שתף קטע נבחר

המוצרים שיסייעו לכם לא לשכוח את התינוק ברכב

מערכות התרעה שכוללות חיישנים ומופעלות על-ידי גלי רדיו, מערכת ש"מכריחה" את נהג ההסעות לעבור בכל האוטובוס, רצועה שמחברת בין המפתח לרכב ועליה כיתוב: "זכור מי מאחור" ואפליקציות שיכולות להזכיר להורים ומחנכים שיש ילד במושב האחורי של הרכב. עזרים לשמירה על חיי הילדים שלכם

אם אתם הורים לילדים ומקרי המוות האחרונים ערערו אתכם והחשש לא מרפה - אולי תרצו לדעת מה יש לשוק להציע בתחום התזכורות להורים. אפליקציות, מכשירים פשוטים ומתקנים מתוחכמים - יש לא מעט מוצרים שיתכן שיעזרו לכם להימנע מלשכוח את הפעוט שלכם ברכב.

 

 

הנה רשימה של כמה מהאופציות הקיימות שמצאנו, חלקן בעזרת ארגון "בטרם". המחירים: מאפס שקלים ועד 1,500 שקל. שימו לב למחירים. אם זה מוצר מתוצרת חוץ - בידקו - אולי אפשר לרכוש אותו במחיר נמוך יותר באתרים בחו"ל. אם זה מוצר חשמלי - שאלו לגבי אורך חיי הסוללה ובררו מהי אחריות היצרן-יבואן. כדאי גם לבדוק לכמה ילדים המוצר מתאים.

 

קחו בחשבון שזוהי רק רשימת מצאי ולא רשימת המלצות. נתנו ליצרנים/משווקים/יבואנים לספר לנו על המוצר והדגשנו חסרונות אפשריים, אבל אין חכם כבעל נסיון: אם התנסיתם במוצרים - אנא טקבקו לנו את התרשמותכם.

  

אפליקציות לסמארטפון 

בייבי סייף

מה זה: גבי רובינשטיין, מפתח האפליקציה: "זו אפליקציה שנועדה להזכיר להורים בשעות קבועות (8:30, 9:00) בימים א-ה לוודא שהילדים הגיעו למסגרות בשלום. צריך רק להוריד את האפליקציה, וההודעה האוטומטית (הודעות פוש) תישלח אליכם מדי יום.

 

מחיר:  חינם.

 

חיסרון: לא למשתמשי אייפון וחלונות, לא תמיד ההורים מורידים את ילדיהם במוסדות החינוך בשעות עגולות.

בייבי סייף. שולחת הודעות פוש בבוקר. רק למשתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד ()
בייבי סייף. שולחת הודעות פוש בבוקר. רק למשתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד

 

BABY REMINDER

מה זה? אפליקציה לאייפון. באמצעות GPS, היא יודעת לזהות באופן אוטומטי את מצבי הנסיעה של המשתמש. כשהיא מזהה מצב של עצירה סופית, היא מתחילה לתזכר את המשתמש בהודעות קול המלוות ברטט, עד לביטולן על-ידי המשתמש. 

 

מחיר: ללא תשלום.

 

חיסרון: רק לאייפון.

 

איפה מורידים? אפסטור.

 

מי בא לגן?

מה זה? אפליקציה לסמארטפון ולמחשבי טאבלט של חברת די.פי.סי מובייל - חברת תוכנה הקיימת למעלה מ-30 שנה.

דו"ח נוכחות שמנהלת הגננת מול ההורים. אפשר גם להשתמש באפליקציה בקרב חברי המשפחה ()
דו"ח נוכחות שמנהלת הגננת מול ההורים. אפשר גם להשתמש באפליקציה בקרב חברי המשפחה

 

איך זה עובד? האפליקציה מאפשרת מעקב אחרי נוכחות ילדים בגני ילדים, בבתי ספר, צהרונים, קייטנות, חוגים וטיולים. "זו בעצם מערכת של דיווחי נוכחות", סיפר ל-ynet דורון חסאן, מנהל פרויקטים מתקדמים בדי.פי.סי מחשבים ותקשורת בע"מ. "לדוגמא, גננת יכולה להזין לאפליקציה את רשימת ילדי הגן. מדי בוקר, כשהם יגיעו לגן, הגננת תסמן באפליקציה ילד, ילד, כך שההורים וכל מי שיוגדר ברשימת אנשי הקשר באפליקציה, יקבלו הודעה למכשיר החכם שלהם שילדיהם הגיעו לגן.

