שתף קטע נבחר

מחקר: חיפה מובילה בעליית מחירי הדירות

מדד מכון גזית-גלוב ניתח את מחירי הדירות ברבעון השני של 2013, ומצא כי מחירי הדירות בחיפה עלו ב-8.5% - והקפיצו את מדד המחירים הארצי. בגוש דן, הקריות וירושלים, לעומת זאת, נרשמה האטה בקצב השינוי של מחירי הדיור

עיר בלי תחתית? העיר חיפה מובילה בעליית מחירי הדיור ברבעון השני של שנת 2013, עם זינוק של 8.5% במחירי הנדל"ן לעומת הרבעון הראשון של השנה. כך עולה מבדיקת מדד מחירי הדירות של מכון גזית-גלוב לחקר נדל"ן במרכז הבינתחומי הרצליה שפורסם אתמול (א').

 

כתבות נוספות על מחירי דירות בערוץ הנדל"ן :

 

על פי הנתונים, השינויים במחירי הדירות ברחבי הארץ אינם אחידים, כאשר בגוש דן, בתל-אביב, בקריות ובירושלים הם מצביעים על האטה בקצב השינוי במחירי הדירות, בעוד חיפה זינקה, כאמור, בשיעור של כמעט 10% ברבעון השני, ובאזור המרכז נרשמה עלייה בקצב של 2.5% באותו רבעון.

 

לעומת זאת, על פי מדד מכון גזית-גלוב באזור הדרום נרשמה ירידה של כ-3% במחירי הדיור ברבעון השני של השנה, ובאזור הצפון ירידה של פחות מאחוז. בגוש דן נרשמה ירידה של כ-1.1% במחירי הדירות ברבעון השני של 2013, ואילו בירושלים נרשמה ירידת מחירים בשיעור של ממחצית האחוז.

 

 (באדיבות מכון גזית-גלוב לחק נדל"ן) (באדיבות מכון גזית-גלוב לחק נדל
(באדיבות מכון גזית-גלוב לחק נדל"ן)

 

חיפה עוקפת גם בראייה שנתית

גם בראייה שנתית נראה שחיפה עוקפת את האזורים האחרים בישראל. בין יולי 2012 ליולי 2013 עלו מחירי הדירות בעיר ב-14%, בעוד שהנתון הארצי של מדד מכון גזית-גלוב עומד על עלייה שנתית בשיעור של 3.4%.

 

בתל-אביב נרשמה עלייה בקצב שנתי בשיעור של 3.5%, בירושלים בשיעור של 5%, בגוש דן בשיעור של 2.3% ובמרכז בשיעור של 3.8%. באזור צפון הארץ נרשמה עלייה בקצב שנתי בשיעור של 8.7% ובדרום הארץ נרשמה עלייה במחירי הדירות בקצב שנתי של 0.5% בלבד.

 

לדברי ד"ר אפרת טולקובסקי, מנהלת כללית של מכון גזית-גלוב, "המיוחד במדד שהוא מפלח את המדינה לאזורים, וממנו עולה שיש שונות גבוהה מאוד במגמות. בעוד בתל-אביב, גוש דן וירושלים המחירים יציבים, בחיפה נרשמה קפיצה של 8% במחירי הדיור, שמשלימה קפיצה שנתית של 14%. ייתכן שמה שרואים כאן זה צמצום פערים של הפריפריה שיתמתנו - אם קצב עליית מחירי הדיור בכל המדינה יתמתן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמי שנער אדריכלים/ עיריית חיפה
חיפה. מובילה בעליית מחירי הדיור
צילום: עמי שנער אדריכלים/ עיריית חיפה
מומלצים