שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בן או בת? כך תקבעו מין העובר ב-96% דיוק

  יש הורים שיודו בזה בפה מלא: אחרי שילדו שני בנים (או שישה-שבעה, לפעמים) הם מעדיפים עכשיו בת. אחרים מקווים דווקא מאוד לבן, וגם מוכנים להשקיע כדי לקבל את מין העובר הרצוי. שיטה טבעית מיוחדת מאגדת את כל מתכוני הסבתא המסורתיים ומסבירה את ההיגיון הרפואי שמאחוריהם - איך היא תעזור גם לכם?

  הנה כמה עצות שכדאי היה לחלוק עם ג'יי וטרי שוונדט לפני תשעה חודשים: הזוג הקתולי ממדינת מישיגן שבארצות הברית ילד לפני ימים אחדים בן נוסף - ה-12 במספר. אף שקיוותה מאוד לבת וכבר בחרה לה שם, ג'ייני, ילדה האם בת ה-38 תינוק זכר במשקל 3.5 קילו. הזוג הזה יצליח אולי בניסיון ה-13 שלו, שבוודאי יהיה בקרוב, אבל לפי הסקסולוג ד"ר דניאל דריי - לכולנו יש אפשרות לזכות במין היילוד שנרצה, באמצעים פשוטים וטבעיים.

   

   

  יש גם טיפולי הפריה מיוחדים:

   

  "נכון שיש אולי בצורה מיוחדת משפחות שיש בהן רק בנות או רק בנים", הוא מסביר, "אבל אין שום הוכחה מדעית לכך שמדובר במשהו גנטי. בכל פעם שעשו ספירות של זרעונים אצל גברים, לאחר שלקחו ממוצע של שלושה-ארבעה ימים מהזרע הגברי, מצאו 50% זרעוני X ו-50% זרעוני Y. עם זאת, למרות 'ההאשמה' שהגבר הוא האחראי הבלעדי לקביעת מין העובר, לנשים יש תפקיד חשוב מאוד בעניין הזה.

   

  "האישה קולטת בקלות יותר זרעוני X או זרעוני Y לפי כמה כללים ברורים מאוד. האישה כמובן אינה מודעת לכך, אבל הגוף שלה בוחר עבורה".

   

  תמורת 3,700 שקלים, מציע ד"ר דריי ליווי פרטי במרפאה שבו הוא ירכיב עבור האישה תפריט תזונתי המתאים למין העובר הרצוי, יעקוב אחר מועד הביוץ ויספק הנחיות אפילו באשר לתנוחה העדיפה בעת קיום יחסי המין עם בן הזוג. הוא מבטיח לא פחות מ-96% סיכוי הצלחה בקבלת בת, ו-92% אחוז הצלחה בקבלת בן.

   

  אם מתברר במהלך ההריון כי העובר הוא מהמין ההפוך - מבטיח ד"ר דריי להחזיר את הכסף לזוג. עם זאת, הוא אינו מתחייב באשר למועד שבו תיקלט האישה ותיכנס להריון.

   

  "השיטה הזאת בשימוש כבר הרבה שנים בצרפת", הוא אומר, "ויש כל מיני מתכוני סבתא שמסתובבים ומבטיחים לעזור לעשות בן או בת. כרופא, עניין אותי להבין מה ההיגיון שמאחורי כל הטכניקות האלה, להבין איך הן משפיעות על הגוף ולאחד אותן לשיטה אחת שתעזור לזוגות". 

   

  -למה שננסה בכלל להשפיע על מין העובר?

  "לפעמים זה מצב שמהווה מצוקה רצינית אמיתית, דבר שיכול להיות נורא לאישה או לגבר - וגם לילד שהגיע לעולם. כשרוצים בת אחרי כמה בנים ופתאום מקבלים עוד בן, או להפך, גם הילד סובל לפעמים מההשלכות כשהוא יודע שרצו משהו אחר במקומו.

   

  "יש כל מיני טיפולים והתערבויות רפואיות, אבל עבור רוב הזוגות מדובר במחיר גבוה מדי מכל הבחינות, ובצורה הזאת אפשר להשפיע במעט מאוד התערבות.

