שתף קטע נבחר

2 חברות הסלולר החדשות הגיעו ל-17% מהשוק

חברת HOT מובייל מסרה למשרד התקשורת שהשיגה 9.52% מהלקוחות הפרטיים בסלולר, בנוסף ל-1.78% שהיו למירס. עקב כך, היא מבקשת להפחית את הערבות שהפקידה מ-695 מיליון שקל ל-80 מיליון שקל. גולן טלקום טוענת שהגיעה ל-6.3% מהשוק הפרטי. כל החברות החדשות ממשיכות להציע מבצעים אגרסיביים

HOT מובייל דיווחה הבוקר (ב') למשרד התקשורת, כי החברה הגיעה לנתח שוק ממוצע של 11.3% משוק הסלולר הפרטי. HOT מובייל היא אמנם החברה שמאבדת הכי הרבה מנויים בחודש מבין החברות החדשות, אך היא גם הפכה לחברת הסלולר הגדולה ביותר מבין החברות החדשות מאז "המפץ הסלולרי" ב-2011, שגייסה למעלה מ-510 אלף לקוחות.

 

 

עקב כך, ב-HOT מובייל מבקשים בחזרה ממשרד התקשורת את דמי הערבות שהחברה הפקידה ב-2011 עבור קבלת רישיון המפעיל הסלולרי – 695 מיליון שקל. לפי תנאי המכרז, על החברה להגיע ל-7% מהשוק הפרטי כדי לקבל בחזרה את הערבות.

  

מ-HOT מובייל נמסר כי: "בהתאם לתנאי המכרז והרישיון, החברה מבקשת להפחית את דמי הרישיון, ולהעמידם על סך של 10 מיליון שקל (אשר שולמו על ידיה עם קבלת הרישיון), וכן להפחית את סכום הערבות שהופקדה על ידי החברה, מסך של 695 מיליון שקל ל-80 מיליון שקל".

 

בחברה הנוספת שקיבלה רישיון מפעיל סלולר באותו מכרז היא גולן טלקום. בגולן אמרו ל-ynet שהגיעו ל-6.3% מהשוק הפרטי, 330 אלף לקוחות, זאת אחרי שבניגוד ל-HOT מובייל, שצמחה ממירס, בגולן התחילו מאפס לקוחות. "זו התמיכה הגבוהה ביותר בעולם לחברת סלולר חדשה בפרק זמן זה, אולי שנייה רק לחברת פרי מצרפת", מסרו. 

  

יקבלו את הערבות בחזרה אם יוכיחו שהגיעו ל-7% מהשוק

ההצהרות של שתי החברות עדיין טעונות בדיקת משרד התקשורת. HOT מובייל זכתה במכרז משרד התקשורת לתדרי הסלולר החדשים, אחרי שהציעה 705 מיליון שקל עבור רישיון המפעיל הסלולרי שלה. אחריה זכתה ברישיון גולן טלקום ששילמה עבורו מחצית מהסכום, משום שהחברות שקדמו לה בזכייה במכרז לא הצליחו לשלם את הסכומים להן התייבו.

  

לפי מנגנון משרד התקשורת, שתי החברות יקבלו בחזרה את דמי הרישיון שלהן רק בתנאי שיגיעו ל-7% מהשוק הפרטי. לפי משרד התקשורת, נתח השוק ימדד על פי ממוצע רגיל של: א. היחס בין מספר המנויים הפרטיים של בעל הרישיון לבין מספרם של כלל המנויים של בעלי רישיון רט"ן במגזר הפרטי; ב. היחס בין מספר הדקות היוצאות הכולל שיוזמים המנויים הפרטיים של בעל הרישיון, לבין מספר הדקות היוצאות (לרבות דקות פנים רשתיות) שיוזמים כלל המנויים במגזר הפרטי של בעלי רישיון רט"ן; ג. היחס בין היקף ההכנסות מהמנויים הפרטיים של בעל הרישיון, לבין היקף ההכנסות מהמנויים בכלל המגזר הפרטי של בעלי רישיון רט"ן.

 

עבור HOT מובייל, המועד הראשון לבדיקה נקבע ל– 26 בספטמבר 2013, והמועד השני נקבע ל-26 בספטמבר 2016. לגולן יש שתי תחנות לקבל את הערבות שהפקידה בחזרה: 31 בדצמבר 2013 ו-31 בדצמבר 2016.

 

ב-HOT מובייל מסרו למשרד התקשורת שהגיעו "לנתח שוק ממוצע של 11.3% בשוק הסלולר הפרטי, שמהווה תוספת של 9.52% מעל נתח השוק שהיה בידיה ערב פתיחת התחרות ב-26 בספטמבר, בהתאם למדדים ולהגדרות שנקבעו על ידי משרד התקשורת". HOT מובייל החלה את דרכה בשוק כמירס, שרוב מנוייה היו מנויים של גופים ציבוריים ועסקיים. 

 

מבצעים: 3 חודשים חינם או מנוי נוסף ב-29.90 שקל

שתי החברות ממשיכות לצאת במבצעים אגרסיביים: גולן טלקום מציעים 3 חודשים באפס שקלים למסלול שיחות והודעות ללא הגבלה, שיחות לחו"ל ללא הגבלה למדינות מסוימות וחבילת גלישה בנפח 3 ג'יגה. אחרי כן המחיר יעמוד על 99 שקל בחודש. יש להירשם למבצע באתר האינטרנט של החברה עד 24 באוקטובר. 

 

ב-HOT מובייל מציעים לשלם 49.90 שקל בחודש לשיחות והודעות הגבלה (3 ג'יגה חבילת גלישה), שיחות לחו"ל ללא הגבלה למדינות מסוימות + ספק אינטרנט ביתי HOTnet במהירות עד 100 Mb. המבצע הוא למשך 4 חודשים, או למשך 5 חודשים אם מצרפים לחברה מנוי נוסף באותה הזמנה. המנוי הנוסף ישלם 29.90 שקל לחודש למשך 4 חודשים.

 

לאחר 5 חודשים, או 4 חודשים ביחס למנויים הנוספים, יעודכן התשלום הקבוע ל-99.90 שקל בחודש. מבצע האינטרנט הביתי ניתן למימוש למנוי אחד בלבד ללקוח.

 

גם בחברות הסלולר הקטנות ממשיכים להציע מבצעים: ב-youphone יש מבצע: 39 או 49 שקל בחודש (1 או 3 ג'יגה נפח גלישה) ל-4 חודשים. אחרי כן המחיר עולה ל-79 שקל או 89 שקל בחודש. ב-012 מובייל מציעים 49 שקל לחודש לחצי שנה (1 ג'יגה גלישה) או 59 שקל לחודש לחצי שנה (3 ג'יגה גלישה). בתום תקופת המבצע, המחיר יעלה ל-98 שקל לחודש. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: ראובן שניידר
HOT מובייל. מבקשת את הערבות בחזרה
צילום: ראובן שניידר
מומלצים