שתף קטע נבחר

דורון שפר קולע לסל המצוות

מציאת האלוהים, המחלה הממארת, המשברים - והתשובה לכל אלה. דורון שפר - אחרי ספר אוטוביוגרפי, ועם מרכז לטיפול במשברים - פותח סדרה חדשה לימי אלול, שבה מספרים חוזרים בתשובה על הגשר שהקימו בין החיים של לפני אלוהים, לחיים שאחריו

דורון שפר כבר הספיק להיות אגדה בחייו. שחקן כדורסל מחונן, שלקח אליפויות בצעד וחצי, עד שהחליט לעזוב הכל לטובת מנוחת הנפש. את המנוחה הזו מצא בעולמה של תורה.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

"נקודת השיא בקריירה שלי כשחקן כדורסל, הייתה הזכייה עם 'הפועל' ירושלים בגביע יול"ב", שפר מספר ל-ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית". "הגעתי למשחק עם החולצה של 'אין עוד מלבדו'. זה היה הסוף של ההתחלה, או ההתחלה של הסוף, תלוי בזווית הסתכלות.

 

"לקח לי עוד כמה שנים טובות להבין שאת החלק שלי עשיתי, ולהיכנס לעולמות התורה. לא היה לי קל לשמור על המקום הזה אותנטי בתוך ים הציפיות, מה שגרם לי ללא מעט משברים, תהיות וקשיים כאלה ואחרים".

 

אלא שעד מהרה הסתבר לו כי החזרה בתשובה היא אך משענת לאתגרים האמיתיים שעוד נכונו לו: מלחמה עיקשת על חייו, עם גילוי מחלת הסרטן. "זמן קצר אחרי שעשיתי את השינוי בחיי, התפרצה אצלי המחלה", הוא מספר. "הייתי עם אמונה שהשם לא נותן לנו מכות סתם. לכל דבר יש תכלית; שיעור ללמוד ותיקון לעשות, והוא טוב ומיטיב".

 

בדיעבד, שפר טוען כי חיפש את השקט; "שקט שהיה חסר לי בחיי כשחקן כדורסל תחרותי ומקצועני". הוא מחדד כי "עולם הפרסום והכדורסל התחרותי יצר אצלי הרבה משברים וקשיים, ומקומות שדרכם חיפשתי תשובה. בסופו של יום, גדלתי".

 

צועק מתוך הקושי

אחרי תשע שנים נולד הספר "ענני", המבוסס על סיפור חייו. את כותרת הספר, "ענני", בחרה הסופרת יהודית רותם, שסייעה לו בהליך הכתיבה. "זה ענני, בלשון עבר", שפר מדגיש. "אנחנו צועקים מתוך הקשיים שלנו, אך התשובה קיימת ועלינו רק לגלות אותה".

 

"הגעתי למשחק עם החולצה של 'אין עוד מלבדו'. זה היה הסוף של ההתחלה, או ההתחלה של הסוף" (צילום: אורות) (צילום: אורות)
"הגעתי למשחק עם החולצה של 'אין עוד מלבדו'. זה היה הסוף של ההתחלה, או ההתחלה של הסוף"(צילום: אורות)

 

בסדרה החדשה שעולה היום (ב'), לקראת ימי התשובה של אלול ותשרי, שפר הוא הראשון לספר על החיבור שעשה בין העולם של לפני התשובה, לחיים שלאחריה: "התורה ממלאת אותי כל פעם מחדש, ונותנת לי תשובה להרבה שאלות ומשברים שחוויתי, ואני עדיין חווה", הוא אומר בכנות. "אני יכול להגיד שאני מרוויח ביושר ובזיעה כל מדרגה ומדרגה".

 

בעקבות המחלה, פתחו שפר ורעייתו טלי את "היולי" – מרכז לחיזוק הנפש. "כל הניסיונות שעברתי, במיוחד עם המחלה - וגם בכלל, בחיים - יצרו מצב שבשנים האחרונות פנו אלי רבים לקבל עצה ועזרה", הוא אומר. "ראיתי שיש לי מה לתת. את היולי – כוח בראשיתי להתחלה חדשה – פתחנו מתוך כוונה לתת לאנשים שרוצים לעבור שינוי והתחדשות בחייהם, אם זה בעקבות מחלה או משבר, את המרחב הזה".

 

 • למה החרדים שנאו את "הנביא החילוני" ישעיהו ליבוביץ'?/ אליעזר היון
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורות
  "מרוויח ביושר ובזעה כל מדרגה ומדרגה". דורון שפר
  צילום: אורות
  מומלצים