שתף קטע נבחר

הרב שטיינמן: יאיר לפיד - עמלק

לקראת השבת הקרובה הדריך הרב שטיינמן, ממנהיגי הציבור החרדי, את תלמידיו לכוון בדעתם על יאיר לפיד בעת שמיעת שמו של עמלק בפרשת השבוע. לדברי מקורבו, הרב אף נוהג לכוון על שרי האוצר והחינוך מטעם "יש עתיד", גם בעת "ברכת המינים", שתכליתה – השמדת אויבי ישראל

יאיר לפיד הוא כבר לא סתם "אויב החרדים" – מעתה הוא "עמלק": הרב אהרון לייב שטיינמן, ממנהיגי הציבור החרדי, קובע כי שר האוצר ויו"ר "יש עתיד" הוא "עמלק שבדורנו", וקורא לחסידיו לכוון אליו בלבם ביום שבת הקרוב בעת הקריאה בתורה את "פרשת עמלק".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

פעמיים בשנה קוראים בבתי הכנסת את שלושת הפסוקים שבהם המצווה לזכור את עמלק ומלחמתו בישראל, ולהשמיד את צאצאיו: האחת כחלק מפרשת "כי תצא", שתיקרא השבוע, שבה הם מופיעים - והשנייה כקריאה נפרדת שבה עצמה מקיימים את מצוות הזיכרון.

 

השנה העברית הבאה, ה'תשע"ד, היא "מעוברת" (בעלת שני חודשי אדר) וארוכה מהרגיל, וגורמת לכך שיחלפו 13 חודשים בין קריאת המצווה הקודמת לזו הבאה. לפי אחת הפרשנויות בהלכה, יש להקפיד במקרה כזה כי גם הקריאה הסדירה בפרשה זו תיעשה לשם אותה מצווה, זאת על מנת לשמור על רצף שבו מקיימים את "מחיית עמלק" לפחות אחת לשנה, 12 חודשים.

 

כמו כל "אויבי ישראל"

לקראת השבת הקרובה, שבה קוראים בבתי הכנסת את פרשת "כי תצא", והפעם לשם מצווה - הדריך הרב שטיינמן,

אחד משני מנהיגי הליטאים, את תלמידיו, בשיעור שמסר ובשיחות פרטיות - כיצד לקיימה בהידור.

 

על פי דיווח באתר "בחדרי חרדים", המליץ להם המנהיג החרדי לכוון בדעתם על יאיר לפיד בעת שמיעת שמו של הרשע, כדי להמחיש את מחיית עמלק ההיסטורי הרחוק מתודעתם.

 

אחד ממקורביו של הרב שטיינמן סיפר ל-ynet בהקשר זה, כי הרב נוהג לחשוב על שרי האוצר והחינוך מטעם "יש עתיד", יאיר לפיד והרב שי פירון, גם בעת "ברכת המינים" הנאמרת בתפילה שלוש פעמים בכל אחד מימות החול, ושתכליתה – השמדת אויבי ישראל, כאשר הוא קורא את המילים "ו(את) הזדים מהרה תעקר ותשבר ותמגר ותכניע במהרה בימינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שוקי לרר
הרב שטיינמן
צילום: שוקי לרר
צילום: מרים צחי
עמלק? יאיר לפיד
צילום: מרים צחי
מומלצים