 

"המערכת תחייב את הגננת להשלים את רשימת הנוכחות עד כחצי שעה, לפי ההגדרות שהקבוצה תקבע, אחרת המכשיר יצפצף לתזכורת וייתן עוד טווח של רבע שעה לסיים את דיווחי הנוכחות. בשעה שתיקבע להשלמת הרשימה, האפליקציה תקפיץ את שמות הילדים שלא הגיעו לגן והגננת תוכל לעדכן את ההורים כי ילדם טרם הגיע לגן. ההורים יוכלו להשיב לה בנושא: הילדה נשלחה או לא נשלחה לגן. אם האמא משיבה 'נשלחה' והילדה לא הגיעה, זה מיד ידליק אצל הגננת והאמא נורה אדומה.

 

"אפשר לכתב לרשימה אדם שאמון על הביטחון במוסד החינוכי. גם הוא יקבל הודעת SMS עם פרטי הילד הנעלם ופרטי הגן. אופציה נוספת היא תזכורות בתוך התא המשפחתי: מגדירים את אנשי הקשר וכל פעילות מוגדרת בלו"ז של הילד תוגדר באפליקציה".

אפשר גם לשלוח סתם הודעות לגננת ()
אפשר גם לשלוח סתם הודעות לגננת

 

איפה משיגים? באפסטור ובגוגל פליי.

 

כמה זה עולה? למשתמש הפרטי: הורדה חינם. למוסדות חינוכיים: דמי שימוש של 55 שקל בחודש – כ-3-2 שקלים לילד. עם תוספת של טבאלט 10.1 אינץ' אדרואיד – 80 שקל בחודש. קבלת מחשב הטאבלט כרוכה בהתחייבות ל-20 חודשים. בעקבות המקרים שאירעו: כל מוסד חינוכי שרוצה להצטרף לשירות יקבל 3 חודשים חינם ללא התחייבות.

 

חיסרון: ההורים עשויים לשכוח להזין את הפעילויות של הילד, הגננת עשויה לשכוח פעולות או להתבלבל וישנה גם התלות בסמארטפון: הסוללה בטלפון הסלולרי עשוייה להיגמר, הוא עשוי להיות על "שקט" או ללכת לאיבוד.

 

don't forget your baby

מה זה: האפליקציה שפיתח אייל מרסקי לאנדרואיד, מזהה ניתוק של הסמרטפון מהבלו-טופ של האוטו ומשמיעה תזכורת באנגלית: don't forget your baby.

 

איך זה עובד? צריך שברכב יהיה מותקן מתקן bluetooth של הרכב ולוודא שהוא מתקשר עם הסמארטפון. אם מדי פעם מסיעים את התינוק ברכב אחר, צריך לוודא שהאפליקציה מתחברת ל-bluetooth של הרכב הנוסף.

 

מחיר: חינם.

 

איפה מוצאים? בגוגל פליי: dont forget your baby.

 

חיסרון: ההורה צריך לזכור לבדוק שהמכשיר התחבר ל-bluetooth של הרכב. האפליקציה לא מתאימה לאייפון ולעת עתה לא פועלת על HTC sensation.

 

אמצעים מכניים פשוטים

"רצועת החיים" - רצועה למניעת שיכחת ילדים

מה זה? רצועה פשוטה שצד אחד שלה ניתן לחבר באמצעות תפס לחובקי ההגה וצד שני שלה ניתן לחבר למפתחות הרכב. זוהי יוזמה של אורי שירי, אב לשלוש בנות, הרביעי בדרך, סגן מנהל המוסך בחברת החשמל.

רצועת החיים. אורי שירי, המפתח: "שמתי לב שהאבות תמיד כיבו את הרכב לפני ששכחו את הילד" (צילום: יוסי וייס) (צילום: יוסי וייס)
רצועת החיים. אורי שירי, המפתח: "שמתי לב שהאבות תמיד כיבו את הרכב לפני ששכחו את הילד"(צילום: יוסי וייס)

 

איך זה עובד: לפני התנעת הרכב יש לחבר את המפתח לחובק ההגה. כשהנהג יבקש לצאת מהרכב, הרצועה תמנע זאת, במטרה להזכיר לו כי עליו לא רק לשחרר את הרצועה של חובק ההגה אלא גם את הילדים החגורים מאחור. על גבי הרצועה ישנו כיתוב: "מחכה לך מאחור!".

 

"כיוון שדאגתי לילדי, היה לי צורך פנימי להמציא משהו כזה. בהברקה של רגע חשבתי על רעיון", סיפר שירי ל-ynet. "לאחר ניתוח של כל המקרים של הורה ששכח את ילדו ברכב, שמתי לב שתמיד האב הוציא את המפתח ונעל את הדלת. אז החלטתי שחייבים לתפוס אותו ברגע הזה – כך שההוה לא יוכל להוציא את המפתח בלי לזכור את הילד שישן מאחור. בחברת החשמל חילקו 3,500 תפסים כאלה לעובדים".

 (צילום: יוסי וייס) (צילום: יוסי וייס)
(צילום: יוסי וייס)

המפתח קשור להגה - כדי שלא תשכח לקרוא את הכיתוב (צילום: יוסי וייס) (צילום: יוסי וייס)
המפתח קשור להגה - כדי שלא תשכח לקרוא את הכיתוב(צילום: יוסי וייס)

 

כמה עולה? עד 20 שקלים.

 

איפה אפשר להשיג? בתוך שבועיים יחל להימכר בחנויות הנוחות של רשת סו גוד של סונול.

 

חיסרון: דורש מההורה לזכור לחבר את התפס ועם זאת המכשיר זול, פשוט לתפעול, לא פולט קרינה ולא דורש סוללות.

 

המועצה לצרכנות: "צמיד חיים"

מנכ"ל המועצה לצרכנות אהוד פלג מציע למשרד התחבורה להפיץ בקרב נהגים והורים "צמיד חיים", סרט בד לפרק היד הנסגר ב"סקוטש". נהג או הורה המושיב ילד במושב הבטיחות כורך את הצמיד סביב פרק היד שלו ועם ההגעה ליעד - מסיר אותו וכורך אותו סביב המושב.

 

חסרונות: צריך שההורה יזכור לכרוך את הצמיד. בנוסף, מדובר כרגע בהצעה בלבד, אך הורים יכולים ליישם את הפיתרון הזה בעצמם - עלותו מינימלית.

 

מערכות התרעה

Baby Seat'er

מה זה? מערכת שפיתח דותן אלאלוף, מהנדס בחברת דיגיטל אלגוטק ואב לילדה ו"לילדה נוספת שבדרך", כך סיפר ל-ynet. "קיבלתי דפיקות בלב כשאירע מקרה של ילדה שנשכחה ברכב והחלטתי לפתח את המוצר".

 

המחיר - נמוך יחסית למוצרים מסוג זה: 200-100 שקל למערכת בת חיישן אחד ()
המחיר - נמוך יחסית למוצרים מסוג זה: 200-100 שקל למערכת בת חיישן אחד

 

איך זה עובד? המערכת בנויה על חיישנים ש"בודקים" את הימצאות הילד בתוך כיסא הבטיחות ויכולה לתמוך בעד ארבעה כיסאות. היחידה שמתחברת לכיסא היא פשוט משטח ישיבה חכם. יחידה נוספת היא שלט רחוק שמתחבר למפתח הרכב. אם ההורה מתרחק מהרכב והילד נותר בפנים - המערכת יודעת לזהות את זה ולהתריע על כך תוך פחות מדקה באמצעות צפצוף חזק. 

 

דותן אלאלוף מסביר כי "יש סוללה מובנית בתוך השלט, שיש להטעינה פעם ב-20-15 יום באמצעות מטען USB. הסוללות של היחידה ברכב מחזיקות חצי שנה עד שנה. אלה שתי סוללות טריפל A. בשלט יש כפתור 'snooz' שמאפשר לנטרל את אזעקת המערכת במידת הצורך, לזמן מוגבל.

 

"כל חלקי המערכת פותחו על בסיס טכנולוגיות חדישות ואמינות. עבודת המערכת בניטור והתרעה נבדקה על ידי מעבדות מתמחות בעולם, מהנדסים וקבוצות מיקוד. רמת הדיוק של המערכת גבוהה מאוד ויש לה תקני בטיחות וחשמל אירופים.

המוצר עמיד במים ועמיד בחום של 70 מעלות".

 

המחיר: 200-100 שקל. 25 שקל לכל ילד נוסף - עד 75 שקל תוספת למחיר.  

 

איפה קונים: דרך אתר הרכישה

 

חיסרון:  זו חברה חדשה שרק החלה למכור ממוצריה, לכן אין בנמצא צרכנים שיוכלו להעיד על התנסות במוצר.

המוצר עמיד במים ועמיד בחום של 70 מעלות ()
המוצר עמיד במים ועמיד בחום של 70 מעלות

 

בייבי קיפר Baby Keeper

מה זה? היהלומן משה ירושלמי שכח לרגע קל את ילדו במכוניתו אחרי שקיבל שיחה בטלפון הסלולרי והבין שהוא זקוק למוצר שעשוי להציל חיים. את המוצר – משדר אלחוטי - פיתח המהנדס רן שחר.

 

איך זה עובד: מנכ"ל החברה יוסי שנהב סיפר ל-ynet: "רצינו מוצר פשוט שלא דורש התקנה או פגיעה במערכות הרכב. זה מכשיר שכולל שתי יחידות: יחידת ילד ויחידת הורה. יחידת ההורה היא משדר, שיכול להיות מולבש בקליפס מובנה על חגורת הבוסטר והכיסא. היחידה השנייה היא יחידת הורה - מקלט שמחובר במחזיק מפתחות לצרור מפתחות הרכב. שני המכשירים האלה עובדים באמצעות סוללות פשוטות A3 שתי סוללות לכל יחידה - סך הכל 4 סוללות.

 

"המוצר מופעל ברגע שנוצר מרחק של 5 מטר בין שתי היחידות. או אז, יחידת ההורה מחווה באמצעות רטט, צפצוף ונורה שנדלקת. הוא מתאים לא רק לרכב אלא גם לתיקים למשל. הוא יכול לפעול במקומות סגורים ופתוחים ובכל מזג אוויר. המחיר שלו נמוך בהשוואה למוצרים דומים בארץ ובחו"ל. אנחנו כבר עובדים על מערכת התרעות יותר מתוחכמת ונוסיף גם אפליקציה".

 

איפה אפשר להשיג? המכשיר ישווק ברשת שילב תוך כשבועיים.

 

מחיר: 249 שקל.

 

חיסרון: יש להפעיל את היחידה באמצעות מתג והורים עלולים לשכוח לעשות זאת. יחד עם זאת, המחיר טוב והמרחק הקצר שדרוש להפעלת האזעקה, טוב במיוחד להורים חרדים.

 

בייבי קיפר. המוצר ישווק בשילב תוך כשבועיים (יעקב בן טובים) (יעקב בן טובים)
בייבי קיפר. המוצר ישווק בשילב תוך כשבועיים(יעקב בן טובים)

עובד על סוללות A3 (יעקב בן טובים) (יעקב בן טובים)
עובד על סוללות A3(יעקב בן טובים)

 

Kidetect

מה זה? היזמים עידן נחמני, שרון ועקנין ואריאל ליבוביץ פיתחו מנגנון עם חיישנים שאמורים לזהות כמה ילדים נשכחו ברכב.

 

איך זה עובד? המערכת מיועדת להתקנה בכלי רכב פרטיים וברכבי הסעות ומבוססת על חיישנים המותקנים במושב הנהג ובמושב הנוסעים. היא יכולה לתמוך בעד 10 נוסעים, כולל הנהג. כשהיא מזהה מצב חירום - נשכח ילד – היא מפעילה אזעקה ופותחת אוטומטית את ארבעת חלונות הרכב. יתרון: המוצר לא תלוי בהפעלה אנושית.

 

מחיר: "המערכת עולה 800 שקל וככל שיהיו יותר הזמנות המחירים ירדו", מסרו לנו בחברה. "המחיר הוא לחיישן אחד עבור כיסא אחד. אם רוצים עוד חיישנים – מוסיפים 150 שקל פר כיסא. היא כבר מופעלת ב-100 כלי רכב, כולל התקנה בכל רחבי הארץ וכולל מע"מ.

 

חיסרון: המחיר לא נמוך ויש 100 יחידות במלאי - שאמור להתחדש בשבוע הבא.

 

איפה אפשר להזמין? אתר החברה יושק בקרוב אך כבר אפשר להשאיר שם פרטים וכך גם בפייסבוק.

המערכת יכולה לתמוך בעד 10 נוסעים. כשנשכח ילד היא מפעילה אזעקה ופותחת אוטומטית את ארבעת חלונות הרכב ()
המערכת יכולה לתמוך בעד 10 נוסעים. כשנשכח ילד היא מפעילה אזעקה ופותחת אוטומטית את ארבעת חלונות הרכב
 

  

BabyVox מבית אינטרווקס

מה זה? מערכת חיישנים שמותקנים ברכב שעובדים על עיקרון של זיהוי קולי.

 

איך זה עובד? רועי גנן, סמנכ"ל השיווק אמר ל-ynet: "המערכת מופעלת אוטומטית ואין צורך לכבות או להפעיל אותה. היא יודעת לזהות בזמן אמת ילד שנשכח ברכב 'או קריאת מצוקה שלו. ברגע שזה קורה מופעלת שרשרת פעולות: פתיחת חלון, הפעלת צופר הרכב כדי להודיע לכל מי שנמצא בסביבה וכן אפשר שהיא תשלח הודעת SMS לחמישה אנשים וכן שתשלח קריאת מצוקה למוקד מאוייש.

 

"ברכבי הסעות המערכת יכולה להתממשק עם מערכות צילום והקלטה. כשהמערכת מזהה שהילד נשכח היא גם מפעילה את המצלמות. כך, אפשר לראות מה קורה עם הילד דרך אפליקציה המחוברת לערכת ההקלטה".

 

המחיר: 1,580 שקל כולל התקנה. אחריות של שנה.

 

חיסרון: המחיר גבוה למדי.

 

איפה קונים? כל שירותי ההתקנה, השירות והתמיכה נגישים לקהל הרחב בכל אחת מנקודות השירות של חברת מוטורולה הפרוסות ברחביי הארץ. לפרטים: טל: 9600288 03 פקס: 9600286 03 www.inter-vox.com

בייבי vox. המערכת יכולה להתממשק גם עם מצלמות האבטחה ברכב ההסעות ()
בייבי vox. המערכת יכולה להתממשק גם עם מצלמות האבטחה ברכב ההסעות

 

  

ChildMinder®

מה זה? מערכת שפותחה בארה"ב על-ידי חברת בייבי אלרט שנכנסת לפעולה כאשר מתרחקים כ- 15 מטר מהרכב באמצעות אזעקה חזקה.

 

איך זה עובד? אבירן ראובן מנכ"ל החברה אמר ל-ynet: "מניחים חיישן בצורת פד מתחת לכרית מושב הבטיחות, מחברים את מערכת האזעקה למחזיק המפתחות של הרכב והמערכת מוכנה לפעולה. יחידת האזעקה היא בגודל של שלט רחוק לרכב.

 

"המערכת נדרכת אוטומטית עם הושבת הילד במושב הבטיחות. ההתקנה שלה קלה ומהירה מאוד ותוך 3 דקות אפשר להעבירה מרכב לרכב. המערכת מתחילה להתריע גם אם הילד קם באמצע הנסיעה, אם אינו חגור וכן כשהסלולה חלשה. המערכת עובדת בגלי רדיו באישור משרד התקשורת, היא עמידה לנוזלים ויש אחריות יבואן לשנה. ניתן לחבר עד 3 מושבי בטיחות ליחידת אזעקה אחת".

 

איפה ניתן להשיג? "כרגע ניתן להזמין את המערכת דרך עמוד הפייסבוק שלנו. בקרוב תימכר גם באמצעות מפיצים, כבר חתמנו על הסכם".

 

מחיר: 599 שקל למערכת עם חיישן יחיד. מערכת עם 2 חיישנים: 699 שקלים ועם 3 שקלים 750 שקלים.

 

חיסרון: בארה"ב המערכת זולה יותר: 717-287 שקל.

מוצר אמריקני שכרגע נמכר בארץ דרך עמוד הפייסבוק של המפיץ הישראלי ()
מוצר אמריקני שכרגע נמכר בארץ דרך עמוד הפייסבוק של המפיץ הישראלי

 

CARE של איתוראן ומשדן

מה זה? מערכת שאמורה למנוע ממבוגרים לשכוח ילדים ללא השגחה ברכב הסעות. המוצר מורכב מחיישן קִרבה מגנטי בחלק האחורי של פנים הרכב וכן משלט קרבה מגנטי.

 

איך זה עובד? המערכת מחייבת את הנהג להצמיד את השלט לחיישן בתום הנסיעה. אם הנהג לא סרק את הרכב – המערכת מודיעה על כך באיתותים ובאזעקה. אם המערכת מתנתקת בתום הנסיעה - הנהג לא יוכל להניע את הרכב בנסיעה הבאה מבלי שיצמיד את השלט לחיישן. המערכת יכולה בנוסף לאמת את סריקת הרכב על-ידי הנהג, לאתר חפצים חשודים ולשלוח מסר לסדרן העבודה כאשר לא נערכה סריקה של הנהג.

 

עלות: 960 שקל + מע"מ על המוצר והתקנתו + דמי מנוי חודשיים 10 שקל + מע"מ.

 

חיסרון: התקנהת המערכת מותנית בכך שיש לכם או שתתקינו מערכת איתוראן ושירות ניהול צי. 

 

לפרטים: 3442* או חברת איתוראן 03-5579100. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
פד מתחת למושב שמהווה תזכורת. ChildMinder
צילום: יוסי וייס
"רצועת החיים" זכור - אני מאחור
צילום: יוסי וייס
יעקב בן טובים
בייבי קיפר. מחזיק המפתחות יתריע
יעקב בן טובים
מומלצים