שתף קטע נבחר

ארומה הורידה את מחיר ההפוך ב-3 שקלים

בארומה ישראל הגיבו לכניסתה של רשת קופיקס לשוק והכריזו על הורדת מחירי קפה הפוך (קפוצ'ינו) לקחת ל-8 שקלים לגודל רגיל ול-12 שקלים לגדול. הבעלים: "רצינו שהלקוחות ירגישו שהם מקבלים מחיר הוגן". על כך שהמחיר עדיין גבוה מקופיקס אמר: "זה מחיר כניסה, הם יעלו מחירים". רשת ארומה ת"א יישרה קו והודיעה כי גם היא תוריד את מחיר ההפוך

אפקט קופיקס: ברשת ארומה ישראל החליטו היום (ג') להגיב לקופיקס שמוכרת תפריט שלם ב-5 שקלים והורידו את מחיר הקפה ההפוך (קפוצ'ינו) הרגיל לקחת ל-8 שקלים מ-11 שקל הוזלה של 27% ואת מחיר ההפוך והגדול מ-13 ל-12 שקל - הוזלה של 7%. הורדת המחירים תיכנס לתוקף ביום א'. המחירים לקפה בישיבה במקום לא ירדו וגם האספרסו לא הוזל והמחיר להפוך רגיל עדיין גבוה ממחיר קופיקס - פי 1.6.

 

 

בעקבות ארומה ישראל, רשת ארומה תל אביב הורידה גם היא את המחיר של הקפה ההפוך (קפוצ'ינו) הרגיל לקחת מ-10 שקלים ל-8 שקלים. את מחיר הקפוצ'ינו הגדול לקחת לא שינו ברשת ומחירו נותר 12 שקל. המחירים של ארומה תל אביב היו מלכתחילה נמוכים בשקל אחד ממחירי ארומה ישראל.

 

הבעלים של ארומה ישראל יריב שפע, אמר ל-ynet: "שלחנו היום מייל לכל הסניפים, יצאה הנחיה לכל בתי הקפה ברשת שהחל מיום א' ירד מחיר ההפוך הרגיל. זה טיפול מהיר במצב שנוצר, בהמשך, נמשיך לבדוק את עצמנו ונראה אם אפשר להוריד גם את מחירי האספרסו. כרגע חוץ מהקפה לקחת אנחנו לא מוזילים שום דבר, אך בהמשך נבדוק אם להוריד גם מחירים של מוצרים אחרים".

 

לקוחות התלוננו על המחיר של הקפה אחרי כניסת קופיקס לשוק?

 

"לא עשינו את זה כי לקוחות פנו אלינו. עשינו את זה בגלל כל הבאזז התקשורתי סביב קפה ב-5 שקלים. בתחושה שלנו לקוחות הרגישו לא בנוח. 11 שקל לעומת 5 שקלים, זה הבדל מאוד גדול. תמיד רצינו ועדיין אנחנו מאוד רוצים שיחשבו שמקבלים אצלנו מחיר הוגן. וירגישו שמקבלים מחיר הוגן, לכן עשינו את התיקון".

 

זה לא יפגע ברווחים שלכם, של הזכיינים?

 

"הרווחיות תצטמצם, אבל בערך 60% מהפגיעה ברווחיות של הזכיינים תמומן על ידי הורדת מחיר הקפה לזכיינים וצמצום תקציב הפרסום ב-35%".

התפריט של קופיקס. שינה את השוק ()
התפריט של קופיקס. שינה את השוק

 

"אנחנו מוכרים לקופיקס את הפירות והירקות"

לטענת שפע, הוא לא הוריד את מחיר ההפוך לרמת קופיקס משום שלהערכתו, קופיקס יהיו חייבים להעלות מחירים. "המחיר של קופיקס זה מחיר כניסה", הוא טוען.

