שתף קטע נבחר

באילו רחובות העשירים קונים יותר דירות?

מה משותף לרחוב שוודיה בחיפה, שדרות השושנים בר"ג, רחוב החורש בכפר שמריהו ורחוב האשל בהרצליה פיתוח? מבדיקה מיוחדת של ynet בשיתוף אתר מדלן לרגל החג עולה כי אלו הרחובות היקרים ביותר בקרב רוכשי הדירות בישראל בשנתיים האחרונות. ואיזה רחוב הכי יקר בת"א? פרגנו (או לא) לשכנים העשירים שלכם

ושמחת עבור שכניך: אחרי שהצגנו בפניכם את הרחובות הכי מבוקשים בישראל, גילינו באילו שכונות כדאי לגור רק כדי שנוכל לסמוך על בתי הספר של הילדים שלנו, ובדקנו מה המחירים בכל שכונה ושכונה ברחבי הארץ - הגיע הזמן לשטוף קצת את העיניים. לפניכם רשימת הרחובות היקרים ביותר בישראל בשנה החולפת.

 

מפת הנדל"ן של ישראל - כתבות אחרונות:

 

בדיקה מיוחדת של ynet לרגל חג שמחת תורה, בשיתוף אתר מדלן, איתרה את הרחובות היקרים ביותר בערים מרכזיות ברחבי הארץ, שבהן בוצעו עסקאות יד שנייה בשנים 2013-2011, תוך הצלבת נתוני רשות המסים ופנקס הבתים המשותפים. לדברי אמיר ווינשטוק, ממייסדי אתר מדלן, רק כ-5% מהדירות מיד שנייה שנמכרו בשנתיים האחרונות חצו את רף 2.5 מיליון שקל.

 

חשוב לציין שקיימים רחובות יקרים במיוחד שלא נכללו ברשימה (למשל רחוב גלי תכלת בהרצליה פיתוח, הנחשב לאחד הרחובות היקרים ביותר בישראל). זאת משום שברחובות אלה לא בוצעו בשנה החולפת עסקאות מקרקעין או שבוצעו עסקאות מעטות, ואלה לא נכללו במסגרת הבדיקה.

 

מפת הנדל"ן האינטראקטיבית שצירפנו כאן, אותה חשפנו בכתבות הקודמות, מציגה את מחירי הדירות בערים ברחבי הארץ, תוך פילוח המחירים בכל שכונה ושכונה. מחיר ממוצע של דירה עומד על 1.161 מיליון שקל (יד ראשונה וחדשה), כאשר הצבע הכחול במפה מצביע על מחיר נמוך מהמחיר הממוצע ואילו הצבע האדום מצביע על מחיר גבוה מהממוצע. ככל שהצבעים כהים יותר - כך המחירים מתרחקים מהממוצע.

 

הקלקה על כל יישוב מצביעה על רמות המחירים בתוך כל שכונה. עם ההקלקה, יופיעו נתונים בצדה הימני של המפה בנוגע למחירי עסקאות הנדל"ן שבוצעו בשכונה. הקלקה על האייקונים בצורת בתים צהובים מציגה את הרחובות היקרים שנבדקו, שבהם בוצעו הכי הרבה עסקאות נדל"ן למגורים.

 

לצפייה במפה האינטראקטיבית בגודל מלא לחצו כאן או על המפה

 


 

רחוב האשל בהרצליה פיתוח: בית ב-46 מיליון שקל

בצפון הרצליה פיתוח, במקביל לרצועת החוף, משתרך רחוב האשל שאורכו כ-1.5 קילומטרים, כ-600 מטרים מחוף הים. את הרחוב חוצים הרחובות קרן היסוד, הקונגרס הציוני, בזל ואחרים, ונמכרו בו שמונה דירות בשנתיים האחרונות, במחיר ממוצע של 16 מיליון שקל.

