שתף קטע נבחר

מחזר בקבוק - ותרום את הפיקדון לעמותה

תושבי תל אביב, ירושלים וחיפה יוכלו להחזיר ביום שישי בקבוקים ולתרום את הפיקדון לעמותות כמו החברה להגנת הטבע, אלו"ט, צלול ועוד

הצטברה לכם בבית ערימה של בקבוקים ריקים? בסוף השבוע הקרוב תוכלו להחזיר אותם - ולעשות מעשה טוב: עמותת מל"י (מרכז לאזרחים יוזמים) ותאגיד המיחזור "אסופתא" יפתחו ביום שישי בין השעות 10:00 ל-14:00 עמדות איסוף בקבוקים בשלוש הערים הגדולות, במטרה לתרום את כספי הפיקדון לעמותות רווחה וקהילה שונות.

 

עוד כתבות בערוץ כלכלה ירוקה וקיימות :

צפו: משאבת המים הגדולה ביותר בישראל

שחררו מים, לא רק אסירים

המבורגר סינתטי? זה לא הפתרון לרעב העולמי

השנה תחשבו ירוק בקלפי

 

עמדות האיסוף ייפתחו בכיכר רבין בתל אביב, רחבת הסינמטק במרכז הכרמל בחיפה ורחבת

המרכז המסחרי בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים. הציבור מוזמן להגיע עם כל מיכל משקה ששולם עליו פיקדון של 30 אגורות. המשתתפים במבצע יוכלו לבחור למי תגיע תרומתם מבין עמותות כמו החברה להגנת הטבע, צלול, אדם טבע ודין, תנו לחיות לחיות, צ.ב.ע, אנוש, אלו"ט, איל"ן, ויצ"ו תל אביב ועוד.

 

"זוהי דוגמא מובהקת המציגה עד כמה חוק הפיקדון הוא הכרחי ומהותי בחברה", אמר מנכ"ל תאגיד "אסופתא", ירון ברדוגו. "מיחזור מיכלי המשקה הינו נדבך חשוב לשיפור איכות הסביבה בישראל".

 

מייסד מל"י, ד"ר דורון שולצינר, סיפר כי במבצעים קודמים נאספו אלפי שקלים לטובת הקהילה. החזון, לדבריו, הוא "להביא לשינוי בדרך בה אזרחים חושבים על מכלי הפיקדון ובצורה בה הם ממחזרים אותם, ולהביא לשיפור סביבתי וחברתי משולב, בו אזרחים ימחזרו יותר מכלי פיקדון ויתרמו אותם עבור החברה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shuttertock
ממחזרים ותורמים. אילוסטרציה
צילום: shuttertock
מומלצים