שתף קטע נבחר

מבצע "סופה במדבר": "10 מחבלים חוסלו בסיני"

מקור ביטחוני סיפר כי במבצע למיגור האלימות בחצי האי חוסלו "10 טרוריסטים חמושים". בעוד הרשויות מדווחות על 72 הרוגים בעימותים האלימים בסוף השבוע, משגר שר הפנים אזהרה לתומכי מורסי: "נטפל בנחישות בכל ניסיון לערער את המדינה"

המבצע שישים סוף לטרור מסיני? כוחות הביטחון המצריים הרגו 10 חמושים ועצרו 20 נוספים בחצי האי סיני במהלך 48 השעות האחרונות. כך דיווחה היום (יום א') סוכנות הידיעות הרשמית Mena.

 

עוד חדשות בעולם :

האפיפיור בברזיל: ישו חשוב יותר מהמונדיאל

סין: התווכח עם אישה על חניה והרג את בתה

איטליה: בננות נזרקו על השרה השחורה הראשונה

מאבק בכוכבים: לפוליטיקה יש מקום - אפילו בחלל

 

"הפעולות הביטחוניות שבוצעו על ידי כוחות הצבא והמשטרה בצפון סיני כדי לרדוף אחר טרוריסטים חמושים הביאו לתוצאה של חיסול עשרה מהטרוריסטים החמושים האלה", אמר מקור ביטחוני מצרי לסוכנות הידיעות המצרית.

 

תומכי מורסי התנחלו בשני אזורים מרכזיים בקהיר (צילוםף רויטרס) (צילוםף רויטרס)
תומכי מורסי התנחלו בשני אזורים מרכזיים בקהיר(צילוםף רויטרס)

 

העיתון אל-אהראם דיווח אתמול מפי גורם ביטחוני בכיר במחוז סואץ כי צבא מצרים החל במבצע "סופת במדבר" למיגור הטרור והאלימות בסיני. על פי הדיווח, הצבא המצרי מתכוון לכתר את פעילי הטרור ואת המוקדים שלהם, בייחוד בצפון סיני ובמרכזה. 

 

על פי אותו גורם, הגל הראשון של המבצע יימשך יומיים. לדבריו, הפיקוד הכללי של צבא מצרים יפקח באופן הדוק ובתיאום עם חיל האוויר ועם חיל הים, על צירי הדרכים בין סיני למחוזות הדלתא וקהיר. לפי ההערכות הראשוניות, מספר הטרוריסטים באזור לא עולה על 500.

 

שר הפנים של מצרים התחייב לטפל בנחישות בכל ניסיון לערער את יציבות המדינה ובעצם שלח אזהרה לתומכיו של הנשיא המודח מוחמד מורסי, שבחודש האחרון התנחלו בשתי כיכרות בקהיר ומסרבים לעזוב אותן.


נמשכת המחאה נגד הדחתו של מורסי בהפיכה צבאית. אנשי "האחים המוסלמים" בקהיר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
נמשכת המחאה נגד הדחתו של מורסי בהפיכה צבאית. אנשי "האחים המוסלמים" בקהיר(צילום: רויטרס)

 

האזהרה ששיגר שר הפנים מוחמד איברהים באה בשעה שהרשויות במצרים מדווחות על 72 הרוגים בעימותים האלימים שפרצו בסוף השבוע בין תומכי מורסי האיסלאמיסטים לבין כוחות הביטחון. מדובר בעימותים הקטלניים ביותר במצרים מאז הודח מורסי בהפיכה צבאית ב-3 ביולי.

 

"המשטרה נחושה לשמור על הביטחון"

"אני מבטיח לעם המצרי שהמשטרה נחושה לשמור על הביטחון והבטיחות של המדינה שלהם ומסוגלת לעשות זאת", אמר שר הפנים המצרי במהלך טקס סיום קורס באקדמיה המשטרתית בקהיר. "אנחנו נטפל בנחישות בכל ניסיון לערער את היציבות", אמר איברהים, שמתוקף תפקידו אחראי על כוחות המשטרה.

 

שלשום יצאו מיליוני מצרים לרחובות כדי להביע תמיכה במפקד הצבא ושר ההגנה עבד אל-פתאח א-סיסי, האיש שנעץ סכין בגבו של מורסי והדיח אותו. יציאתם של ההמונים לרחובות באה בעקבות קריאתו של א-סיסי בשבוע שעבר לעם המצרי לתת לצבא מנדט להילחם במה שהוא כינה אלימות וטרור פוטנציאלי.


האיסלאמיסטים אחראים לפרוץ האלימות? פינוי פצוע בקהיר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
האיסלאמיסטים אחראים לפרוץ האלימות? פינוי פצוע בקהיר(צילום: רויטרס)

מיליוני נענו לקריאת מפקד הצבא א-סיסי ויצאו לרחובות (צילום: EPA) (צילום: EPA)
מיליוני נענו לקריאת מפקד הצבא א-סיסי ויצאו לרחובות(צילום: EPA)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

  

שר הפנים איברהים, שמונה לתפקיד על ידי מורסי, נקט עמדה בלתי מתפשרת והאשים במסיבת עיתונאים את תומכיו של הנשיא המודח בגרימת שפיכות דמים כדי לזכות באהדה. הוא גם אמר שהרשויות עשויות לפעול נגד שני המחנות שתומכים במורסי: מחנה אחד נמצא מחוץ למסגד ראבעה אל-עדוויה במזרח קהיר ומחנה שני נמצא בכיכר נהדה הסמוכה לקמפוס הראשי של אוניברסיטת קהיר.

 

שר הפנים תיאר את שני המחנות האיסלאמיסטיים כסכנה גדולה לציבור והזכיר כי נמצאו גופות של שישה שוטרים שנהרגו בעימותים האלימים, ככל הנראה בידי המחנות שתומכים במורסי. "בקרוב נטפל בשתי שביתות השבת", אמר איברהים.

 

בעוד הרשויות במצרים מדווחים על עשרות הרוגים, "האחים המוסלמים" מתעקשים כי מאות מתו ב"טבח" שביצעו כוחות הביטחון המצריים ודורשים להקים ועדת חקירה בינלאומית.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
חייל ברפיח המצרית (ארכיון)
צילום: AFP
מומלצים