 

אבל על מחיר האמצע משקיפים לא מעט בעלי נכסים מלמעלה. העסקה היקרה ביותר בוצעה ביוני 2012 ברחוב האשל 51, אז נמכר קוטג' עם תשעה חדרים על חלקה בשטח של דונם תמורת 45,721,400 שקל. ברחוב האשל 127 דווח בינואר 2013 על מכירת קוטג' עם שמונה חדרים על חלקה בשטח של דונם תמורת 44.7 מיליון שקל.

 

גם העסקאות הצנועות ברחוב היוקרתי נסגרו במחיר של 7-8 דירות מגורים רגילות. העסקה הזולה ביותר בוצעה ברחוב האשל 86 ביוני 2012, אז נמכר קוטג' עם 5.5 חדרים על חלקה בשטח של 785 מ"ר תמורת 8,35 מיליון שקל.

 

למרות שעל פי הבדיקה שלנו רחוב האשל נחשב ליקר ביותר בשנתיים האחרונות, מבחינת העסקאות האחרונות שנעשו עולה כי העסקה הבודדת היקרה ביותר בהרצליה בוצעה דווקא ברחוב קפלן 10 בהרצליה פיתוח באוקטובר 2012, אז נמכר קוטג' עם 10 חדרים על שטח של 1.5 דונם תמורת 71,681,250 שקל.

 

רחוב האשל בהרצליה פיתוח. מחיר ממוצע של 16 מיליון שקל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
רחוב האשל בהרצליה פיתוח. מחיר ממוצע של 16 מיליון שקל(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 

רחוב החורש בכפר שמריהו: בית ב-11 מיליון שקל

רחוב החורש ביישוב היוקרתי כפר שמריהו, הממוקם בסמוך להרצליה פיתוח, משתרך לאורך כקילומטר וחותך את כפר שמריהו מצפון לדרום. בשנתיים האחרונות נמכרו ברחוב ארבע דירות במחיר ממוצע של 8.7 מיליון שקל.

 

העסקה היקרה ביותר בוצעה ברחוב החורש 63 באוקטובר 2011, אז נמכר בית פרטי עם שישה חדרים על מגרש בשטח של דונם תמורת 11 מיליון שקל. העסקה הזולה ביותר בוצעה ברחוב החורש 2 לפני פחות משנה, בנובמבר 2012, אז נמכרה דירת גג עם ארבעה חדרים בבניין בקומה השנייה תמורת 2.55 מיליון שקל.

 

גם בכפר שמריהו הרחוב היקר ביותר לא סיפק את העסקה היקרה ביותר ביישוב. באפריל 2013 דווח על מכירת קוטג' עם תשעה חדרים ברחוב דרך השדות תמורת 55.11 מיליון שקל. בדרך השדות 62 בוצעה עסקה נוספת באפריל 2012, אז נמכר קוטג' עם חמישה חדרים תמורת 16,771,165 שקל, כך שמדובר במתחרה עיקש לרחוב החורש.

 

רחוב החורש בכפר שמריהו. מחיר ממוצע של 8.7 מיליון שקל (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
רחוב החורש בכפר שמריהו. מחיר ממוצע של 8.7 מיליון שקל(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

רחוב הפרחים ברמת השרון: בית ב-6 מיליון שקל

רחוב הפרחים ברמת השרון נחשב זר למדי עבור התושבים הוותיקים במושבה הסמוכה להרצליה. מדובר ברחוב בשכונת נווה גן, שמבחינה גיאוגרפית לא ממש שייכת לגרעין רמת השרון, אלא צמודה לשכונת תל ברוך בצפון תל-אביבית ונמצאת מדרום לשכונת קריית שאול.

 

ברחוב הפרחים נמכרו בשנתיים האחרונות 16 דירות במחיר ממוצע של 3.17 מיליון שקל. אורכו של הרחוב כ-400 מ"ר ויש בו בניינים חדשים לצד מספר בתים פרטיים.