הירקות ות של קופיקס: מגיעים מארומה ()
הירקות ות של קופיקס: מגיעים מארומה

 

"מי שמוכר לקופיקס את הפירות והירקות הארוזים זה מפעל שנמצא בבעלותינו, אנחנו מוכרים כל אריזה לקופיקס ב-4 שקלים, הוא מוכר אותה ב-5 שקלים כולל מע"מ. כלומר את יכולה להבין מה ההיתכנות הכלכלית שלהם. אין פה שום רווח. האסטרטגיה שלו זו אסטרטגיית כניסה להבנתי. בהמשך הוא יעלה מחירים. זה עדיין לא אומר שהוא לא יכול למכור בזול, אבל הוא לא יוכל להישאר ברמת המחירים הזאת. יש הבדלים באיכויות להבנתנו".

 

להערכתכם רשתות אחרות יורידו עכשיו את המחיר, כי אתם רשת זולה יחסית.

 

"אצלנו הטייק אוויי מהווה נתח נכבד מהעסקים. אצל שאר הרשתות הוא מהווה נתח יותר מצומצם. אז יכול להיות שיורידו ויכול להיות שלא".

 

הכריכים שלכם עדיין יקרים יותר משל קופיקס.

 

"כריך קטן עולה אצלנו 19-12 שקלים, אבל זה מוצר באיכות אחרת, אצלנו אופים את הלחם במקום, מכינים את הכריך במקום. ו-5 שקלים שלהם כאמור, זה מחיר כניסה".

 

בסניפים עדיין לא שמעו על ההוזלה

בסניפים של הרשת אגב, עדיין לא מכירים את המחירים האלה. "אין שינוי במחירים כרגע", אמרו ל-ynet בסניף באשדוד. גם בסניף ברחוב רוטשילד בבת-ים לא שמעו על כך שהמהלך כבר יצא לדרך. הורדת המחיר הזאת גם לא תהיה תקפה לסניפי ארומה ת"א - שהיא רשת נפרדת בבעלות שונה.

 

ארומה ישראל השוותה השנה את מחירי התפריט לקחת למחירי התפריט בישיבה במהלך שמשמעותו עליית מחירים.את מחיר הקפה היא דווקא הורידה. מחיר קפוצ'ינו גדול ירד מ-14 ל-13 שקל לפני חודשיים, והוזל גם מחיר קפוצ'ינו קטן לשבת. כעת היא מורידה שוב את מחירי ההפוך, בזכות כניסת קופיקס לשוק. יחד עם זאת, ההבדל בין הרשתות עדיין ניכר: בקופיקס מוכרים תפריט שלם ב-5 שקלים ואילו בארומה ישראל, עדיין מוכרים כריך קטן במחיר כפול ממחירו בקופיקס. יחד עם זאת, ברשת קופיקס, שלה כרגע סניף אחד בלבד (ושני שייפתח בעוד כשבוע) אין מקומות ישיבה.

 

בישראל פועלות רשתות קפה נוספות שעדיין לא הגיבו לקופיקס. ארומה היא הרשת הגדולה בישראל לצד קפה קפה. רשתות נוספות הן בין היתר, קפה ג'ו שפועלת גם בחנויות הנוחות מנטה, קפה גרג, ארומה ת"א, ארקפה, קפנטו, קפה עלית, רולדין, קפה הלל, Yellow ואילן'ס. במקדונלד'ס מוכרים קפה הפוך ב-4.90 שקלים כבר ממרס 2012.

 

תגובות רשתות הקפה

קפנטו מסרו ל-ynet שברשת לא מתכננים שינוי במחירי הקפה.

 

מקפה קפה נמסר כי אין עדכון מחירים.

 

מרשת לנדוור נמסר: "אנחנו לא מגיבים לזה וממשיכים בתוכנית המקורית שלנו". 

 

מקפה גרג ומקפה ג'ו נמסר: "אין תגובה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: נועם מושקוביץ
ארומה ישראל. הורידו את המחיר אך לא לרמת קופיקס
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים