שתף קטע נבחר

888 אלף שקל לדירה בראש העין. מה הקאץ'?

אתם חייבים להיות חברים במועדון "חבר" ולקוות שתזכו בהגרלה לקניית דירה בפרויקט "תדהר על הפארק" בשכונת פסגות אפק החדשה, שנבנית בימים אלה בראש העין. בשלב הבא יוצעו דירות לתושבי העיר ורק אחרי כן לציבור הרחב. עם זאת, גם המחירים לציבור צפויים שלא להתרחק ממחירי המבצע לאנשי הצבא, והם מהנמוכים מבין מחירי הדירות בערים אחרות במרכז הארץ

נמשכת הבנייה בשכונת הענק החדשה במרכז הארץ. כחמישה חודשים לאחר ההכרזה על שחרור היתרים לבניית יותר מ-4,000 יחידות דיור בשכונת פסגות אפק בראש העין, וחודשים ספורים אחרי השקת פרויקט מגורים שמציע דירות החל ממיליון שקל, יצא היום (ג') לדרך פרויקט חדש - שמציע דירות אפילו זולות יותר.

 

ראש העין - כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

במסיבת עיתונאים שכינסו במרכז המכירות במזרח ראש העין, הודיעו חברות תדהר ו-CPM על יציאה לשיווק השלב הראשון בפרויקט "תדהר על הפארק", המתפרש על שטח של כ-60 דונם. הפרויקט, שממתין לקבלת היתרי בנייה, יכלול 1,036 דירות ב-20 בניינים שייבנו בארבעה רובעים סביב פארק ירוק. תמהיל הבניינים והדירות מגוון: בפרויקט יוקמו שמונה בניינים בגובה 21 קומות (שיכונו בנייני "אמירים") ו-12 בניינים בגובה שמונה קומות (שיכונו בנייני "ניצן"). אלה יכללו דירות 3-5 חדרים, דירות גן, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים.

 

כמו כן, מתוכננים בשכונה מעל 20 אלף מ"ר של שטחים ירוקים - יותר משליש משטחה. במרחק הליכה קצר תקום קריית חינוך שתכלול בתי ספר וגני ילדים, שהגישה אליה מהשכונה תהיה דרך מעבר תת-קרקעי וללא צורך בחציית כבישים. עוד תכלול השכונה קאנטרי קלאב ומרכז קניות. אכלוס הפרויקט צפוי ב-2016 והיקף המכירות נאמד בכ-1.5 מיליארד שקל. על תכנון הפרויקט כולו הופקד אדריכל אילן פיבקו.

 

 

הדמיה: טוטם

 

 

3 חדרים החל מ-888 אלף שקל - במבצע

אז מה מציעות לנו חברות תדהר ו-CPM? את השלב הראשון הוחלט לשווק במסגרת מבצע לעמיתי מועדון הצרכנות "חבר" בלבד, במסגרתו יוכלו עמיתי המועדון להירשם החל ממחר ועד אמצע חודש נובמבר להגרלה עבור 400 דירות מכלל הפרויקט - ולקבל הנחה בגובה כ-12% על מחירי הדירות. מתוך 400 הדירות בשלב הראשון, יוצעו לחברי המועדון 25 דירות שלושה חדרים, 120 דירות ארבעה חדרים ו-60 דירות 4.5 חדרים.

 

גולת הכותרת בפרויקט היא מחירי הדירות, שאותן כינה גיל גבע, מנכ"ל תדהר, "ברות השגה". בדיקת מחירון הדירות במסגרת המבצע מעלה כי עמיתי "חבר" שיזכו בהגרלה יוכלו לקנות דירת שלושה חדרים בשטח של 76 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 10 מ"ר, החל מ-888 אלף שקל. דירת ארבעה חדרים בשטח של 102 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 12 מ"ר, תעלה במסגרת המבצע החל מ-1.095 אלף שקל. דירת 4.5 חדרים בשטח של 112 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 13 מ"ר, תעלה החל מ-1.193 מיליון שקל. דירת חמישה חדרים בשטח של 120 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 13 מ"ר, תעלה החל מ-1.269 מיליון שקל.

 

חשוב לציין שמדובר במחירים התחלתיים: ככל שמטפסים בקומות המחירים עולים, ודירות בבנייני "ניצן" שכולל שמונה קומות יעלו יותר, משום שכל קומה תכלול רק שלוש דירות. מחירי הדירות המיוחדות נעים בין 1.329 מיליון שקל לדירות גן ועד ל-2.289 מיליון שקל לדירות הפנטהאוז הכוללות שישה חדרים. מדובר במחירי דיור מהנמוכים שהוצעו עד כה עבור דירות חדשות בפרויקטים חדשים למגורים במרכז הארץ. בפרויקט "חלומות ראש העין" הסמוך, למשל, עולה דירת שלושה חדרים בקומה הראשונה כ-999 אלף שקל.

 

בסך הכל כולל הפרויקט למעלה מ-50% דירות של 3-4.5 חדרים שמתאימות יותר לזוגות צעירים ולמשפחות בתחילת דרכן: 65 דירות שלושה חדרים, 307 דירות ארבעה חדרים ו-381 דירות 4.5 חדרים. במסגרת המבצע יוצעו שמונה דירות בנות שלושה חדרים, שיעלו החל מ-888 אלף שקל.

 

בתום המבצע לעמיתי "חבר" יוצעו דירות בפרויקט לזוגות צעירים תושבי ראש העין, על פי קריטריונים שינוסחו בעירייה. רק לאחר מכן יימכרו הדירות לציבור הרחב. במסיבת העיתונאים לא נקב מנכ"ל תדהר במחירים שיוצעו לציבור הרחב, אולם ציין כי לא יתרחקו ממחירי המבצע. כך או כך, במסגרת המבצע יקבלו חברי מועדון הצרכנות הנחה בגובה של כ-12%, כך שמחיר התחלתי לדירת שלושה חדרים בקומה הראשונה בפרויקט, אם תישאר כזו לציבור הרחב, ינוע סביב כמיליון שקל - מחיר סביר לדירה במרכז הארץ, ביחס ליוקר הדיור כיום.

 

ומה יהיה עם הפקקים?

בימים אלה פועלים משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל לשיווק קרקעות נוספות בשכונת פסגות אפק, שעתידה לכלול לא פחות מ-14 אלף יחידות דיור בשבע שכונות קטנות יותר. השכונה ממוקמת במרחק של כחצי שעה נסיעה מתל-אביב (ברכב פרטי ולא בשעות העומס כמובן), ולצד יחידות הדיור שייבנו אף תכלול מבני ציבור. עבור עמיקם אורן, מנכ"ל CPM, מדובר בסגירת מעגל: אורן הוביל את תכנון תוכנית המתאר להקמת 14 אלף יחידות הדיור עוד בשנות ה-90 של המאה הקודמת.

 

אבל השאלה המרכזית שעולה כאן היא כיצד יתמודדו עשרות אלפי התושבים החדשים בעיר עם נתיבי התחבורה והפקקים שיווצרו - ראש העין סמוכה לכביש חוצה שומרון (כביש 5), שידוע ככביש פקוק במיוחד בשעות העומס. לדברי ראש עיריית ראש העין משה סיני, המתמודד בימים אלה על קדנציה נוספת בבחירות לרשויות המקומיות, במסגרת שחרור היתרי הבנייה בשכונה, צפויים להיבנות שני מחלפים חדשים בסמוך לכביש 5 ולכביש 444 המוביל לכביש "מכבית" (כביש 471).

 

זו גם הסיבה, לדבריו, לכך שלמרות שתוכנית המתאר לשכונה קיבלה תוקף עוד בשנת 2003, שחרור היתרי הבנייה התעכב כ-10 שנים. לדבריו, לא יהיו בשכונה מטרדים "כמו בתי עלמין מול החלון", משום שבשכונה החדשה הכל תוכנן מראש - וכך הדיירים החדשים לא יצטרכו להמתין שנים רבות אחרי האכלוס להקמת נתיבי תחבורה, תשתיות ומבני ציבור.

 

קבוצת תדהר, שבמסגרת הפרויקט לוותה על ידי עו"ד ענת מולכו ממשרד עוה"ד עמית פולק מטלון, עוסקת בייזום ובניית נדל"ן למגורים, מסחר, והיי-טק בישראל ובאירופה וכן בנדל"ן מניב. מאז הקמתה, בנתה כ-14 אלף דירות בכ-200 פרויקטים בארץ ובחו"ל. קבוצת CPM בנויה ממספר חברות פרטיות שעוסקות בניהול וביזום בתחום הנדל"ן ובנתה שכונות מגורים בהיקף של כ-10,000 יחידות דיור. מועדון "חבר" שיצא עם המבצע, אותו מקדמת סמנכ"לית השיווק של המועדון תמי גורמן, מאגד כ-120 אלף אנשי כוחות הביטחון ובני משפחותיהם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: טוטם
הדמיית פרויקט "תדהר על הפארק".
הדמיה: טוטם
מומלצים