שתף קטע נבחר

"בשאר ואסמה אסד - שידוך מהגיהנום"

פסיכיאטר אמריקני ניסה לנתח את הקשר בין הנשיא הסורי לגברת הראשונה. לטענתו, הצמד "ההרסני" מזין את הרצון ההדדי לשמור מרחק מהמציאות. "יש היגיון גם בנישואים שפונים להרג המוני", הוסיף

מאז שנישאו בשנת 2000 עמדה אסמה אסד באש ובמים לצד בעלה, הנשיא הסורי בשאר אסד. ברחבי העולם ביקרו את הגברת הראשונה על אורח החיים הראוותני שלה בזמן שאזרחי סוריה נהרגים בפקודת בעלה. לטענת פסיכיאטר אמריקני אין סיבה להיות מופתעים מכך.

 

לקראת תקיפה בסוריה:

קרי: פסיביות מול אסד מסכנת את עתידנו

"פעילים מערביים יהיו מגנים אנושיים לאסד"

אירופה תפציר בקרי: דחו התקיפה בסוריה

 

"ברחבי העולם תוהים איך אישה שנולדה בבריטניה, עם תואר ראשון במדעי המחשב ובספרות צרפתית, יכולה לעמוד לצד בעלה, ולהעלות תמונות לאינסטגרם של עבודות הצדקה שלה בזמן שהיא שומעת שהוא תוקף ילדים בגז", אמר אתמול (שבת) ד"ר קית אבלואו לרשת "פוקס" האמריקנית. "התשובה פשוטה - יופי לא סותר חמדנות, שחיתות או חוסר אמפתיה, למרות שהנטייה היא לחשוב כך", הוסיף. לדבריו, אפשר להיות נרקסיסט ומרושע גם אם אתה הורה חכם ומלומד.

 

בשאר ואסמה אסד (צילום: AP) (צילום: AP)
בשאר ואסמה אסד(צילום: AP)
 

"בשאר ואסמה הם שידוך שנוצר בגיהנום בגלל שהם מזינים את הצורך ההדדי לשמור מרחק מהמציאות", טען הפסיכיאטר. הוא הדגיש כי הנטייה של השניים לכוח היא תוצר של "שאלות עמוקות" בנוגע להערכה עצמית. "אתה יכול להיות רזה, ללבוש בגדים אופנתיים ולהיות עם איי-קיו גבוה מהממוצע ועדיין לשאול את עצמך אם אתה שווה משהו בכלל, כנראה בגלל שאף אחד לא אהב אותך באמת אף פעם".

 

בשנה שעברה נחשפו מיילים שחשפו את תאוות הקניות של הגברת הראשונה, בזמן שהצבא הסורי טבח באזרחים ברחבי המדינה. "זו התוצאה הצפויה של בריחה של אדם

שמתעב את עצמו, ומתעטף בבגדים, בזיוף ובהונאה", אמר הפסיכיאטר. הוא ציין כי אסמה ובשאר הם צמד "הרסני", שנמצא במסלול של התנתקות מהמציאות. "גם הרג ילדים הוא ייצוג פיזי למה שקרה לשניים מבחינה פסיכולוגית", טען.

 

"בשאר היה יכול להיות מנתח עיניים הגון אם הוא היה מתחבר למרפא שבתוכו, במקום לצורך ההנהגתי שירש מאביו הדיקטטור. אסמה הייתה יכולה להיות מורה לספרות צרפתית אם לא הייתה גדלה לאווירה של יוקרה ותהילה", הוסיף. "יש היגיון פסיכולוגי בכל נישואים, גם באלה שפונים להרג המוני".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 07/09/2013 23:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים