שתף קטע נבחר

ארומה: הקפה הוזל, הדיל לא

בארומה ישראל הורידו הבוקר את מחיר הקפה ההפוך הרגיל לקחת ל-8 שקלים, אבל לא שינו את המחיר של דיל קפוצ'ינו רגיל לקחת + קרואסון שוקולד או חמאה, כך שבעצם הדיל הזה כבר לא משתלם. במקרים אחרים: ההנחה בדיל התכווצה. גם בארומה ת"א לא שינו את מחירי הדילים. בנוסף, בסניפים בחצבה ונתב"ג, הקפה ההפוך הוזל ל-10 שקלים במקום ל-8 שקלים, "בגלל הוצאות גבוהות"

אפקט קופיקס? לא בכל מחיר: רשת ארומה ישראל הורידה הבוקר (א'), כמובטח, את מחירי קפוצ'ינו לקחת ("קפה הפוך קטן" או "רגיל") מ-11 שקל ל-8 שקלים ואת מחיר קפוצ'ינו גדול (קפה הפוך גדול) לקחת מ-13 ל-12 שקל, אך לא בכל סניף ולא בדיל קפה + מאפה. מסתבר שמהלך ההוזלה הפך את דיל קפה הפוך רגיל לקחת + מאפה בארומה ללא משתלם כלל, או משתלם פחות.

 

 

צרכנים התלוננו ל-ynet שבכל סניפי הרשת השאירו את מחיר הדיל קפה (גדול או רגיל) + מאפה (קרואסון חמאה, שוקולד או קינמון) במחיר הקודם: 19 שקל. כיוון שהמאפים שנכללים במסגרת הדיל עולים בלי דיל 11 שקל, וקפה הפוך רגיל לקחת עולה מעתה 8 שקל, בעצם זה בכלל כבר לא דיל, אלא פשוט מחיר רגיל של מאפה + מחיר רגיל של קפוצ'ינו לקחת: 11+8 = 19 שקל.

 

בעוד שעד השבוע הדיל גילם הנחה של 13.6%, השבוע הוא לא מגלם הנחה כלל - כשמדובר בהפוך רגיל + קרואסון שוקולד או חמאה. באחד הסניפים אמרו לנו: "הם כנראה לא חשבו על זה בהנהלה, שזה כבר בכלל לא דיל".

 

גם במקרים בהם עדיין יש הנחה: היא הצמטצמה

עבור קפוצ'ינו גדול לקחת - שעולה ברשת 12 שקל במקום 13 - דיל קפה ומאפה ב-19 שקל זה עדיין דיל משתלם, אך פחות. כשמדובר בהפוך גדול לקחת + קרואסון שוקולד או חמאה, ההנחה  הצטמצמה מ-20% ל-17%. לטענת הרשת, דניש קינמון עולה מעט יותר מקרואסון שוקולד או חמאה: 12 שקל, כך שבמקרה שמזמינים מוצר זה, או דניש וניל עם פצפוצי שוקולד - עדיין מקבלים הנחה, אך גם היא התכווצה בעקבות הוזלת רכיב הקפה בדיל. המקרה היחיד בו ההנחה לא הצטמצמה, הינו רק כשמדובר בהזמנת דיל בישיבה.

  

תופעה נוספת שגילינו בעקבות מהלך ההוזלה, היא שלא כל הסניפים הוזילו את הקפה למחיר עליו הצהירה הרשת. בסניף חצבה למשל, שממוקם בנתיב תיירותי, הורידו משום מה את מחיר ההפוך לקחת ל-10 שקלים במקום ל-8 שקלים. למה? בסניף לא ידוע לומר לנו. "המחירים אצנו ירדו במהלך היום, כי היתה בעיה בקופות. אצלנו בסניף המחיר של הפוך לקת יורד ל-10 שקלים ולא ל-8 שקלים. למה? תשאלי ברשת", אמרו לנו בחצבה.

 

ארומה: "זה מקרה יחיד"

דני מישל סמנכ"ל הכספים של ארומה ישראל מסר בתגובה: "דיל קפה ומאפה בא לתת מענה למגון רחב של משקאות וארבעה סוגי מאפים: שוקולד, חמאה, דניש קינמון ודניש וניל ופצפוצי שוקולד. שני הראשונים עולים 11 שקלים ושני האחרונים - 12 שקלים. המחיר 19 שקל הוא למאפה גם על קפוצ'ינו רגיל וגם על קפוצ'ינו קטן, גם לשבת וגם לקחת. כלומר רק בשני מקרים אין יותר הנחה".

 

בחלק מהמקרים יש הנחה אבל היא התכווצה בעקבות מהלך הוזלת הקפה.

 

"גם אחרי מהלך ההוזלה, הדיל הזה הוא מהמשתלמים בענף הקפה ועדיין מגלם הנחה מאוד מאוד יפה. אם את לוקחת קפוצ'ינו גדול שמחירו היום 12 שקל ואת אחד המאפים - יש לך הנחה. צריך לזכור את זה".

 

אם אני קונה קרואסון שוקולד או חמאה וקפוצ'ינו קטן - ההנחה התאפסה בעקבות הוזל הקפה. במקרה הזה, זה כבר לא דיל.

 

"נכון אבל זה מקרה יחיד, ההנחה מתאפסת רק במקרה של קרואסון חמאה או שוקולד וקפוצ'ינו רגיל".

 

לא חשבתם להוציא את זה מהדיל או לומר זאת לצרכנים - שבמקרה הזה ההנחה היא כבר לא הנחה? שכחתם מזה?

 

"לא שכחנו, לקחנו את זה בחשבון. הצרכנים מספיק חכמים ומספיק אינטלגנטים כדי להבין מה מציעים בכל אופציה. למרות שיש מקרה ספציפי, אנחנו בין הזולים בשוק".

 

ולמה בסניף חצבה מחיר הפוך רגיל לקחת ירד ל-10 שקלים במקום ל-8 שקלים?

 

"נכון, המחיר ירד ל-10 שקלים בלבד. הסיבה לכך היא שגם בנתב"ג וגם בחצבה, יש הוצאות קבועות גבוהות באופן קיצוני, לכן המחירים שם שונים. גם בסניפים האלה, מקבלים הנחה של 10% מהמחירון אם משתמשים בארומה קארד. ביתר סניפי הרשת - מי שמשלם בארומה קארד משלם 7.20 שקלים".

 

גם בארומה ת"א לא הורידו את מחיר הקפה בדיל

גם בארומה ת"א לא הורידו את מחיר הדיל קפה + מאפה ומי שקנה היום במסגרת הדיל ראה בקבלה שהקפה עדיין מתומחר ב-11 שקל. בעקבות רשת ארומה ישראל, רשת ארומה ת"א הורידה את המחיר של הקפה ההפוך (קפוצ'ינו) הרגיל לקחת מ-10 שקלים ל-8 שקלים. המחירים של רשת זו היו מלכתחילה נמוכים יותר

 

בארומה ת"א מציעים מגוון גדול של דילים שכולללים חצי כריך + קפה, קפה + מאפה, קפה + כריך וקפה + כריך מיני. לעומת ארומה ישראל, בארומה ת"א כל מחירי הדילים פה נשארו משתלמים, אם כי ההנחה שהם מגלמים הצטמקה.

 

כך למשל חצי כריך עולה בלי דיל 16 שקל ובדיל של חצי כריך עם קפוצ'ינו רגיל - תשלמו 20 שקל. כך שעדיין מדובר בדיל משתלם, אם כי פחות: תשלמו 16 שקל במקום 24 שקל בעוד שעד השבוע שעבר שילמתם 16 שקל במקום 26 שקל: חיסכון של 8 שקלים במקום חיסכון של 10 שקלים. גם הדילים האחרים עדיין משתלמים, אך הם משתלמים כרגע פחות משום שמחיר הקפה ההפוך הרגיל ברשת ירד ומחיר הדיל משום מה לא ירד בעקבות זאת.

 

מחר (ב') ייפתח הסניף השני של רשת קופיקס שחוללה שינוי בתפיסת המחיר של הצרכן הישראלי. הסניף ייפתח ברחוב קינג ג'ורג' 47 בת"א. 

  

בארומה ת"א סירבו להתייחס לידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: נועם מושקוביץ
ארומה ישראל. לא הוזילה את דיל קפה + מאפה
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים