שתף קטע נבחר

צילום: אלכס קולומויסקי

מתכוננים להלוויית הרב: "קרב על האוטובוס"

"כולם רוצים לתת כבוד אחרון למרן, אם היה זמן היינו צועדים לירושלים ברגל", אמר תושב בני ברק. רבים נדחקים לאוטובוסים בניסיון להגיע לבירה, כך גם בתל אביב ובגבעת שמואל

בכל תחנות האוטובוס בבני ברק נרשם אחר הצהריים (יום ב') עומס כבד, נוכח ההכנות להלווייתו של הרב עובדיה יוסף. מדובר באחת מההלוויות הגדולות ביותר בהיסטוריה הישראלית, שתתקיים בשעה 18:00, בבית העלמין בסנהדריה שבירושלים. הרב ייטמן לצד רעייתו, הרבנית מרגלית יוסף.

 

הרב עובדיה הלך לעולמו - עוד ידיעות בחדשות ynet:

דרעי פרץ בבכי: אבא נפטר, מי ינהיג אותנו?

נפרדים ממרן: "גדול הדור, ענק בתורה"  

יוסי הכט מ"הקו החרדי" סיפר על העומס בבני ברק: "כל תחנות האוטובוס בין כל הכיוונים עמוסות מאוד. המונים מנסים להגיע לירושלים להלוויה, אבל אין מספיק אוטובוסים. אנשים נדחקים לאוטובוס או מחכים זמן רב בתחנה ואז עולים לאוטובוסים בהמוניהם, בצפיפות. זו קטסטרופה". 

מחכים בתחנה בגבול בני ברק - רמת גן (צילום: שירה מוטרו) (צילום: שירה מוטרו)
מחכים בתחנה בגבול בני ברק - רמת גן(צילום: שירה מוטרו)

צומת רמות: רבים העדיפו לצעוד רגלית כדי להשתתף בהלוויה (צילום: אבי) (צילום: אבי)
צומת רמות: רבים העדיפו לצעוד רגלית כדי להשתתף בהלוויה(צילום: אבי)

 

שלמה, תושב בני ברק אף הוא, סיפר: "יש פה קרב גדול על מקום באוטובוסים. כולם רוצים לקחת חלק בכבוד האחרון למרן. אם היה זמן היינו צועדים לירושלים ברגל".

 

שירה, שעובדת ברחוב בן גוריון בעיר, העידה כי "המונים הגיעו לרחוב שמצדו האחד בני ברק ובצדו השני רמת גן. הם מחכים לקו 400. עמדו שם מאות אנשים וניסו לעלות לאוטובוסים, חסמו את הכביש". היא הוסיפה כי נראה ש"מתנהל שם מאבק על מי יעלה לאוטובוס, חלקם רצו לתחילת הרחוב כדי לעצור את האוטובוס לפני שהוא מגיע לתחנה ולעכב את שאר הנוסעים. במשך 20 דקות הכביש היה חסום".

 

מאות חרדים שעשו את דרכם בכביש 4 מגבעת שמואל לירושלים, מנסים לעצור טרמפים. במקום נרשמה הפרעה קשה לתנועה וניידות של מרחב דן מבצעות הכוונה במקום.

 

גם במסוף ארלוזרוב בתל אביב דווח על עומס רב בתחנות ההסעה של האוטובוסים לכיוון ירושלים.

 

במשטרה קראו לציבור לא להגיע בכלי רכב פרטיים לרחובות הסמוכים לבית העלמין בסנהדריה. כמו כן, תיחסם הכניסה לבירה לכלי רכב כבדים ולמשאיות. שוטרי משטרת התנועה יכוונו את התנועה בהתאם לעומסים בירושלים.

 

מגן דוד אדום נערך להפעיל במהלך מסע ההלוויה ולאחריו עשרות אופנוענים, חוליות רגליות ופיזור אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ במרכזי השכונות. במקביל, כוחות גדולים של חובשים, פרמדיקים ומגישי עזרה ראשונה ישתתפו בהלוויה עצמה, שאליה צפויים להגיע יותר מחצי מיליון בני אדם.

 

גם במשטרה נערכו בכוחות גדולים מאוד בצירים המובילים לירושלים, בתוך העיר ובמסע ההלוויה עצמו. בנוסף ביקשו במשטרה מהציבור לנהוג באחריות לאור ריבוי המשתתפים, אך התעורר חשש כבד מפני אסונות במהלך ההלוויה: חשש מדוחק, מקריסת מבנים וקושי גדול מאוד בפינוי נפגעים.

 

בהכנת הידיעה השתתף עומרי אפרים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שירה מוטרו
עומס לאוטובוסים לירושלים בגבול בני ברק - רמת גן
צילום: שירה מוטרו
מומלצים