שתף קטע נבחר

מטוס לפני המראה שב לאסוף ילדה חולת סרטן

קבוצה של 30 בני נוער חולי סרטן מישראל יצאה לקייטנה בארה"ב, כשלפתע אבד דרכון של ילדה בת 11 והיא הורדה מהטיסה. המטוס נאלץ להמשיך בלעדיה, אבל בדיוק לפני ההמראה נמצא הדרכון והוא שב לקחת אותה

מטוס שהיה על מסלול ההמראה בדרכו לטיסה בארצות הברית, שב על עקבותיו לשער היציאה כדי לאסוף ילדה בת 11 חולת סרטן, שכל חלומה היה לצאת לקייטנת קיץ בארצות הברית.

 

ביום רביעי שעבר יצאה קבוצה קבוצה של 30 בני נוער חולי סרטן לקייטנת קיץ ב'קאמפ שמחה' בארצות הברית. מדובר בפרוייקט שנערך על ידי 'חיינו' - מרכז סיוע לילדים חולי סרטן מזה 20 שנה וחברת אל על משתתפת בו.

 

עוד על מעשים טובים ותיירות:

 

קבוצת הילדים, ובהם ענבר בת ה-11, הגיעה לנמל התעופה בן גוריון ועשו את כל הרישום לטיסה ואת

 כל הבדיקות הבטחוניות. הם המתינו לתחילת העלייה למטוס ואז, במטוס, כשאספו המדריכים את דרכוניהם של כל הילדים כדי להכינם לכניסה לארצות הברית, התברר כי דרכונה של ענבר איננו.

 

כל קבוצת הנוסעים, וכן הדיילים ונוסעים אחרים בטיסה, נרתמו למבצע חיפוש והחלו לחפש את הדרכון האבוד. במשך 25 דקות הם הפכו את התיקים של כל הקבוצה עד שנאלצו להודות כי הפסידו במערכה וכי אין ברירה - בלי דרכון ענבר, שכל חלומה היה לצאת לחופשה מסדרת הטיפולים המתישה שהיא עוברת - לא תוכל להמריא.

 

הודעה על הורדתה של הילדה מהמטוס הועברה מיידית לאמה, וצוות המטוס, ברגישות רבה, לקח את ענבר והוציא אותה מהמטוס. כל חברי הקבוצה, ובהם גם ענבר, לא יכלו להסתיר את אכזבתם מכך שהיא לא תוכל להמריא ביחד איתם.

פסק זמן מהשגרה הלא קלה. קבוצת עמותת "חיינו" בנתב"ג (צילום: הדס עזריאלי) (צילום: הדס עזריאלי)
פסק זמן מהשגרה הלא קלה. קבוצת עמותת "חיינו" בנתב"ג(צילום: הדס עזריאלי)

 

ואז, פתאום, הדרכון נמצא

לאחר הורדתה מהמטוס, ניתנה למטוס רשות לעזוב את ה'גייט' והוא יצא לעבר מסלול ההמראה. אבל ממש שניות לפני שהמטוס התיישר על המסלול, מצא אחד מהקבוצה את דרכונה של ענבר, וכאן החלה דרמה שנייה. מה עושים? שכן מטוס שעוזב את שער היציאה ונמצא לקראת המראה - אינו חוזר אלא מסיבות בטחוניות, בטיחותיות או טכניות.

 

הודעה על מציאת הדרכון הועברה מצוות הדיילים לקברניט המטוס והוא יצר קשר עם תחנת הקרקע של אל על, שוחח עם המנהל התורן בתחנת נתב"ג ולאחר בירורים שונים קיבל אישור לשוב לגייט לקחת את הילדה.

 

"אני כבר כמה שנים מלווה את הפרוייקטים האלה", סיפר אתמול אלעד מימון ממרכז הסיוע, "ובחיים לא ראיתי דבר כזה. לראות את דמעות העצב של כל הדיילים והקבוצה, כאשר הורידו את ענבר מהמטוס, מתחלפות בדמעות של שמחה כשהיא שבה אליו ואת מחיאות הכפיים של כל הנוסעים. זה משהו שלא רואים כל יום".

 

הדמעות העצובות התחלפו בשמחה. ענבר והדרכון "האבוד" (צילום: הדס עזריאלי) (צילום: הדס עזריאלי)
הדמעות העצובות התחלפו בשמחה. ענבר והדרכון "האבוד"(צילום: הדס עזריאלי)

 

האם: "שמעתי את ההתרגשות ופשוט התחלתי לבכות"

אביבה, אמה של ענבר, סיפרה אתמול (א') כי היא נסעה עם בתה לנתב"ג ולאחר שהבת סיימה את כל הליכי הרישום ובידוק לטיסה, חזרה למקום עבודתה. "הייתי כבר קרובה לעבודה, כשפתאום קיבלתי טלפון מענבר והיא סיפרה לי בבכי קורע לב שהורידו אותה מהמטוס כי היא לא מוצאת את הדרכון.

 

"התחלנו לשחזר וגילינו שהיא התחלפה עם ילדה אחרת במושבים. כנראה שהיא שמה את הדרכון שלה על המושב והילדה האחרת חשבה שהוא שלה ושמה בתיק. תוך כדי שאנחנו משחזרות, פתאום ענבר אומרת לי שמצאו את הדרכון והיא צריכה ללכת. אני בכלל לא ידעתי שהמטוס כבר התנתק מהשרוול. כמה דקות אחרי זה אלעד התקשר אלי וסיפר לי מה שהיה. שמעתי את ההתרגשות בקולו ופשוט התחלתי לבכות".

 

לקראת סוף הטיסה ניגש אחד הנוסעים לקבוצה ואמר שהוא רוצה לפגוש את הילדה. אחראית הקבוצה שאלה מדוע והוא סיפר שכאשר המטוס עוכב הוא כעס מאד, וכששמע מה קרה הוא התרגש מאד ורצה לפגוש את ענבר. הוא שוחח איתה ואמר שהוא רוצה לתת לה מתנה. הוציא שטר של 50 דולר ומסר לה, אבל היא סירבה לקחת את הכסף ומאוחר יותר החליטו לתרום את המתנה למטרות טובות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסתר סגל
בסוף הכל נגמר לטובה. ענבר יושבת מחויכת במטוס
צילום: אסתר סגל
מומלצים