   

  "בארץ גם המגזר הערבי מעוניין מאוד בשיטה, כיוון שיש חשיבות גדולה מאוד מבחינתם בהולדת בן אחד לפחות. גם אצל הדתיים יש חשיבות להולדת בן ובת לפחות. לפעמים מדובר במשפחות שיש בהן כבר שבע או שמונה בנות ורוצים עכשיו בן, והדבר יכול להידרדר למצב דרמטי מאוד הן עבור ההורה והן עבור הילד".

   

  -האם יש משהו שהגברים יכולים לעשות כדי לשנות את איכות הזרע מבחינת מין העובר?

  "התשובה היא לא. הגבר יכול רק ללמוד מתי כדאי יותר לעשות אהבה ואיך לגרום לאשתו ליהנות לפניו במקרים מסוימים שבהם זה נדרש לצורך קביעת המין.

   

  "עם זאת, חשוב לומר שלגיל הגבר יש השפעה, כיוון שהזרע מזדקן עם השנים והוא הופך לפחות פורה, מה שמביא ליותר בנות בשיעור מעט יותר גבוה".

   

  היו צריכים להתייעץ קודם. משפחת שוונדט (צילום: AP) (צילום: AP)
  היו צריכים להתייעץ קודם. משפחת שוונדט(צילום: AP)

   

  השיטה מאחדת ארבעה גורמים ידועים המשפיעים על מין העובר, תוך הבנה של העקרונות המדעיים העומדים מאחוריהם. וזה מה שצריך לעשות:

   

  1. מעקב אחרי יום הביוץ

  מידת הסמיכות של קיום יחסי המין ליום הביוץ של האישה משפיע על מין העובר שייווצר בהריון, כך שכדי להשיג את המין הרצוי צריך להכיר את הכימיה הפנימית של גוף האישה ולשנות אותה במקרה הצורך בצורה טבעית. 

   

  הזרעים הזכריים אמנם מהירים יותר מאלה הנקביים, אך הם מחזיקים מעמד פחות זמן בצוואר הרחם. ככל שיהיו קרובים יותר למפגש עם הביצית - כך יעלו הסיכויים שהעובר שייקלט יהיה ממין זכר.

   

  "אנו יודעים שככל שנהיה קרובים יותר לביוץ", מסביר ד"ר דריי, "יש סיכוי לקבל בן. ואם נמנעים דווקא מיחסי מין ביום הביוץ עצמו, נעלה בכך את הסיכוי לקבל בת. לכן כדאי לבצע מראש מעקב זקיקים באולטרסאונד ולקבוע בדיוק מה יהיה יום הביוץ. בפעם הראשונה שבה הזוג יקיים יחסי מין יהיו יותר זרעוני Y בזרע של הגבר, ובפעם השנייה או השלישית שבה הוא ישפוך זרע, יהיו יותר זרעוני X - וצריך גם את זה לקחת בחשבון".

    

  • כדי להעלות את הסיכוי לבן: קיימו יחסים ביום הביוץ עצמו.

   

  • כדי להעלות את הסיכוי לבת: קיימו יחסים יום-יומיים לפני הביוץ או לאחריו. הימנעו מיחסים ביום הביוץ המדויק.

   

  לדעת מתי הביוץ מתחיל, ולכוון את יחסי המין בהתאם (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  לדעת מתי הביוץ מתחיל, ולכוון את יחסי המין בהתאם(צילום: shutterstock)

   

  2. שינוי התזונה

  תזונה, על פי ד"ר דריי, היא אחד הגורמים החשובים ביותר בתהליך. "שינוי התפריט גורם לשינוי בריכוז האלקטרוליטים בתוך הביצית של האישה", הוא מסביר. "אם צורכים יותר אשלגן ונתרן, למשל, הופכים את הממברנה של הביצית לקלה יותר להחדרה, וזה עוזר לזרעוני Y שמביאים בן להיקלט. אם צורכים יותר מגנזיום וסידן, ההחדרה לממברנה של הביצית תהיה קשה יותר, ואוטומטית זה מעלה את הסיכוי לבת".

