו בנושא הסורי.

 

עוד חדשות בעולם :

איטליה: מחוקק השווה שרה שחורה לאורנג אוטנג

"שיחות עם עצמי". נלסון מנדלה שלא הכרתם

צפו: ביום הבסטיליה, חיילי מאלי כבשו את פריז

היורה שזוכה מסתתר, אובמה: 'טרגדיה לאמריקה'

 

מקורב לראש הממשלה הבריטי סיפר ל"טיימס" כי סמנתה קמרון דחפה להגיב למשבר ההומניטארי בסוריה אחרי שביקרה באזור מתוקף תפקידה כשליחת ארגון צדקה. מאז פרוץ ההתקוממות העממית במרס 2011 נגד משטרו של בשאר אסד נהרגו על פי הערכות יותר מ-100 אלף בני אדם ומאות אלפים נאלצו לעזוב את בתיהם ולחפש מקלט במדינות שכנות.

 

מושפע מאשתו? בני הזוג קמרון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מושפע מאשתו? בני הזוג קמרון(צילום: AFP)

 

בחודש מרס ביקרה קמרון במחנה של פליטים סורים בלבנון כשליחת ארגון "להציל את הילדים". היא נפגשה עם ילדים שעברו טראומה במלחמה בארצם, אחת מהם היא ילדה בת עשר שאמהּ נהרגה מירי ארטילרי שהרס את בית המשפחה. היא גם שמעה מאם לשישה ילדים כיצד ירה צלף בבנה בן השלוש בשעה שבני המשפחה ניסו להימלט מביתם במכונית.

 

"אף ילד לא צריך לחוות אי פעם את מה שהילדים האלה עברו", אמרה קמרון במהלך ביקורה האחרון בלבנון. "בכל יום שעובר, יותר ילדים והורים נהרגים ועוד ילדות תמימה מנופצת לרסיסים".

 

ילדים רבים עברו טראומה בעקבות המלחמה בארצם. פליטים סורים בירדן (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ילדים רבים עברו טראומה בעקבות המלחמה בארצם. פליטים סורים בירדן(צילום: רויטרס)

 

בראיון שהעניק ל"גרדיאן" הבריטי בחודש שעבר אמר קמרון שהוא מסכים עם הערכת ארצות הברית, שלפיה נשיא סוריה אסד השתמש בנשק כימי נגד כוחות המורדים. "השאלה היא מה נעשה לאור העובדה שמנהיג אכזרי וברוטאלי כמו אסד משתמש בנשק כימי מתחת לאפינו נגד אזרחיו", אמר קמרון. חודש קודם לכן הוא נפגש עם הנשיא האמריקני ברק אובמה בבית הלבן והשניים הבטיחו לסייע למורדים הסורים, אולם נמנע מלדבר על התערבות צבאית בסכסוך.

 

על פי העיתון "טיימס", הצבא הבריטי העריך את הסיכוי להתערבות בסוריה כקלושה במהלך כינוס של המועצה לביטחון לאומי בחודש שעבר. "לקמרון נאמר כי אספקת נשק למורדים, אף שתשפר את הרגשת האנשים, לא שווה יותר מדי במונחים של שינוי מאזן הכוחות בשטח", נכתב בעיתון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לחץ מבית. סמנתה קמרון
צילום: רויטרס
שורד בשלטון. בשאר אסד
צילום: AP
מומלצים