 

העסקה היקרה ביותר בוצעה ברחוב הפרחים 7, בנובמבר 2011, אז נמכרה דירת גג עם ארבעה חדרים בשטח של 186 מ"ר בבניין בקומה התשיעית תמורת 6,05 מיליון שקל. העסקה הזולה ביותר בוצעה ברחוב הפרחים 9, בינואר 2013, אז נמכרה דירת ארבעה חדרים בשטח של 100 מ"ר בבניין בקומה החמישית תמורת 2.64 מיליון שקל.

 

בעיר רמת השרון כולה העסקה היקרה ביותר בוצעה דווקא ברחוב הלחי 39 בשכונת גולן. שם נמכר קוטג' עם תשעה חדרים תמורת 20.5 מיליון שקל.

 

רחוב הפרחים ברמת השרון. מחיר ממוצע של 3.17 מיליון שקל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
רחוב הפרחים ברמת השרון. מחיר ממוצע של 3.17 מיליון שקל(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 

רחוב ישראל גלילי בנתניה: בית ב-4.2 מיליון שקל

רחוב ישראל גלילי בנתניה הוא רחוב של בתים פרטיים בשכונת פולג שבדרום מערב העיר ואורכו כ-500 מטרים. הרחוב ממוקם במרחק של 1.2 קילומטר מהים ומקביל לכביש החוף. בשנתיים האחרונות נמכרו ברחוב שש דירות במחיר ממוצע של 3.4 מיליון שקל.

 

העסקה היקרה ביותר בוצעה ברחוב גלילי 7, במרס 2013, אז נמכר קוטג' עם שמונה חדרים תמורת 4.2 מיליון שקל. העסקה הזולה ביותר בוצעה ברחוב ישראל גלילי 14, באפריל 2012, אז נמכר קוטג' עם חמישה חדרים תמורת 2.61 מיליון שקל.

 

העסקה היקרה ביותר בנתניה כולה בוצעה גם היא במרס 2013, אז דווח על מכירת בית עם 10 חדרים על חלקה בשטח של חצי דונם ברחוב הדליות 8 בשכונת רמת פולג, תמורת 7.04 מיליון שקל.

 

רחוב ישראל גלילי בנתניה. מחיר ממוצע של 3.4 מיליון שקל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
רחוב ישראל גלילי בנתניה. מחיר ממוצע של 3.4 מיליון שקל(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 

רחוב הרצל רוזנבלום בתל-אביב: בית ב-40 מיליון שקל

תל-אביב היא עיר של קטבים: מצד אחד ניתן למצוא את רחוב הרצל הסואן בדרום העיר, ומהצד השני את רחוב הרצל רוזנבלום במתחם "סי אנד סאן" היוקרתי בצפון העיר. ברחוב הרצל רוזנבלום נמכרו בשנתיים האחרונות 15 דירות במחיר ממוצע של חמישה מיליון שקל.

 

העסקה היקרה ביותר, שהיא גם עסקת הדירה שאינה מקבלן היקרה ביותר בעיר, בוצעה ברחוב הרצל רוזנבלום 8, באפריל 2012, אז נמכרה דירת 10 חדרים בשטח של 686 מ"ר תמורת לא פחות מ-40 מיליון שקל. העסקה הזולה ביותר בוצעה ביולי 2011 ברחוב הרצל רוזנבלום 6, במסגרתה נמכרה דירת שני חדרים בשטח של 50 מ"ר תמורת 2,651,220 שקל.

 

רחוב הרצל רוזנבלום בתל-אביב. מחיר ממוצע של 5 מיליון שקל (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
רחוב הרצל רוזנבלום בתל-אביב. מחיר ממוצע של 5 מיליון שקל(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

שדרות השושנים ברמת גן: בית ב-4.2 מיליון שקל

שדרות השושנים ברמת גן נמתחות על פני כ-200 מטרים בשיכון ותיקים היוקרתי בעיר. השכונה, שצמודה לפארק הירקון, מאופיינת בעיקר בבתים צמודי קרקע ובבנייה נמוכה, אך שדרות השושנים הוא רחוב של בניינים. ברחוב נמכרו בשנתיים האחרונות שש דירות, במחיר ממוצע של 2.8 מיליון שקל.

