שתף קטע נבחר

אושר: 600 דירות במקום מחלבת טרה בת"א

הוועדה המקומית ת"א אישרה תוכנית להקמת מרכז תעסוקה ומגורים במקום מחלבת טרה ההיסטורית מול מגדלי עזריאלי. התוכנית תכלול 4 מגדלים בגובה 55 קומות עם 600 דירות, חלקן יהיו בנות השגה. כעת ממתינים לאישור הוועדה המחוזית

הוועדה המקומית תל-אביב אישרה בשבוע החולף להפקדה תוכנית להקמת מרכז תעסוקה ומגורים במקום מחלבת טרה ההיסטורית. מדובר בקרן הרחובות יגאל אלון ודרך השלום בתל-אביב, מול מגדלי עזריאלי. את התוכנית, שתכלול 4 מגדלים בגובה 55 קומות, יזמה חברת טרה (מבעלי הקרקע). כעת ממתינים בוועדה המקומית לאישור הוועדה המחוזית תל-אביב.

 

 

בחברה מספרים כי המגדלים יוקמו לאורך נתיבי איילון וכי התוכנית תואמת את מדיניות העירייה, כפי שמתבטאת בתוכנית המתאר העירונית, במסגרתה יוקמו בעיר מתחמים של שימושים מעורבים - תעסוקה, מגורים ומסחר. עוד מוסיפים בחברה כי לאישור התוכנית קדם הליך של שיתוף הציבור וכי קידם אותה צוות תכנון מזרח של עיריית תל-אביב.

 

ייעוד התוכנית הוא לתעסוקה, עם אפשרות של עירוב שימושים של עד 25% מהשטחים למגורים. לפיכך, בכל מגדל ניתן יהיה לבנות 100-150 יחידות דיור, כאשר חלק מהן יהיו מיועדות לדיור בר-השגה (כלומר קטנות ומוזלות). בסך הכל שטח המתחם במסגרת התב"ע (תוכנית בניין עיר) עומד על 25 דונם, ושטחי הבנייה של 4 המגדלים עומדים על 180 אלף מ"ר. המתחמים יכללו גן עירוני ומבני ציבור.

 

הדמיית פרויקט טרה בתל-אביב (הדמיה: ישר אדריכלים) (הדמיה: ישר אדריכלים)
הדמיית פרויקט טרה בתל-אביב(הדמיה: ישר אדריכלים)

 

600 דירות, 25% מהן קטנות וגם בנות השגה

התוכנית כללה הרבה בעלי קרקע קטנים, אשר התאגדו בעזרת העירייה ל-4 מתחמי בנייה - כל מתחם מרכיב רבע מהתוכנית ועונה לסט הדרישות שהעיריה הציבה (גינה, שטחי ציבור, תעסוקה, מגורים וכו').

 

מעיריית תל-אביב נמסר: "הוועדה המקומית לתכנון ובנייה המליצה בשבוע שעבר על הפקדת התוכנית, שתהווה את אחד מעוגני התעסוקה החשובים בעיר. במסגרת התוכנית אושרו 600 יחידות דיור, מתוכן, לדרישת העירייה, 25% דירות קטנות וכן יחידות דיור בר-השגה, בהתאם לקריטריונים שנקבעו על ידי מועצת העיר ובהתאם למדיניות הוועדה המקומית במתחם המע"ר הצפוני. הפרוייקט יבנה על פי נוהל בנייה ירוקה".

 

על התכנון אחראי אדריכל אבנר ישר ממשרד ישר אדריכלים, שמתכנן מגדלי יוקרה בתל-אביב, בין היתר את מגדל רוטשילד 1, מגדל W, מגדל ONE, רוטשילד 17, מגדלי מרום נווה, מגדל נווה צדק על הים White city residence ואחרים. בימים אלה הוא מתכנן גם את פרויקט השוק הסיטונאי, המשתרע על שטח של כ-55 דונם. על ניהול פרויקט טרה הופקדה חברת הניהול וקסמן גוברין גבע שאחראית לניהול התכנון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחלבת טרה בת"א. תמונת ארכיון
הדמיה: ישר אדריכלים
מתחם טרה החדש. הדמיה
הדמיה: ישר אדריכלים
מומלצים