שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המאבק נכשל: הסרטן הכניע את אייל בן ה-7

  אייל גזית בן ה-7 חלה בסרטן מסוג נוירובלסטומה שהתפשט בגופו. באמצע טיפול בגרמניה הוא נשלח בחזרה לארץ בשל חוב של 150 אלף יורו. בעקבות פרסום סיפורו ב-ynet נאסף רק חלק קטן מהסכום שלא הספיק להמשך הטיפול. מצבו המשיך להידרדר, והיום הוא נפטר

  סוף לתקווה: הבוקר (ד') הלך לעולמו אייל גזית בן ה-7 לאחר שהטיפול בגרמניה בסרטן בו חלה הופסק בעיצומו עקב חוב של 150 אלף יורו. עם חזרתו מצבו המשיך להידרדר, הסכום הדרוש לא נאסף, והוא נפטר ממחלתו לאחר שבועות בהם סבל מכאבים.

   

  "הוא היה גיבור עד הרגע האחרון", אומרת ל-ynet אמו של אייל, "הוא נלחם ונאבק במחלה הקשה וכך נזכור אותו - כגיבור ולוחם".

    

  כבר שנים שאייל מתל אביב מתמודד עם מחלת הסרטן. כשהיה בן 5 התגלה בגופו סרטן מסוג נוירובלסטומה. לאחר טיפולים במרכז הרפואי תל השומר הובהר לאייל ולהוריו כי התקווה האחרונה להינצל היא טיפול מיוחד בבית חולים בגרמניה. עמותת "להושיט יד" הטיסה את אייל ומשפחתו לגרמניה והצליחה לממן טיפולים שהיה צריך בעלות של מעל 200,000 יורו.

  נכנע למחלת הסרטן. אייל גזית ז"ל ()
  נכנע למחלת הסרטן. אייל גזית ז"ל

   

  הטיפולים שבוצעו אכן סייעו לאייל, אך הסרטן חזר פעמיים ובכל פעם היה צורך בטיפולים נוספים. בשלב מסוים אזל הכסף והמשפחה החלה לצבור חובות בבית החולים הגרמני. בחודש מאי השנה הודיע בית החולים למשפחת גזית כי בשל צבירת חוב של 150,000 יורו הם נאלצים להפסיק את הטיפול ולשלוח אותם חזרה לישראל.

   

  המחלה פגעה באייל גם בעצמות והביאה גם לשבר באגן. אלא שגם לטפל באגן השבור באמצעות גבס לא הסכימו בגרמניה ומשפחתו נאלצה לחזור לארץ.

   

  בשלושת החודשים האחרונים המשיך מצבו להידרדר. סיפורו פורסם ב-ynet וגרר תגובות מרגשות, אך רק חלק קטן מהסכום הנדרש נאסף. אייל אושפז בבית החולים תל השומר כשהוא סובל מכאבים חזקים והסרטן המשיך להתפשט בגופו.

   

  חלק ניכר מהגידול הצטבר בבטנו, שהתנפחה למימדים גדולים והביאה גם לקשיי נשימה, לחולשה ולכאבים עזים. כשאפסה התקווה להצילו, הועבר אייל לפני שלושה שבועות להוספיס הילדים בתל השומר לטיפול משכך כאבים כשסופו היה ברור. הבוקר הוא נכנע למחלתו ומת.

   

  הוריו של אייל החליטו לתרום את התרופות מצילות החיים היקרות שנתרמו עבורו, לילדים חולים אחרים הנזקקים להם.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המאבק של אייל על חייו הסתיים היום
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים