שתף קטע נבחר

צילום: AP

רוחאני: אחמדינג'אד ניהל את איראן באופן כושל

לראשונה מאז הבחירות תקף נשיא איראן הנבחר את האיש שמכהן בתפקיד מ-2005. "אחמדינג'אד מותיר אחריו עבודה רבה שצריך לעשות. הוא ניהל באופן כושל את משאבי המדינה"

נשיא איראן הנבחר חסן רוחאני מתח ביקורת חריפה על הנשיא היוצא מחמוד אחמדינג'אד ואמר שהוא ניהל באופן כושל את משאבי המדינה. מדובר בפעם הראשונה שבה רוחאני תוקף באופן פומבי את ההנהגה היוצאת מאז הבחירות לנשיאות שנערכו בחודש יוני.

 

עוד חדשות בעולם :

אשת ראש ממשלת בריטניה: דיוויד, פעל בסוריה

איטליה: מחוקק השווה שרה שחורה לאורנג אוטנג

"שיחות עם עצמי". נלסון מנדלה שלא הכרתם

צפו: ביום הבסטיליה, חיילי מאלי כבשו את פריז

 

כמה עיתונים באיראן, בהם העיתון הפרו-רפורמי "שארג' דיילי", ציטטו את רוחאני אומר שהאופן שבו הוא מנתח את הכלכלה שונה מהערכת הממשלה הנוכחית. הוא גם אמר שהנשיא אחמדינג'אד הותיר עבודה רבה שצריך לעשות אותה.

 

כמה מקומות עבודה חדשים הוא באמת ייצר? אחמדינג'אד (צילום: AP) (צילום: AP)
כמה מקומות עבודה חדשים הוא באמת ייצר? אחמדינג'אד(צילום: AP)

 

למרות טענות אחמדינג'אד שבמהלך כהונתו האחרונה ייצר מאות אלפי מקומות עבודה חדשים, הנשיא הנבחר טען כי בשנים 2012-2006 נוספו מדי שנה בממוצע 14 אלף משרות בלבד למשק האיראני.

 

חסן רוחאני יושבע לתפקיד נשיא איראן ב-3 באוגוסט. במהלך קמפיין הבחירות שלו הוא נהג לעתים קרובות למתוח ביקורת על אחמדינג'אד.

 

בבחירות שנערכו לפני חודש קיבל רוחאני 50.68 אחוזים מהקולות (כ-18.6 מיליון קולות), והוביל בפער ניכר על חמשת המועמדים האחרים בבחירות, כולם שמרנים ובהם יקירו של המנהיג הרוחני העליון עלי חמינאי, סעיד ג'לילי.

 

רוחאני נחשב יחסית למתון בדעותיו. הוא מתנגד להפרדה בין נשים לבין גברים, מותח ביקורת על אכיפת קוד הלבוש האיסאלמי, חושב שהצנזורה על האינטרנט מיותרת, סבור שפייסבוק היא תופעה מבורכת ומייחל שהטלוויזיה תשדר דיווחי חדשות ברשת BBC הבריטית.

 

"החופש וזכויות האדם של האנשים זכו להתעלמות, בזמן שאלה של השולטים הועצמו", אמר החודש רוחאני בראיון למגזין נוער  פופולרי באיראן והתייחס גם לצנזורה שחלה בארצו על האינטרנט: "בעידן המהפכה הדיגיטלית, אי אפשר לחיות או למשול בהסגר".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יריבים גדולים. רוחאני ואחמדינג'אד
צילום: AFP PHOTO / HO / IRANIAN PRESIDENCY WEBSITE
מומלצים