שתף קטע נבחר

שכונה מעל הממוצע: ביקור בנווה צדק

שכונת נווה צדק בת"א עברה בעשורים האחרונים מעין "רנסנס": השכונה היהודית הראשונה שנבנתה מחוץ לחומות יפו, ונחשבה לחצר האחורית של העיר ללא הפסקה, הפכה לאחת המבוקשות והיוקרתיות בעיר. המחירים בהתאם: דירת 3 חדרים בשטח של 90 מ"ר יכולה להגיע ל-3.6 מיליון שקל

אם יש שכונה בתל-אביב שניתן לומר עליה שעברה בעשורים האחרונים "רנסנס" זוהי שכונת נווה צדק. השכונה, שעונה להגדרה "השכונה היהודית הראשונה שנבנתה מחוץ לחומות יפו" - 22 שנה לפני הולדת העיר תל-אביב, נחשבה עד תחילת שנות ה-80 של המאה הקודמת לחצר האחורית של העיר ללא הפסקה - שכונה חלשה שהייתה מיועדת להריסה.

 

מחפשים דירה? היכנסו לביקור שכונה :

 

המהפך של נווה צדק החל כאשר אמנים החלו לעבור להתגורר בה ואט אט שיפצו את הבתים הישנים נמוכי הקומה. במקביל לשיפוץ הבתים, כיום יש בשכונה כמה פרויקטים חדשים שכוללים בניינים בגובה 2-3 קומות, המכילות בעיקר דירות גדולות.

 

בנוסף, בשכונה מגדל מגורים אחד - "מגדל נווה צדק" - וכן מספר מלונות על קו החוף. כיום מדובר באחת השכונות היקרות והמבוקשות בעיר, המאופיינת בצביון אמנותי. יש בה לא מעט מרכזים אמנותיים, גלריות ומסעדות, והשכונה מאוד פעילה, בעיקר בשעות הלילה.

 

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

מיקום: שכונת נווה צדק ממוקמת בדרום תל-אביב, בסמיכות לטיילת הרברט סמואל ולרצועת החוף הדרומית. השכונה תחומה בין הרחובות יעבץ והכרמל מצפון, הרצל ממזרח, רחוב אילת מדרום וממערב הטיילת והים.

 

אופי המגורים: הבנייה בשכונה מאופיינת בבנייה נמוכה, עם בניינים בגובה 2-3 קומות, לצד בתי קרקע ישנים מתקופת הקמת השכונה.

 

אופי וכמות האוכלוסייה: האוכלוסייה בשכונה מאופיינת כחברה צעירה, של משפחות עם ילדים בטווח גילאי היסודי וחטיבות הביניים, לצד תושבים ותיקים. התפלגות הגילאים בשכונה מאופיינת באחוז גבוה מאוד של תושבים בגילאי ה-30 לחייהם, לעומת אחוז נמוך מאוד של ילדים בטווח גילאי היסודי ובני נוער. המדד הכלכלי-חברתי גבוה, בממוצע 8 מתוך 10.

 

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

מוסדות ציבור ושירותים: בשכונה ישנם מוסדות ציבור ושירותים כגון גני ילדים, בית ספר ותיכון, מרכז תרבות, גינה קהילתית ייעודית לשכונה, בתי עסק מקומיים כמכולות, חנויות ובתי קפה. השכונה נמצאת בסמיכות לשוק הכרמל, תחנת הכרמלית, צפון יפו, הטיילת ועוד אזורים המספקים שירותים מחוץ לשכונה.

 

מוקדי בילוי ופנאי בקרבת מקום: השכונה נהנית מאזורי תרבות, תיירות ובילוי כמו מתחם "התחנה" - מתחם קניות ובילויים שמהווה את אחד ממרכזי הבילוי הבולטים בתל-אביב; מרכז סוזן דלל - שחודש בשנת 1989 ומהווה בית למספר להקות מחול, מתקיימות בו הופעות רבות והוא מהווה מרכז ארצי למחול; וכן היא קרובה לשדרות רוטשילד, לחוף הים, למתחם נגה ביפו, לנמל יפו המחודש ועוד.

 

רחוב שבזי, הרחוב המרכזי בשכונה, הפך לרחוב אופנתי שוקק חיים ובו חנויות מעצבי בגדים וכלי בית, גלריות לעבודות אמנות, בתי קפה, מסעדות ופאבים. כמו כן, הסמיכות לים ולטיילת מספקים מקומות בילוי הן לתושבי השכונה, לתל-אביב ומחוצה לה, ובאופן כללי מהווים אתר תיירות פנים וחוץ פופולרי.

 

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

תחבורה: הסמטאות הצרות של נווה צדק לא מאפשרות מעבר אוטובוסים. עם זאת, מגבולות השכונה יש תחבורה ציבורית סדירה לכל רחבי תל-אביב ומחוצה לה. בעתיד אמורה הרכבת הקלה לעבור בגבול הדרומי של השכונה.

 

תעסוקה: תושבי השכונה נהנים מקרבה למקומות עבודה ולמשרדים ברחבי העיר תל-אביב. חלקם אף מיקמו את עסקיהם בשכונה עצמה, כמו חנויות, גלריות, מסעדות ובתי קפה, ואף מרכזי ספא ומלונות בוטיק הפונים גם לתיירים מחו"ל.

 

כמו כן, הנגישות והקרבה לערים חולון, גבעתיים, רמת גן, ראשון לציון, הרצליה ואף יותר מרוחקות מאלו, יוצרות אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות לתושבי השכונה מחוץ לעיר.

 

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

צפי פיתוח: השכונה בתהליך התחדשות, ומחדשת עם הזמן את חזותה ואת בנייניה. בשכונה בנייה מסיבית והיא נמצאת בהתפתחות בשנים האחרונות. הבנייה הנוכחית שמתבצעת בצמוד לשכונה היא במגדל ליבר, שעומד להיות בגובה 28 קומות, וכן פרויקט "white city" שנמצא בבנייה ועתיד להתאכלס בשנת 2014. בנוסף, בנווה צדק פרויקטים קטנים רבים בשלבי בנייה שונים.

 

מחירי קנייה ממוצעים: מכיוון שהנכסים בנווה צדק שונים בגודלם, נפרט את מחיריהם לפי מ"ר. מחירי הנכסים בשכונה נעים בין 30 אלף שקל למ"ר לבין 40 אלף שקל למ"ר. המחיר הגבוה הוא עבור נכסים בפרויקטים חדשים עם מעלית וחניה.

 

מחירי שכירות ממוצעים: דירה ממוצעת בשכונת נווה צדק תעלה לכם מדי חודש כ-10,000 שקל למ"ר. עם זאת, ראוי לציין כי ישנם נכסים שמושכרים במחירים גבוהים בהרבה מהמחיר הממוצע.

 

הכותבת היא מנכ"לית אנגלו-סכסון. סייע באיסוף הנתונים: זמיר שמר, מנכ"ל חברת פוינטס מיפוי עסקי, המתמחה בייעוץ גיאוגרפי עסקי. עוד סייע באיסוף הנתונים: יעל סלע, סמנכ"לית אנגלו-סכסון רוטשילד-תל-אביב

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
שכונת נווה צדק בתל-אביב. כבר לא חלשה
צילום: ירון ברנר
מומלצים