 

העסקה היקרה ביותר בוצעה ביולי 2013 בשדרות השושנים 3, אז נמכרה דירת חמישה חדרים בשטח של 98 מ"ר, עם גג בשטח של 103 מ"ר, בבניין בקומה השמינית תמורת 4.225 מיליון שקל. העסקה הזולה ביותר בוצעה בשדרות השושנים 6, באוגוסט 2011, אז דווח על מכירת דירת שלושה חדרים בשטח של 67 מ"ר בבניין בקומה השנייה תמורת 1.95 מיליון שקל.

 

העסקה היקרה ביותר ברמת גן כולה בוצעה בדצמבר 2011, אז נמכר קוטג' עם לא פחות מ-13 חדרים, על חלקה בשטח של דונם ברחוב שרת 31 במרכז העיר, תמורת 11 מיליון שקל.

 

גם בשכונת רמת חן היוקרתית המחירים מרקיעים שחקים, אך לא היו די עסקאות ברחוב ספציפי ולכן הם לא נכנסו לבדיקה. כך לדוגמא, ברחוב צפניה 9 נמכר קוטג' עם שבעה חדרים תמורת 7.2 מיליון שקל; ברחוב דניאל 11 נמכר קוטג' עם שישה חדרים תמורת 5.9 מיליון שקל; וברחוב מצדה 43 נמכר קוטג' עם שישה חדרים תמורת 5.6 מיליון שקל.

 

שדרות השושנים ברמת גן. מחיר ממוצע של 2.8 מיליון שקל (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
שדרות השושנים ברמת גן. מחיר ממוצע של 2.8 מיליון שקל(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

רחוב אנה פרנק בנס ציונה: בית ב-3 מיליון שקל

רחוב אנה פרנק ממוקם בשכונת מליבו בנס ציונה ואורכו כ-200 מטרים בלבד. הוא כולל בתים מדורגים ומיוחדים, ובשנתיים האחרונות נמכרו בו שש דירות במחיר ממוצע של 2.85 מיליון שקל.

 

העסקה היקרה ביותר בוצעה ברחוב אנה פרנק 4, במאי 2013, אז נמכרה דירת דופלקס עם 5.5 חדרים בשטח של 176 מ"ר, עם שלוש מרפסות בשטח של 132 מ"ר וחניה, בבניין בקומות השנייה והשלישית תמורת 2.9 מיליון שקל.

 

העסקה הזולה ביותר בוצעה ברחוב אנה פרנק 5 באותו החודש, מאי 2013, אז דווח על מכירת דירת קרקע עם שישה חדרים בשטח של 142 מ"ר עם חניה בבניין בקומה הראשונה תמורת 2.425 מיליון שקל.

 

העסקה היקרה ביותר בנס ציונה כולה בוצעה ברחוב פעמונית 14 בשכונת גבעת האירוסים במאי 2012, אז נמכר קוטג' עם שבעה חדרים בשטח של 234 מ"ר תמורת 3.3 מיליון שקל.

 

רחוב אנה פרנק בנס ציונה. מחיר ממוצע של 2.85 מיליון שקל (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
רחוב אנה פרנק בנס ציונה. מחיר ממוצע של 2.85 מיליון שקל(צילום: אליעד לוי)

 (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
(צילום: אליעד לוי)

 

רחוב אירוסים ברעות: בית ב-4.6 מיליון שקל

רחוב אירוסים ברעות (ביישוב המאוחד מודיעין-מכבים-רעות) הוא רחוב של קוטג'ים דו-משפחתיים באורך כ-800 מטרים. בשנתיים האחרונות נמכרו ברחוב חמישה נכסים במחיר ממוצע של 3.25 שקל.

 

העסקה היקרה ביותר בוצעה ברחוב אירוסים 10, ביוני 2013, אז נמכר קוטג' דו-משפחתי עם שמונה חדרים בשטח של 260 מ"ר תמורת של 4.6 מיליון שקל. העסקה הזולה ביותר בוצעה ברחוב אירוסים 80, באוקטובר 2012, אז נמכר קוטג' דו-משפחתי עם חמישה חדרים בשטח של 140 מ"ר תמורת 3.1 מיליון שקל.

 

ביישוב כולו העסקה היקרה ביותר בוצעה ברחוב ברקנית 238 במכבים, בנובמבר 2012, אז נמכר קוטג' עם חמישה חדרים תמורת 5.5 מיליון שקל.

 

רחוב אירוסים ברעות. מחיר ממוצע של 3.25 מיליון שקל (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
רחוב אירוסים ברעות. מחיר ממוצע של 3.25 מיליון שקל(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 

רחוב אליהו שמאע בירושלים: בית ב-22.32 מיליון שקל

רחוב אליהו שמעא ממוקם במתחם ממילא היוקרתי בירושלים, המשלב מגורים, מלונאות, מסחר ומשרדים. ברחוב בוצעו חמש עסקאות מקרקעין בשנתיים האחרונות, במחיר ממוצע של 7.4 מיליון שקל. אורכו של הרחוב כ-300 מטרים והוא ממוקם בתפר בין מזרח ירושלים ומערבה, סמוך לחומות העיר העתיקה.

 

העסקה היקרה ביותר בוצעה ברחוב אליהו שמאע 17, בחודש ספטמבר 2011, ובישרה על מכירת דירת שמונה חדרים תמורת 22.32 מיליון שקל. העסקה הזולה ביותר בוצעה ברחוב אליהו שמעא 3, באוקטובר 2012, אז נמכרה דירת שלושה חדרים בשטח של 76 מ"ר עם חניה בבניין בקומה הראשונה תמורת 3.32 מיליון שקל.

 

העסקה לדירה שאינה מקבלן היקרה ביותר בעיר היתה דווקא ברחוב רועה צאן הסמוך (גם הוא במתחם ממילא). בספטמבר 2012 נמכרה דירת שישה חדרים ברחוב רועה צאן 2, תמורת 34.76 מיליון שקל. מתחרה עיקש לרחובות היקרים בבירה היה רחוב כרמיה בשכונת המושבה הגרמנית, שם נמכרו שני בתים ב-20 מיליון שקל וב-10 מיליון שקל בתקופה האחרונה.

 

רחוב אליהו שמאע בירושלים. מחיר ממוצע של 7.4 מיליון שקל (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
רחוב אליהו שמאע בירושלים. מחיר ממוצע של 7.4 מיליון שקל(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

רחוב שוודיה בחיפה: בית ב-7.7 מיליון שקל

רחוב שוודיה בחיפה הוא רחוב של בתים פרטיים באורך של כ-1.3 קילומטרים בשכונת דניה היוקרתית שעל רכס הכרמל הצופה לים התיכון. בשנתיים האחרונות נמכרו ברחוב חמישה נכסים במחיר ממוצע של 5.5 מיליון שקל.

 

העסקה היקרה ביותר בוצעה באוגוסט 2011 ברחוב שבדיה 21, אז נמכר קוטג' חד-משפחתי עם שבעה חדרים תמורת 7.7 מיליון שקל. העסקה הזולה ביותר בוצעה ברחוב שוודיה 99, במרס 2012, אז נמכר קוטג' דו-משפחתי עם שישה חדרים תמורת 3.42 מיליון שקל.

 

העסקה היקרה ביותר בחיפה כולה בוצעה בנובמבר 2011 ברחוב סמוך בשכונת דניה, שגם לו שם סקנדינבי - נורווגיה. בית מגורים עם 10 חדרים ברחוב נורווגיה 9, נמכר תמורת 11.575 מיליון שקל.

 

רחוב שוודיה בחיפה. מחיר ממוצע של 5.5 מיליון שקל (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
רחוב שוודיה בחיפה. מחיר ממוצע של 5.5 מיליון שקל(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
למה הרחוב הזה הכי יקר בחיפה?
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים