שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ירושלים: דירות סטודנטים ב-1,200 ש' בחודש

  כ-100 דירות סטודנטים ייבנו במרכז ירושלים, במסגרת פרויקט מעונות שמקדמת האקדמיה לעיצוב בצלאל. הפרויקט יכלול דירות סטודיו לזוגות ודירות 2-3 חדרים לשותפים, כאשר כל סטודנט ישלם 1,200 שקל בחודש. משתלם?

  לידיעת הסטודנטים בבירה: כ-100 דירות סטודנטים צפויות להיבנות במרכז העיר ירושלים, במסגרת פרויקט מעונות שמקדמת האקדמיה לאמנות בצלאל. הבוקר (ב') הונחה אבן הפינה לפרויקט, שאותו יבנו החברות שפיר הנדסה ומעין פרויקטים עבור בצלאל ועיריית ירושלים. השלמת הפרויקט ואכלוסו צפויה בעוד כשנתיים, בשנת 2015.

   

  כתבות נוספות על מעונות סטודנטים בערוץ הנדל"ן :

   

  מעונות הסטודנטים ימוקמו סמוך לבית אגרון ברחוב הלל, בסמיכות לשכונת נחלת שבעה, ויכללו שטח של 7,000 מ"ר בשני בניינים בגובה שש קומות כל אחד. הפרויקט יציע דירות סטודיו לזוגות ודירות 2-3 חדרים לשותפים. שטח הפרויקט צפוי לכלול גם 1,200 מטר שיהיו מיועדים למטרות מסחר. עלות ההקמה הכוללת של הפרויקט מוערכת ב-50 מיליון שקל.

   

  לדברי היזמיות, "הפרויקט צפוי לתת מענה עבור מאות צעירים המעוניינים להתגורר במרכז ירושלים בעלות סבירה". מהי העלות הסבירה? לדבריהן, שכר הדירה הצפוי בדירות המעונות יעמוד על כ-1,200 שקל בחודש לסטודנט. כלומר: דירת סטודיו המיועדת לזוג תעלה כ-2,400 שקל בחודש, דירת 3 חדרים המיועדת ל-3 סטודנטים תעלה כ-3,600 שקל בחודש.

   

  על פי נתוני משרד השיכון שפורסמו באחרונה, במחצית הראשונה של 2013 עמד גובה השכירות הממוצע לדירה בירושלים על כ-3,600 שקל. נשאלת השאלה, אם כן, מדוע מציינים מקדמי התוכנית כי "מדובר במחיר הנמוך משמעותית מהממוצע".

   

  היזמיות מסבירות כי שכר הדירה יכלול גם את דמי האחזקה לטיפול במבנים, וכי במרכז העיר ירושלים גובה השכירות הממוצע גבוה יותר מהנתון של משרד השיכון. עוד מוסיפים שם כי הדירות יגיעו מרוהטות, ובבניינים יופעלו אינטרנט אלחוטי חופשי, חדרי כביסה, קפיטריה ובתי קפה לנוחות הסטודנטים.

   

  הדמיית מעונות הסטודנטים. מיועדים לתלמידי בצלאל (הדמיה: דב גליא אדריכלים) (הדמיה: דב גליא אדריכלים)
  הדמיית מעונות הסטודנטים. מיועדים לתלמידי בצלאל(הדמיה: דב גליא אדריכלים)

   

  ברקת: "אפשרות לצעירים לגור בעיר"

  ההסכם על הקמת המעונות נחתם בין עיריית ירושלים לבין החברות שפיר ומעין פרויקטים במתווה B.O.T, במסגרתו תחזיק חברת שפיר בנכס ב-25 השנים הקרובות, ובסיומן ישוב הנכס לעירייה. הפרויקט הוא חלק מהמגמה של עיריית ירושלים למשוך צעירים אל מרכז העיר, לטובת חיזוק העסקים ומרכזי הבילוי והישארותם בירושלים בתום לימודיהם. תוכנית ההקמה גם משתלבת עם מעברה הצפוי של האקדמיה בצלאל בשנים הקרובות למרכז העיר.

   

  ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, אמר בטקס הנחת אבן הפינה כי "אנחנו רואים חשיבות אסטרטגית במתן אפשרות לצעירים ולסטודנטים לגור בעיר. מעונות הסטודנטים במרכז העיר מהווים יוזמה נוספת להגדלת מצאי הדירות לצעירים ובו בזמן להמשיך את התנופה במרכז העיר, והיא מצטרפת ליוזמות נוספות שיאפשרו ליותר צעירים להמשיך ולהתגורר בעיר".

   

  יוסי צלניק מחברת שפיר הנדסה הוסיף כי "פרויקט הקמת מעונות האקדמיה בצלאל ייתן מענה למאות סטודנטים המגיעים ללמוד בירושלים ומעוניינים להתגורר במרכז העיר. הצעירים שיגורו במעונות ייהנו ממבנים ברמה גבוהה שיעניקו להם איכות חיים גבוהה במחירים נגישים ונוחים. הקמת המבנים תיעשה תוך תשומת לב למאפיינים האורבניים של מרכז העיר והאתגרים שהם מציבים לקראת הבנייה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדמיה: דב גליא אדריכלים
  הדמיית מעונות הסטודנטים
  הדמיה: דב גליא אדריכלים
  צילום: חיים צח
  האקדמיה לעיצוב בצלאל
  צילום: חיים צח
  מומלצים