שתף קטע נבחר

Merry תשרי: סנטה-קלאוס תוקע בשופר

כשארבעה מינים בידו האחת ושופר בידו השנייה, מברך סנטה קלאוס ב-Merry תשרי. על היצירה חתומה לשכת העיתונות הממשלתית, שיצאה ביוזמת גלויות שנה טובה מתשע"ד - ל-2014, ומחגי תשרי - לחוגגי הכריסטמס. ויש גם תחרות נושאת לייקים

מה קורה כשיהודי שולח לנוצרי גלוית שנה טובה? זה אולי נשמע כמו התחלה של בדיחה, אבל בלשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ) לקחו את העניין ברצינות, בניסיון לעצב גלויה שכזו, שתישלח לכתבים הזרים בישראל. התוצאה: סנטה קלאוס תוקע בשופר בידו האחת, ואוחז בארבעת המינים בידו השנייה. לא אהבתם? בלשכה מזמינים את הציבור להציע עיצוב אחר.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

רבעון שלם מפריד בין ינואר ותשרי, והם לעולם לא ייפגשו, אבל בלע"מ מבקשים לאחד ביניהם לכל הפחות בברכה משותפת לראשי השנים תשע"ד העברית ו-2014 האזרחית. השיטה: גלוית "שנה טובה" המעוצבת ברוח חגי תשרי, שתישלח לעיתונאים הזרים כאשר הם חוגגים את הסילבסטר.

 

תחרות לע"מ

תחת הכותרת "Merry תשרי" (עם קריצה ל-Merry Cristmas), הכריזה הלשכה הממשלתית על תחרות צילום שבה התמונה הזוכה תעטר את הגלויה, ושולחהּ ייפגש עם ראש הממשלה. רעיון לדוגמה מופיע כבר במודעת הפרסום לתחרות – איור של הדמות הנוצרית המזוקנת תוקעת בשופר היהודי.

 

ארבעה מינים, שופר וספר תורה. רק הרב נראה קצת מוזר (צילום: לע"מ) (צילום: לע
ארבעה מינים, שופר וספר תורה. רק הרב נראה קצת מוזר(צילום: לע"מ)

 

לע"מ קראה לציבור להציע תמונות לתחרות בעמוד הפייסבוק שלה, ועד להכרעה תפרסם הלשכה מדי שבוע

כמה מהן באתר האינטרנט שלה. הצילום הזוכה ייבחר תוך שקלול מספר ה"לייקים" שיקבל הצילום, יחד עם חוות דעת של צוות שופטים מקצועי, שיורכב מצלמי עיתונות ישראלים וצלמי לע"מ.

 

מנהל לע"מ, ניצן חן, אמר: "המטרה היא לשתף את העולם בחוויה הישראלית, כאשר התמונה הזוכה תשמש כגלוית ברכה של לע"מ לשנה האזרחית החדשה, ותופץ לכל קהילת העיתונאים הזרים בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
תנועת ה-merry
צילום: לע"מ
צילום: באדיבות הספרייה הלאומית
פעם גלויות "שנה טובה" היו נראות ככה
צילום: באדיבות הספרייה הלאומית
מומלצים