שתף קטע נבחר

הפיצוי למשפחתו של בן זיגייר: 4 מיליון שקל

חדשות 2: הסתיים המו"מ בין הפרקליטות לבין משפחתו של סוכן המוסד לשעבר שהתאבד בכלא איילון. המדינה לא לקחה על עצמה אחריות לנסיבות שאפשרו לו לתלות את עצמו בתא. משרד המשפטים: "משפט היה עלול לגרום נזק ממשי לביטחון המדינה"

פרשת האסיר X : משפחתו של בן זיגייר, איש המוסד לשעבר שהתאבד בכלא איילון בדצמבר 2010, תפוצה על ידי מדינת ישראל בארבעה מיליון שקל. כך פרסם הערב (ג') אמנון אברמוביץ בחדשות ערוץ 2. ההחלטה על סכום הפיצוי התקבלה במסגרת הסדר שהתקבל לאחרונה בתום משא ומתן בין המשפחה לבין פרקליטות מחוז מרכז.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

על פי הפרסום, הפיצוי ישולם באופן הבא: 2.4 מיליון שקל ישולמו כבר במהלך 2013, ואחר כך 400 אלף שקל מדי שנה למשך ארבע שנים.

 

במסגרת ההסכם מדינת ישראל לא מקבלת עליה אחריות לנסיבות, להיעדר הפיקוח או להתנהלות רשלנית שאפשרו לזיגייר להתאבד בתאו. כמו כן לא מוזכרת אחריות לאבחון וסינון לקויים בעת קבלתו לשירות במוסד.

 

זיגייר התאבד בתאו בכלא אילון בדצמבר 2010, שעות ספורות אחרי פגישה שבה הודיעה לו אשתו על כוונתה להתגרש ממנו. הוא נמצא כשעל צווארו כרוך סדין רטוב הקשור לחלון תא השירותים. חרף דו"ח חמור על חקירת נסיבות המוות שהגישה נשיאת בית משפט השלום במחוז מרכז, דפנה בלטמן קרדאי, בפרקליטות החליטו בסופו של יום כי אין מקום להגשת כתב אישום.

 

במשרד המשפטים ביקשו להבהיר כי "בחודשים האחרונים ניהלו באי כוח המדינה ובאי כוח משפחת המנוח שהתאבד בכלאו בחודש דצמבר 2010 משא ומתן, בעקבות טענת המשפחה כי המדינה התרשלה במהלך טיפולה בפרשה זו וכי מגיע לה פיצוי כספי עקב כך. בתום המש ומתן הגיעו הצדדים להסדר

פשרה, שבמסגרתו הסכימה המדינה לשלם למשפחת המנוח סכום של 4 מיליון שקלים. הסכמת המדינה ניתנה לפנים משורת הדין ומבלי להודות בטענות שהועלו נגדה".

 

עוד אמרו במשרד המשפטים כי "הסיבה שבגללה הסכימה המדינה לשלם סכום זה נבעה מרצונה להימנע מקיום דיון בבית משפט, שכן במהלכו עלולים היו להתפרסם ברבים פרטים שפרסומם עלול לגרום נזק ממשי לביטחון המדינה. דיווח בנושא זה נמסר לוועדת המשנה למודיעין ולשירותים חשאיים של הכנסת".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך אתר The Australian
בן זיגייר
צילום: מתוך אתר The Australian
מומלצים