שתף קטע נבחר

יוזמה: בית פרטי ב-2,500 שקל בחודש

ל-ynet נודע כי קבינט הדיור יאשר תוכנית שמציע המשרד לפיתוח הנגב והגליל בראשות השר סילבן שלום, לפיה זוגות צעירים יוכלו להתגורר בצמוד קרקע בנגב או בגליל ב-2,500 שקל בחודש למשך 5 שנים, ובתום התקופה יקבלו אופציה לרכוש אותו במחיר מסובסד, ממנו ינוכו השכ"ד שכבר שולם

מחירי הדירות באזורי הביקוש במרכז הארץ גבוהים מדי? אז למה שלא תגורו בבית פרטי צמוד קרקע חדש בנגב או בגליל ב-2,500 שקל בחודש, וכעבור חמש שנים תקבלו אופציה לרכוש אותו במחיר מסובסד, ממנו ינוכו דמי השכירות ששילמתם?

 

 

זהו לא חלום, ונראה כי כי הבשורה הבאה היא שמחירי הבתים הפרטיים יוזלו מעתה לא רק בהתנחלויות. מדובר בהטבה שגיבש השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, אשר מתמקדת בשיטה לעידוד בנייה ותקצוב, לפיה פעלו עד כה ביישובים ביהודה ושומרון.

 

ל-ynet נודע כי ההטבה כבר סוכמה ותוקצבה על ידי משרדי האוצר והשיכון, וצפויה לקבל אישור בישיבת קבינט הדיור הקרובה שתיערך ב-2 בספטמבר. הרעיון שעומד מאחורי ההטבה הוא דיור זמין להשכרה לטווח ארוך - עם אופציה לרכישה. מדובר במודל שמאפשר בנייה מידית של מאות בתים וקליטה של משפחות חיצוניות מאזור המרכז בהרחבות של מושבים או קיבוצים בנגב ובגליל.

 

איך זה יעבוד?

על פי התוכנית, זוג יכול לבנות בית מבלי לשלם על הקרקע וללא עלות פיתוח, כך שהעלות תעמוד על 5,000 שקל למ"ר. כלומר, בניית בית בשטח של 100 מ"ר תעלה לבני הזוג 500 אלף שקל. לאורך חמש השנים הראשונות ישלמו בני הזוג 2,500 שקל דמי שכירות - שיישמרו כהון עצמי לרכישת הדירה בסיום התקופה, אז יקוזז הסכום שכבר שולם והם יוכלו ליטול משכנתא להשלמת הרכישה.

 

עד כה פנו מספר מועצות אזוריות בנגב ובגליל כדי לממש את ההטבה. עם הפונים למשרד לפיתוח והנגב והגליל ניתן למנות את המועצות האזוריות גליל עליון, ערבה תיכונה, מרחבים, שער הנגב, בני שמעון ועוד.

 

"מדובר בהטבה נוספת שאמורה לעודד צעירים ואזרחים בכלל לעבור להתגורר בנגב ובגליל", אמר השר שלום. "המשרד לפיתוח הנגב והגליל מקדם פתרונות דיור זמינים וזולים. על רקע הטענות על עליית מחירי הדיור, זאת בשורה גדולה מאוד לתושבים שירצו לגור ביישובים הכפריים בפריפריה ובמחירים זולים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כדאי לעבור לנגב או לגליל?
צילום: shutterstock
צילום: אבי מועלם
השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום
צילום: אבי מועלם
מומלצים