שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הלל יפה: הלידה הסתבכה; יולדת נותרה עם נזק מוחי

  בת 33 ילדה בת בריאה בביה"ח "הלל יפה", ולאחר הלידה החלה לדמם והועברה לחדר ניתוח בניסיון לעצור את הדימום. לאחר עצירתו היולדת נותרה עם נזק מוחי והועברה לשיקום. ביה"ח: "עשינו ככל הניתן כדי להציל את חייה"

  ילדה את הילד החמישי ומאושפזת עם נזק מוחי. נעימה עמאש (33) מג'יסר א-זרקא הגיעה באמצע יוני ללדת בבית החולים הלל יפה וילדה בת בריאה. זמן קצר לאחר הלידה היא החלה לסבול מדימום ברחם, והיא הועברה לחדר הניתוח בניסיון לעצור את הדימום המאסיבי.

   

  את אפליקציית הבריאות לסמארטפון כבר הורדת? הורידו לאייפון או לאנדרואיד

   

  הרופאים בבית החולים ניסו להתגבר על הבעיה, אולם היא נותרה עם נזק מוחי לאחר שבמשך שעה ארוכה סבלה מדימום קטלני שהקשה על הגעת החמצן למוח. במשך שבועיים שלאחר הניתוח היא אושפזה בטיפול נמרץ בהלל יפה, ולאחר מכן הועברה לטיפול נמרץ לשיקום ההכרה בבית לוינשטיין.

    

  ההתחלה הייתה אחרת לגמרי. נעימה הגיעה באמצע חודש יוני כדי ללדת את ילדה החמישי. הלידה, שהסתיימה בעזרת ואקום, עברה בהצלחה, ולנעימה נולדה בת בריאה. כמקובל, הועברה היולדת בתום הלידה למחלקת יולדות, שם אובחן, כעבור זמן קצר מאוד, כי היא סובלת מדימום נרתיקי מוגבר.

   

  היא הועברה באופן מיידי לחדר ניתוח לשם עצירת הדימום ובירור מקורו. במהלך הניתוח התברר כי היולדת סובלת מקרע ברחם שנוצר, ככל הנראה, במהלך הלידה, ושהוא מקור הדימום. מאמצים משולבים, מוגברים ואינטנסיביים של הצוות הבכיר בבית החולים בתחומי הגינקולוגיה, הכירורגיה, ההרדמה, הטיפול הנמרץ והאנגיוגרפיה, נעשו במהלך היממה העוקבת על מנת לעצור את הדימום, שסיכן את חיי היולדת.

   

  בזמן זה קיבלה היולדת עשרות מנות של מוצרי דם, ביניהם תרופות לעצירת דימום (פקטור 7). בסיום כל הפעולות האלו, היא הועברה במצב יציב להמשך טיפול ביחידה לטיפול נמרץ כללי, שם הייתה מאושפזת כשבועיים במהלכם חזרה להכרה חלקית והחלה לנשום עצמאית. עם זאת, היא אובחנה כסובלת, ככל הנראה, מנזק נוירולוגי הדורש שיקום מתמשך.

   

  בהתאם להמלצת הרופאים, תוך שיתוף מלא של משפחת היולדת לאורך כל התקופה בה שהתה בבית החולים, הוחלט על העברתה להמשך טיפול ושיקום בבית חולים ייעודי.

   

  מבית החולים "הלל יפה" נמסר כי הוא מצר על מצבה של האישה. "יחד עם זאת, סמוך ובטוח כי נעשה כל הניתן בכדי להציל את חייה בהינתן מצב של קרע ברחם, שהוא סיבוך אפשרי במהלך לידה. כיום, נמצאת היולדת בהכרה חלקית וזקוקה לשיקום".

   

  המקרה דווח למשרד הבריאות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: נמרוד גליקמן
  הלל יפה. היולדת העוברה לחדר הניתוח כדי לעצור את הדימום המאסיבי
  צילום: נמרוד גליקמן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים