שתף קטע נבחר

מרילין מונרו לאשתו של קנדי: שוכבת עם בעלך

התלות בסמים, הבגידות הרבות והבעיות עם האישה בחדר המיטות. ספר חדש שיוצא לאור בארה"ב מתאר את השנה האחרונה בחייו של הנשיא ג'ון קנדי. בספר נטען כי ג'קלין קנדי ידעה על הרומן של בעלה עם הכוכבת ההוליוודית ואמרה לה בשיחת טלפון: "נפלא, אני עוזבת וכל הצרות יישארו שלך"

ספר חדש שיוצא לאור בארצות הברית חושף כי כוכבת הקולנוע ואלילת המין מרילין מונרו התקשרה לגברת הראשונה ג'קלין קנדי והתוודתה באוזניה שהיא מנהלת רומן עם בעלה הנשיא, ג'ון קנדי. ג'קי השיבה לה בשיחת הטלפון: "נפלא. אני עוזבת וכל הצרות יישארו שלך".

 

עוד חדשות בעולם :

צבא מצרים ל'אחים': שחרור אסירים עבור שקט

מבצע חילוץ: שמה רעלה וחילצה הבת ממצרים

פריצת דרך: בורגר המעבדה הראשון נאכל

איראן: "ענף הזית" של רוחאני למערב

 

בספרו "הימים המעטים היקרים הללו", כתב כריסטופר אנדרסון על השנה האחרונה בחייו של הנשיא קנדי לפני שנרצח בהתנקשות. קטעים מהספר פורסמו בעיתון "ניו יורק פוסט" ונטען בהם בין היתר כי הגברת הראשונה של ארה"ב ידעה על כל הבגידות של בעלה ועשתה עצמה כלא יודעת, אבל הייתה מודאגת בעיקר מרומן שניהל עם הכוכבת הבלונדינית מונרו.

 

אשת הנשיא הייתה מודאגת במיוחד מכוכבת הקולנוע. קנדי ומונרו (צילום: AP. AFP) (צילום: AP. AFP)
אשת הנשיא הייתה מודאגת במיוחד מכוכבת הקולנוע. קנדי ומונרו(צילום: AP. AFP)

 

מונרו, שסבלה מבעיות נפשיות וצרכה כמויות רבות של סמים ואלכוהול, הייתה משוכנעת שהנשיא קנדי עומד לעזוב את אשתו ושהיא עומדת לקבל את תפקיד חייה כגברת הראשונה של ארה"ב.

 

"ג'קי ידעה הכול, על כל הבחורות"

הסיפור על שיחת הטלפון בין מונרו לבין קנדי פורסם בעבר על ידי גיסו של הנשיא המנוח פיטר לאופורד. לדבריו, מונרו טלפנה לג'קלין קנדי וסיפרה לה שהנשיא מתכוון להתגרש ממנה לטובתה. "מרילין, את תתחתני עם ג'ק. זה נהדר. ואת תעברי לגור בבית הלבן ותקבלי את הסמכויות של הגברת הראשונה. אני אסתלק ואת תישארי עם כל הבעיות", הטיחה בה קנדי על פי הנטען בספרו של אנדרסון.

 

דבר הרומן שניהלה מונרו עם הנשיא קנדי איננו חדש, אבל הפרטים שנחשפים בספרו של אנדרסון, שברזומה שלו כמה רבי מכר, הם חדשים. למשל, הוא קיבל אישור מכמה מקורבים ש"ג'קי ידעה הכול. היא ידעה על כל הבחורות, כמה הן נחשבות ומה ההישגים שלהן" ושהיא לא התייחסה לבגידות הללו בקלות ראש.

אשתו העלימה עין מבגידותיו כל זמן שלא השפיל אותה בפומבי. קנדי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אשתו העלימה עין מבגידותיו כל זמן שלא השפיל אותה בפומבי. קנדי(צילום: AFP)

 

על פי הספר החדש, ג'קלין זעמה על בעלה בשל בגידותיו, אבל היתה מסוגלת לעבור לסדר היום כל עוד הוא נהג בזהירות ולא השפיל אותה. עוד נטען בספר כי קנדי חששה שחוסר מיומנתה המינית דוחף את בעלה לזרועות נשים אחרות. אולם, גם לבעלה היא לא נתנה ציון גבוה לכישוריו המיניים: "הוא מסיים מהר את יחסי המין והולך לישון".

 

4 זריקות ביום של סמים במינון גבוה

קטע אחר בספרו של אנדרסון מתייחס לתלות של הנשיא קנדי בסמים. הרופא האישי של הנשיא מקס ג'ייקובסון נתן לקנדי ארבע זריקות בשבוע של סמים ממריצים במינון גבוה. לפי הספר, ידיד המשפחה גור וידאל הזהיר את ג'קלין מפני הרופא, שהיה מודע לביקורת עליו והגיש את התפטרותו, אבל קנדי סירב לקבלה. הנשיא המנוח גם נעזר ברופא כדי לטפל במצבי הרוח של רעייתו.

 

קנדי חששה מהכניסה לבית הלבן וחששה שהמקום הזה יהרוס את חיי הנישואים שלה. "עם השירות החשאי וכולם כאן, אני לא אראה לעולם את בעלי. זה יהרוס את הנישואים שלנו". אבל די מהר היא גילתה שהסמיכות של קומת המגורים בבית הלבן למשרד של בעלה הקלה על המפגשים ביניהם. "לא חשבתי על זה שהקירבה הפיזית של המשרד באותו בניין איפשרה לי לראות אותו הרבה פעמים ביום. זה היה הזמן המאושר ביותר בחיי".

 

עם זאת, האנשים שהקיפו את בני הזוג הנשיאותי לא ראו שום יחסי חיבה פיזיים בין השניים. "הוא מעולם לא אחז את ידי בפומבי או שם את זרועו על כתפי. זה נראה לו בלתי הולם", סיפרה קנדי. מקורבים תיארו את בני הזוג קנדי כשני אנשים בודדים - וזה מה שחיבר ביניהם על פי הספר החדש. מקורבם של השניים, צ'ק ספלדינג, אמר ש"מבחינה רגשית הם היו שני האנשים הבודדים ביותר שפגשתי מעולם".

 

לשאלה אם ג'ון קנדי התאהב בג'קלין כשהציע לה נישואין, השיבה מזכירתו אוולין לינקולן בשלילה. "הוא היה פוליטיקאי שרצה להיות נשיא ולשם כך הוא היה צריך אישה. אני בטוחה שהם לא היו מאוהבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים