שתף קטע נבחר

אין כסף לדירה? מיזם חדש: רכישה בקומונה

קרן נדל"ן חדשה מציעה למשקיעים לקנות דירות בפריפריה במשותף, כאשר מחיר ההשקעה ההתחלתי עומד על 1,000 שקל בלבד, ומבטיחה תשואה של לפחות 5%. מי יקבל את הטלפון מהדייר כשהדוד יתפוצץ? בעל הקרן, שמבטיח לרכוש כ-100 דירות עד 2014, וצפוי לגזור עד 20% מהרווחים

אין גבול ליצירתיות שבאה בעקבות מחירי הנדל"ן הגבוהים: קרן חדשה בשם "דירות לעם" מציעה לציבור הרחב להתאגד כקבוצת רוכשים לרכישת דירה להשקעה, כאשר סכום יחידת השותפות המינימלי עומד על 1,000 שקל.

 

 

"המציאות כיום היא שאנשים צעירים פשוט לא יכולים לקנות דירה", אומר איתי כץ, יזם נדל"ן ובעל קבוצת KIG שעומדת מאחורי המיזם החדש. "בתקופה שבה הריבית עומדת על 1%, שזה, למעשה אפס תשואה על החיסכון, הכסף אינו גדל והמרחק בין הצעירים ובין רכישת דירה הולך וגדל".

 

כץ מסביר את ההגיון מאחורי המיזם: "המיזם שלנו מאפשר לכל אחד לרכוש חלק קטן מדירה, כמה בלטות, לפי יכולתו - וכך להצמיד את כספו למחירי הנדל"ן הגואים. הדירות שנרכוש יימכרו בעוד מספר שנים במחיר הגבוה בעשרות אחוזים ממחירן כיום, מה שיאפשר לכל אדם שיבחר להיות לקוח שלנו, להשיג תשואה של 5% לפחות על כספו, בין אם השקיע 1,000 שקל ובין אם השקיע 50 אלף".

 

לדברי כץ, "הכסף יושקע אך ורק בדירות בפריפריה שיושכרו במחירים עממיים, נמוכים ממחירי השוק, תוך שמירה על המשכיות הדיירים, ובכך יהווה גם תרומה חברתית".

 

אז איך זה עובד?

בקרן מסבירים כי רוכשי יחידות ההשתתפות יעבירו לחשבון נאמנות את הכספים. בשלב זה אין ודאות לגבי נכס ספציפי אותו מתכוונת הקרן לרכוש, אלא רק כוונה כללית לרכוש דירות בסכומים של 500-550 אלף שקל בפריפריה (היעד המועדף על הקרן הוא העיר חיפה, שם היא תתחיל לפעול).

 

הקרן לא תמנף את ההון שלה באמצעות נטילת משכנתא, אלא תקנה במזומן את הדירות, כאשר הרישום במרשם הטאבו יהיה על שמם של חברי הקבוצה. בכל חודש תעביר הקרן למשקיע את החלק היחסי של התשואה שיקבל עבור שכר הדירה, כאשר יקוזזו עמלת הקרן שתעמוד עד 20%.

 

לדברי הקרן, מחירי השכירות של הדירות יהיו זולים בעד 10% ממחירי השוק, וזאת כחלק מהתפיסה החברתית שלה. בנוסף, מטרת הקרן היא לממש את ההשקעה, כלומר למכור את הדירה ברווח תוך מספר שנים. "אם אין רווח, הדירות לא ימכרו", אומר כץ. להערכתו, תהיה מכירה של הנכסים תוך שלוש שנים בכ-750 אלף שקל.

 

כמו כן, בעלי הקרן יהיו אחראים על פניות הדיירים בגין תקלות בדירה. יצוין כי בתוכנית ארוכת הטווח, כאשר יהיו לה מספיק נכסים, מתכננת הקרן להירשם כחברה ולהנפיק עצמה בבורסה, על מנת להשיג עוד הון לצורך השקעות נוספות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים