שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עקב הזנחה: צו סגירה לחלקים במערת אליהו
  במהלך ביקור ראש העיר חיפה באתר הקדוש, התגלו במקום מפגעי בטיחות ותברואה, בהם קירות מטים לנפול וערימות אשפה. יהב התעמת עם הממונים על המקום וטען כי הוא מנוהל באורח מחפיר. במרכז למקומות קדושים הביעו תמיהה על הטונים של יהב: "עיריית חיפה לא השקיעה במקום ולו שקל אחד"

  צו סגירה הוצא אתמול (ב') לחלקים במערת אליהו הנביא שבחיפה, בעקבות ביקור של ראש העיר יונה יהב ורב המקומות הקדושים שמואל רבינוביץ' במקום. במהלך סיור תקופתי של השניים, התגלו באתר מפגעי בטיחות ותברואה רבים, בהם חומות אבן על סף קריסה, שבילים לא בטיחותיים וערימות אשפה.

   

   << הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

   

  ברכת הגומל: חרדים נלחמים במכת העישון במגזר 

   

  לדברי עדי ראייה, ראש העיר הביע בצעקות את זעמו על מצבה העגום של המערה בפני מנהלי המקום. עוד סיפרו כי ברחבת האתר ניצבו פחי אשפה מלאים, ולצדם חתולי רחוב ואנשים שערכו סעודות מצווה במקום. "הם הבחינו גם בטיח המתקלף, בערימות של זבל בתוך המערה ומחוצה לה, קיר תומך שמט לנפול וכן גידור לא חוקי", סיפר אחד הנוכחים בפגישה.

   

  מאות תלונות מתיירי פנים וחוץ. יונה יהב והרב רבינוביץ' ()
  מאות תלונות מתיירי פנים וחוץ. יונה יהב והרב רבינוביץ'

   

  לדבריו, ראש העיר טען באוזני מנהלי האתר כי הוא מנוהל בצורה מחפירה. "המקום הזה לא היה מנוהל בצורה כזו ב-50 השנים שאני מכיר אותו. קיבלנו מאות תלונות מתיירי פנים וחוץ, ואני מתכוון לשים לזה סוף. אתם מזניחים וממסחרים אתר קדוש כל כך, והופכים אותו ללא מסביר פנים ולמסוכן", אמר יהב והוסיף כי בכוונתו לפעול לשינוי המצב ולקבוע מי ינהל את האתר להבא.

   

  "אתם מזניחים אתר קדוש". מערת אליהו הנביא ()
  "אתם מזניחים אתר קדוש". מערת אליהו הנביא

   

  בנוסף, ציינו הנוכחים כי במקום מוטבעים לוחות רבים המציינים שמות של תורמים לאתר, אלא ש"לא ברור לאן הכסף הזה הלך, כי לא נראה שהוא הושקע

  באתר". כאמור, בתום הביקור, הוציאו מהנדס העיר, אריאל וטרמן , וראש מנהל התפעול, דוד לוריא, צו סגירה לחלקים מהמתחם, שבהם היה חשש להתמוטטות של קירות אבן. בעירייה סירבו להתייחס לדברים.

   

  הושקעו במקום יותר ממיליון וחצי שקלים

  בהנהלת המרכז למקומות קדושים הביעו תמיהה על הטונים ועל ההשתלחות של ראש העיר חיפה במנהלי המקום. לדבריהם, המרכז ומשרד התיירות השקיעו יותר ממיליון וחצי שקלים במתחם המערה ובסביבותיה בשנה האחרונה, גם באיזורים שאינם באחריות המרכז אלא באחריות עיריית חיפה. "באותה העת לא השקיעה עיריית חיפה במתחם ולו שקל אחד", נמסר מהנהלת המרכז למקומות קדושים. בנוסף, דחו אנשי המרכז את הטענות על התברואה הלקויה במקום.

   

  "מיליון שקלים וחצי הושקעו במתחם המערה ובסביבותיה". מתחם המערה ()
  "מיליון שקלים וחצי הושקעו במתחם המערה ובסביבותיה". מתחם המערה

   

  על פי המסורת, אליהו הנביא שהה במערה לפני שיצא לטבוח את נביאי הבעל, ויהודים כמו מוסלמים מייחסים לה סגולות מרפא. גם הנוצרים רואים בה מקום קדוש ומאמינים כי ישו ומשפחתו הסתתרו בה כשנמלטו מפני הורדוס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים