שתף קטע נבחר

הערכה: הרקע לרצח בבקעה לא לאומני

לא פיגוע: מהחקירה עולה כי ככל הנראה הרקע לרצח אל"מ בדימוס שריה (יאיא) עופר הוא פלילי. החקירה נמשכת

פלילי, לא לאומני: יומיים לאחר רצח אל"מ בדימוס שריה (יאיא) עופר בבקעת הירדן, ההערכה כי לא מדובר בפיגוע על רקע לאומני. בתחילה העריכו בצה"ל ובשב"כ כי הרצח בוצע על רקע לאומני בגלל הסימניים הראשוניים בשטח ועדות האישה מוניק שלפיה ערבים תקפו אותה ואת בעלה. עם זאת, כבר זמן קצר לאחר מכן עלתה אפשרות כי מדובר ברצח על רקע פלילי.

 

הרצח בבקעה - הכתבות האחרונות:

 

אחד מכיווני החקירה היא שתוכנית של פלסטינים לגנוב רכוש ממתחם הנופש השתבשה ונגמרה ברצח. האזור היה מאוכלס רק בעופר וברעייתו. ייתכן שעופר יצא לחצר למשמע הרעשים ואז הותקף באלימות. החקירה בנושא נמשכת.

 

הבית בברוש הבקעה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הבית בברוש הבקעה(צילום: עידו ארז)

 

כוחות צה"ל באזור שדמות מחולה בעקבות הרצח (צילום: גור דותן) (צילום: גור דותן)
כוחות צה"ל באזור שדמות מחולה בעקבות הרצח(צילום: גור דותן)

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירוע במהלך ישיבת הממשלה ואמר כי הוא זוכר את ההרוג מילדותו. "הוא היה בן כיתה של אחי עידו, היה מבקר הרבה בביתנו, ילד בוגר, רציני, שאחר כך הלך ותרם רבות במהלך שירותו הצבאי לצה"ל ולביטחון המדינה", אמר.

 

אשתו של עופר, מוניק, אמרה אתמול ממיטתה בבית החולים העמק בעפולה כי "המדינה צריכה לפעול בקיצוניות ובעוצמה כדי להעביר מסר לאנשים האלה". לדבריה, "יאיא היה איש מדהים ששתי נבלות הכריעו אותו".

  

בעקבות הרצח בברוש הבקעה, אמרה מוניק עופר: "בקעת הירדן היא אחד המקומות הכי בטוחים לפי הסטטיסטיקה. הכי מעט פיגועים ונפגעים, בטח לעומת מקומות כמו תל אביב וירושלים. אם המדינה לא תקום ולא תפעל יותר בקיצוניות כדי למנוע אירועים כאלה בעתיד, פשוט חבל לנו". 

 

הרצח אירע בסמוך לשעה 01:00 בלילה. לאחריו סיפרה מוניק עופר כי היא ובן זוגה שמעו רעשים מחצר ביתם והכלבים נבחו. שריה עופר יצא לבדוק מה פשר הרעש, ואז הותקף במוטות ברזל ובגרזנים.

 

האישה, שהספיקה כנראה לראות מהחלון את המתרחש ונמלטה מהבית הספיקה להתקשר למכר ולומר לו שהיא ובן זוגה מותקפים. המכר הזעיק את המשטרה, ומוניק זחלה דרך שיחי הגינה, ובמהלך מנוסתה נחתכה מגדר תיל. היא הגיעה לכביש סמוך ליישוב, עצרה נהגים והזעיקה עזרה.

 

Read this article in English 

 

בהכנת הידיעה השתתף נועם (דבול) דביר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
זירת הרצח בבקעה
צילום: עידו ארז
צילום: אוראל כהן
שריה (יאיא) עופר. נרצח מחוץ לביתו
צילום: אוראל כהן
מומלצים