   

  דיאטה הזאת מתחילים באופן אידאלי חודש וחצי לפני שמנסים להיכנס להריון, וצריך מינימום שבועיים לפני כן. ברגע שההריון נקלט כמובן מפסיקים את הדיאטה, כי אין בה צורך עוד. בשלב הזה אי אפשר להשפיע יותר על מין העובר, למרות התפיסה הרווחת".

   

  • כדי להעלות את הסיכוי לבן: מקפידים חודש וחצי מראש על תפריט עשיר באשלגן ובנתרן, ונמנעים לחלוטין ממוצרי חלב. כדאי לאכול הרבה שמיר, פטרוזיליה, בשר, דגים, אבוקדו, בננות, תמרים, תפוחי אדמה בקליפתם, חטיפים מלוחים, נקניקים, קרקרים, בטטות וכוסברה - ומלח בכל צורה אפשרית. 

   

  • כדי להעלות את הסיכוי לבת: מקפידים חודש וחצי מראש על תפריט עשיר במגנזיום ובסידן, וצורכים הרבה מוצרי חלב. כדאי לאכול: גבינות לא מלוחות, פרג, ירקות עליים, אגוזים ושקדים, קטניות, כרוב מבושל, מוצרי סויה, אצות, משמשים מיובשים. יש להפחית צריכת מלח, בשר, מזון משומר, משקאות קלים, תה וקפה.

   

  רוצה בנות? הוסיפי הרבה מוצרי חלב לתפריט (צילום: shutterstock ) (צילום: shutterstock )
  רוצה בנות? הוסיפי הרבה מוצרי חלב לתפריט(צילום: shutterstock )

   

  3. חדירה ואורגזמה

  "גם הגמרא לפני מאות שנים וגם סיפורי הסבתא אומרים אותו הדבר", מסביר ד"ר דריי, "וזה שאם רוצים הבן - האישה צריכה לגמור לפני הגבר, והחדירה צריכה להיות הכי עמוקה. מה שמעניין הוא שיש לדברים האלה בסיס אמיתי.

   

  "אם החדירה עמוקה יותר, יש לזרעונים פחות מרחק לעבור. כיוון שהזרעונים שמביאים בנים הם הכי זריזים - וגם חלשים יותר - מתקצרת להם הדרך והם מגיעים ראשונים. אם יש יותר מרחק עד הכניסה לממברנה של הביצית - זה עוזר לזרעונים שמביאים בנות.

   

  "אם האישה גומרת לפני הגבר במהלך יחסי המין, ההפרשות בזמן האורגזמה עוזרת לזרעונים בנים לשרוד, בגלל רמת ה-pH הגבוהה מעט יותר שלה".

   

  • כדי להעלות את הסיכוי לבן: על האישה להגיע לאורגזמה לפני הגבר, וכדאי לבחור בתנוחה המאפשרת חדירה עמוקה, למשל כזו שבה האישה נמצאת מעל הגבר.

   

  • כדי להעלות את הסיכוי לבת: על האישה להגיע לאורגזמה אחרי הגבר, וכדאי לבחור בתנוחה שבה החדירה אינה עמוקה כל כך, למשל תנוחה מיסיונרית.

   

  אם את רוצה בן, עדיף שתישארי למעלה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אם את רוצה בן, עדיף שתישארי למעלה(צילום: shutterstock)

   

  4. שטיפה לנרתיק

  ביום שבו אמורים לקיים יחסי מין, על האישה לעשות שטיפה מקומית לנרתיק כדי לסייע לזרעונים הרצויים. "השטיפה שונה בכל מקרה", אומר ד"ר דריי. "אם רוצים בן הולכים לכיוון של סודה לשתייה כדי לזרז את הזרעונים האלה ולייצר להם סביבה בסיסית נוחה, ואם רוצים בת מוסיפים יותר חומץ כדי לעכב אותם קצת".

   

  • כדי להעלות את הסיכוי לבן: צריך לשטוף לפני קיום היחסים את הנרתיק במים (כוס אחת) שהוספה להם כף סודה לשתייה.

   

  • כדי להעלות את הסיכוי לבת: צריך לשטוף לפני קיום היחסים את הנרתיק במים (כוס אחת) שהוספה להם חצי כף חומץ.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  ההיגיון שמאחורי מתכוני הסבתא לקבלת בן או בת
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים