שתף קטע נבחר

"גם זיכוי לא ינקה את הרב אלון"

הרב יעקב אריאל, מבכירי "פורום תקנה" שחשף את פרשת ההטרדות המיניות לכאורה של הרב מוטי אלון, מבהיר ערב הכרעת הדין במשפט כי המקרים שטופלו על ידו קשים מאלה שבכתב האישום ולכן גם זיכוי של אלון לא ינקה אותו. "אם לא נעצור בעצמנו את המעשים יהיו עוד קורבנות"

יומיים לפני הכרעת הדין במשפטו של הרב מוטי אלון, הנאשם בהטרדה מינית של תלמידו, שובר הרב יעקב אריאל, מבכירי הציונות הדתית וחבר "פורום תקנה" שחשף את הפרשה, שתיקה ממושכת, ומכין את הציבור גם למקרה שהמשפט יסתיים בזיכוי.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

בראיון שהעניק עם הגשת כתב האישום נגד אלון, ומתפרסם הערב (ב') באתר "כיפה", טוען הרב אריאל כי המקרים המתוארים בו הם כ"דגי רקק" לעומת "לוויתנים" שהובאו בפני הפורום, ולכן זיכויו מהם לא ינקה את הנאשם ואף לא יערער את מעמדו של "תקנה".

 

הרב אריאל מדבר. באדיבות אתר "כיפה"

 

טענת חבר הפורום היא כי המעשים שביצע הרב אלון בתלמידיו הם מיניים מובהקים, לא ניתנים לפרשנות אחרת וקשים בהרבה מאלה שמייחסת לו הפרקליטות, אך בגלל התיישנות או לקונה שהייתה בחוק בתקופה שבוצעו (יחסי רב-תלמיד לא הוכרו כמרות) הם אינם נחשבים פליליים.

 

פצעי הקורבנות שותתים דם

"אנחנו פעלנו במישור אחר לגמרי מזה המשפטי", הסביר, "אם אנחנו לא נעצור את המעשים, יהיו עוד קורבנות.

המשפט הזה לא מעניין אותנו, לא אשמח אם הוא יחויב או אבכה או יזוכה. זה בכלל לא קשור אלינו. חשוב לנו שהוא יעשה תשובה וימצא דרך איך לשקם את קורבנותיו".

 

"הקורבנות לא רוצים לחשוף את הדברים, פצעיהם שותתים דם והם לא רוצים לעמוד בחקירה צולבת ולהיחשף. בסיפורים אחרים יש התיישנות, יש חוסר רצון של המתלוננים להגיע למשטרה, ולכן הדברים הללו נמצאים בידי פורום 'תקנה'".

 

הרב אריאל תיאר את הדיונים שקיימו עם הרב אלון והדגיש כי הגבלות שהטילו עליו היו בהסכמתו: "הרב אלון פגע בתלמידיו בצורה קשה מאוד לפני שנים רבות, והם נשאו אותה שנים רבות. זה פגע בהתפתחותם האישית", הבהיר הרב, "המתלוננים סיפרו לנו את הסיפור והוא הודה בעובדות, סיפר שזו מעידה חד פעמית, שזה לא יקרה יותר".

 

נתנו לו צ'אנס לפרוש

"נתנו בו אמון מסוים שמדובר במעידה מקרית", סיפר הרב. "שנה לאחר מכן הגיעה עדות נוספת, שגילתה לנו שבאותה תקופה שהוא הבטיח לנו שזה רק עניין מקרי ושהוא לא יתייחד עם תלמידים צעירים, הוא גרם משבר נפשי עמוק לצעיר. הוא אדם שבור, שלא רוצה להתלונן במשטרה או ללכת לבית המשפט. הרב אלון הודה בכל המקרים אך אמר כי מדובר במעידה. במקרה אחר הוא הודה, אך אמר שהוא עשה זאת לטובתו של הבחור ונתן הסברים".

 

 "היינו מעדיפים שהוא היה עושה תשובה, נתנו לו צ'אנס כמה שנים לפרוש מכל עבודתו הציבורית. אם הוא היה מתקן את דרכיו, הוא היה יכול לחזור לבמה הציבורית. הבעיה הייתה שהוא לא עשה את שביקשנו ממנו. הזהרנו אותו כמה פעמים, כשהבנו שהוא מתייחד עם בחורים ושיש עוד בעיות. אמרנו לו 'תפסיק עם זה, אם אתה רוצה לתקן את העוול שנעשה, פרוש כמה שנים טובות מהפעילות שלך ואחר כך תוכל לחזור'".

 

תופעה הדומה לשבתאות

 על הטלת הדופי בחברי "תקנה" מצד חסידי הרב אלון, אמר אריאל: "אתם חושדים בי, ברב ליכטנשטיין (אהרון, מבכירי הציונות הדתית – ק"נ), בפורום הזה? אתם יודעים כמה נשברנו? ראינו בו אישיות בעלת השפעה עצומה, כישרון מיוחד, וחיפשנו דרך לתקן את הדבר כדי לא לשבור את המעמד שלו. אדרבה, רצינו לשמור על כבודו וכבוד התורה. ידענו שהדבר הזה עלול לגרום למשבר בציבור, כבשנו הכל בתוכנו".

  

"הציבור חושד באינטרסים שלנו? מי אינטרסנט פה? אנחנו אובייקטיבים, שמענו עדויות ברורות וחד משמעיות. הוא הודה בעובדות, אין ויכוח עליהם... הציבור לא יודע את כל העובדות, הוא (הרב אלון – ק"נ) יכול להכחיש אותן. אבל יש עדויות ברורות ואנחנו מסתירים אותם מתוך דאגה לקורבנות. הוא אשם במעשיו ובכך שלא הסכים למה שאנחנו הצענו לו. עכשיו הוא מאשים אותנו?".

  

על מעמדו של הרב אלון כיום, המליץ הרב אריאל לציבור הרחב שלא ללמוד ממנו, מתורתו או מדרכיו. "יש פה תופעה שדומה לשבתאות", אמר, "גם כששבתאי צבי התאסלם, מעריציו לא האמינו לכך. אין מה לעשות עם חסידים שוטים, גם אם יגיד על יום לילה ועל לילה יום". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
"אם לא נעצור את המעשים יהיו עוד קורבנות". הרב מרדכי אלון בבית המשפט
צילום: גיל יוחנן
צילום: אילן מרסיאנו
"אין מה לעשות עם חסידים שוטים". הרב יעקב אריאל
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים