שתף קטע נבחר

"מתחתן דרך צהר? לא תקבל תעודת רווקות"

רשם הנישואים בפתח תקווה סירב להנפיק תעודת רווקות לתושב העיר מכיוון שבחר להתחתן באמצעות ארגון "צהר". לטענת החתן לעתיד, הרשם דחה את הבקשה ואמר "פתחת תיק ב'צהר' - אז לך אליהם" . במשרד לשירותי דת הכחישו את הטענות: "הנ"ל לא שיתף פעולה עם רשם הנישואים"

הבחירות לרבנות חלפו אבל מלחמות הרבנים נמשכות: צעיר תושב פתח-תקווה טוען כי המועצה הדתית המקומית סירבה להנפיק לו "תעודת רווקות" לקראת נישואיו, כפי שמחייב החוק, זאת מכיוון שבחר להתחתן באמצעות ארגון "צהר", השנוי במחלוקת בקרב הרבנים. לדבריו, רשם הנישואים דחה בכעס את בקשתו ואמר: "פתחת תיק ב'צהר'' – אז לך אליהם שגם יוציאו תעודה".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

החתן, דודי שמו, הוא צעיר דתי שנולד וגדל בפתח תקווה, וככזה הוא רשאי להנפיק את המסמך המעיד על מצבו האישי לצורך רישומו כנשוי, ברבנות המקומית או בזו שבה פתח את תיק הנישואין. כדי להימנע מנסיעה מיותרת אל משרדי ארגון 'צהר' בלוד, בחרה ארוסתו, תושבת ירושלים, לבקש תעודת רווקות בעירה, וגם הוא ניגש אל המועצה הדתית במקום מגוריו.

 

"מיד כשנכנסתי לרשם הנישואים, הוא ביקש ממני את מספר התיק", שחזר דודי, "כשאמרתי לו שפתחתי אותו ב'צהר', הוא ענה בכעס: 'אז עזוב אותי ולך לצהר'. אמרתי לו שזכותי להוציא את התעודה היכן שאני גר, אבל הוא התעקש וטען שהוא לא יכול לעשות את זה. המשכתי להתווכח איתו, והוא אמר: 'אני לא יכול ואני לא טועה. צא וסגור את הדלת!".

 

מתיחות בין "צהר" ובין הרבנות

במשרד לשרותי דת בדקו את המקרה וטענו כי סירובו של פקיד המועצה הדתית להנפיק תעודת רווקות

כלל אינה קשורה לעובדה כי התיק נפתח ב'צהר''. "הנ״ל הגיע לרישום הנישואים במועצה הדתית פתח תקווה, לא הציג המסמכים הדרושים ולא שיתף פעולה עם רשם הנישואין - וסיבותיו עמו", נמסר בתגובת המשרד, "אין קשר לרב ו/או הארגון המחתן. ככל שיועבר אלינו מידע אחר נשמח לבדוק את הדברים".

 

בשנים האחרונות קיימת מתיחות בין רבני 'צהר' לבין הרבנות הממלכתית הרשמית - ובעיקר הגורמים השמרניים שבה, זאת על רקע טענת האחרונים כי הארגון בנה את עצמו על גב רבני הערים והשכונות. לדבריהם, צהר לא הסתפק בהענקת שרותי דת ידידותיים בחינם, אלא בחר להאשים את הרבנים האחרים בקבלת תשלום מופרז (למשל על עריכת חופות) וביחס שלילי ל"לקוחות" המשניא עליהם את הדת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"פתחת תיק ב'צהר'' – אז לך אליהם שגם יוציאו תעודה"
צילום: shutterstock
מומלצים