שתף קטע נבחר

יוזמה חרדית: תורמים חיים לרב עובדיה

מצבו של הרב עובדיה מחמיר, ויוזמות שונות צצות בקרב מאמיניו הרבים לרפואתו: לצד מוקד אמירת התהילים - גם התארגנות "לתרומת חיים" לרב עובדיה, של שתי דקות לפחות. האברך אהרון שתרם שנה מחייו לרפואתו, הרב עובדיה בירך אותו בעבר על היוזמה. בשעה זו - עצרות תפילה רבות

בעולם היהודי מקדישים תפילות לרפואת הרב עובדיה - ולצדן צצות יוזמות מקוריות: עסקן חרדי מירושלים קורא לציבור לתרום חלק מחייו לרפואת הרב עובדיה יוסף, על מנת שיאריך ימים, זאת לאחר שבעבר תרם שנה מחייו לרב אלישיב, ולפני כן לרב מרדכי אליהו.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

האברך, אהרן שמו, תורם גם הפעם שנה מחייו - הפעם לרפואת הרב עובדיה, וקורא לכל אדם לתרום שתי דקות, ולצרף אדם נוסף לתרומה. לדבריו, יחד תצטרף תרומה לתרומה לתקופת חיים משמעותית יותר. את ההחלטה קיבל לאחר שהתייעץ עם אשתו וילדיו ועם רבנים.

 

הרב עובדיה שיבח את היוזמה בעבר

אז איך תורמים? אהרן מספר כי הצהיר בתפילתו: "ריבונו של עולם, הריני (שם פרטי ושם האם) תורם מחיי שנה אחת לזכותו ולרפואתו של רבי חיים עובדיה יוסף בן ג'ורג'יה". וכל אחד מוזמן, לדבריו, למלא את קצבת החיים שהוא מחליט לתרום. 

 

הוא מספר שהרב עובדיה בעצמו שיבח אותו, בזמנו, על היוזמה עשה למען הרב אלישיב לפני כשנה וחצי, ומוסיף כי ליוזמה הצטרפו כבר מאות אנשים, לאחר שהופצה ברשתות החברתיות ובאמצעות מסרונים.

 

אהרן נתלה באילנות גבוהים: המקור ליוזמה הוא "החפץ חיים", שתרם שתי דקות מחייו לראש ישיבה חשוב שהיה חולה מאוד באותה התקופה. גם הרב אריה לוין, "רב האסירים", עשה זאת למען אחת מבנותיו שהייתה חולה, וביקש מתלמידיו ובני קהילתו שיעשו להצטרף ליוזמה. בזכות זה, מספר אהרן, בתו זכתה לאריכות ימים למרות מחלתה.

 

האברך העסקן אומר כי מה שמניע אותו זו הכרת הטוב, ואומר כי למי שאין את מידת הכרת הטוב - אז לפחות שיעשה את המחווה לרב שלימדו תורה. "האהבה מתקיימת רק על ידי מי שיודע לתת לזולת על חשבון זמנו היקר, ולא רק על חשבון זמן פנוי או זמן לא חשוב של שעמום", הוא אומר. "נתינה שמעוררת אהבה אמיתית, היא כזו שיש בה הרבה ממשות".

 

תפילות לרפואתו ברחבי הארץ

יוזמות נוספות ברחוב החרדי, כוללות מוקד לאמירת תהילים, כדי להבטיח שכל קבוצה של מתנדבים תסיים יחד את כל ספר התהילים.

 

תפילות לרפואת הרב עובדיה - גם בכותל המערבי, עם בנו, הרב הראשי יצחק יוסף (צילום: גואל ועקנין - קול חי ) (צילום: גואל ועקנין - קול חי )
תפילות לרפואת הרב עובדיה - גם בכותל המערבי, עם בנו, הרב הראשי יצחק יוסף(צילום: גואל ועקנין - קול חי )

 

מועצת חכמי התורה של ש"ס שבה היום על קריאתה לציבור הרחב בארץ ובעולם, להתאחד בתפילה ו"לקרוע שערי שמיים" לרפואת נשיאה, הרב חיים עובדיה יוסף בן ג'ורג'יה (שהמקובלים הוסיפו לו שם אתמול), ולהקדיש את לימוד התורה בליל הושענא רבה (הלילה, יום ג') - שבו נהוג ללמוד תורה כל הלילה - לזכותו של הרב.

 

ברחבי הארץ מתכנסים מאמינים רבים בעצרות תפילה לרפואתו, ומאמינים רבים עלו להשתטח על קבר

רעייתו המנוחה, הרבנית מרגלית יוסף. העצרות המרכזיות מתקיימות בצהריים בבית הכנסת הצמוד לביתו של הרב עובדיה שבשכונת הר נוף בירושלים, ובבית כנסת "היזדים" שבשכונת הבוכרים בעיר, המזוהה עם הרב במשך שנים ארוכות, לאחר שמסר בו את שיעורי התורה שלו.

 

מאז הודעת בית החולים אודות החמרה במצבו של מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, גבר זרם המאמינים והמקורבים שעושים את דרכם לקומה השמינית, שם מאושפז הרב. דוגמה למסירות מספק אחד המתפללים, הרב מרדכי יונה אדרת, רב קהילה בניו-יורק, שמקורב לרב ולמשפחתו והגיע היום בצהריים לשבע שעות בישראל בטיסה בהולה, רק כדי לשבת סמוך למיטתו, להתפלל לרפואתו - ומיד לעלות על מטוס חזרה לארה"ב.

 

לפנייה לכתב/ת
צילום: אוהד צויגנברג
תפילות לרפואתו ברחבי הארץ
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: גיל יוחנן
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים