שתף קטע נבחר

הממשלה הסכימה לדיון בבג"ץ על ייצוא הגז

המדינה השיבה לבג"ץ כי היא מוכנה לקיים דיון בהרכב מורחב בעתירות שהוגשו נגד ההחלטה לאשר ייצוא של 40% מעתודות הגז הטבעי של ישראל, כאילו הוצא צו על תנאי. משמעות ההודעה היא שהדיון בעתירות יתקיים בהליך מזורז

הממשלה הודיעה היום (ב') לבית המשפט העליון דרך משרד המשפטים כי היא מוכנה לקיים את הדיון בהרכב מורחב בעתירות שהוגשו נגד ההחלטה לאשר ייצוא של 40% מעתודות הגז של מדינת ישראל, כאילו הוצא צו על תנאי.

 

 

עם זאת, צויין בתגובה לעתירות כי לאור הדחיפות בקבלת ההחלטה, מבקשת המדינה כי יתקיים דיון מהיר ככל שניתן. העתירות נגד החלטת הממשלה לאפשר ייצוא גז הוגשו על ידי קבוצה של חברי כנסת ומספר ארגונים חברתיים, בטענה שהחוק מחייב כי הכנסת תדון בהחלטה חשובה כל כך.

 

בממשלה טוענים מנגד כי חוק הנפט מאפשר לשר האנרגיה לקבל החלטה שקובעת כמה מהגז יימכר לחו"ל וכמה יישמר לצורכי המשק הישראלי ולהעניק תוקף להחלטה דרך הצבעה בממשלה. כמו כן, טוענים בממשלה כי ההחלטה על היקף ייצוא הגז דחופה, מפני שכל עוד לא ברור כמה גז ניתן למכור לחו"ל, לא יכולות חברות הקידוח לחשב את קצב החזר ההשקעה שלהן. 

 

כל עוד קצב החזר ההשקעה של החברות לא ברור, טוענים בממשלה, לא יכולות החברות להתחייב להשקעות נרחבות, ובראשן פיתוחו של מאגר הגז הטבעי הגדול ביותר של ישראל - "לוויתן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים