שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שופינג לנפש: טיול בקניון בנגב ואירועי סופ"ש

  טיול מודרך לפריחת החלמוניות בהר מירון, טיול בנחל שקמה ללא תשלום, טיול לאוהבי לכת אל קניונים במדבר ושאר סיורים ואירועים לסופ"ש שלכם

  צפון

   

  טועמים שמן זית

  חגיגה לכבוד מסיק הזיתים תתקיים בבית הבד של משפחת ג'השאן במושב כלנית, המייצר שמן זית כבר 150 שנה. המבקרים יוכלו לחוות את תהליך ייצור ועצירת שמן זית, טעימת מנות שיכינו שפים ישראלים, טעימת חליטות תה צמחים והפעלות לכל המשפחה. סדנת יצירה מחול צבעוני וסדנת בניית חלילים מצמח הקנה. ניתן לערוך במקום פיקניק.

  מתי: שבת, 26 באוקטובר, 16:00-10:00

  מחיר: כניסה חופשית, חלק מן הסדנאות ללא תשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  קבלת שבת ביער ללא תשלום

  מדריכי קק"ל מקיימים טיול חוויתי בשבילי יער ביריה, בטיול המשלב טקס קבלת שבת בבית הכנסת העתיק בנבורייה. משך הסיור כשלוש שעות.

  מתי: שישי, 25 באוקטובר, 13:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: יש להירשם מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

   

  דרך נוף יער ביריה (צילום: רונית סבירסקי) (צילום: רונית סבירסקי)
  דרך נוף יער ביריה(צילום: רונית סבירסקי)

  בית שוקולד וייצור עראק

  טיול אל לב הגליל המערבי, מבצר המונפורט, דרך שבילים סבוכים בחורש בעקבות סיפורי מסדרי האבירים בגליל ותעלומת האוצר המלכותי של ארמניה. בהמשך סיור בכפר הנוצרי מעיליה, ביקור בשרידי ארמון המלך הצלבני ובמקומות קטנים ומיוחדים של תושבים בכפר: בית השוקולד, ייצור עראק מקומי ואחרים. סיום באחת התגליות המפתיעות של הצלבנים בארץ - תעשיית הסוכר הבינלאומית בחורבת מנות. מתאים לחובבי לכת.

  מתי: שבת, 26 באוקטובר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  נחל נמר ומערת קשת

  טיול מודרך למטיבי לכת מיער חניתה לנחל בצת. טיפוס ביער חניתה לאתר חומה ומגדל בחניתה תחתית, המשך לנחל נמר וטיפוס עד מערת קשת. מהמערה יורדים בשביל התלול אל נחל בצת, הליכה לאורכו ולסיום טיפוס לחרבת עירב עד הכפר ערמשה.

  מתי: שבת, 26 באוקטובר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  ארוחות דרוזיות וסיור בעוספיא

  מסלול פעילות המשלב את סיפורה של העדה הדרוזיות עם ארוחות מסורתיות (כשרות) מתקיים ביוזמת אבי שלמה, שהקים את "עמים וטעמים". הוא קיבץ שמונה בשלניות דרוזיות תושבות הכפר שמארחות בביתן ומגישות ארוחות כשרות תחת פיקוח משגיח. הפרויקט משלב תרבות ופולקלור בדרך חוויתית החושפת בפני המבקרים את בני העדה הדרוזית, על מנהגיהם, מסורותיהם וסיפורים יוצאי דופן, מותאם לקבוצות מ-10 אנשים ומעלה.

  מתי: חמישי, 24 באוקטובר, במהלך כל היום, ושישי, 25 באוקטובר, עד שעתיים לפני כניסת השבת

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 052-4535100, 04-8390125

   

  חלמוניות וסמבוסק

  טיול מודרך למשפחות בשביל הפסגה שבהר מירון בין פריחת החלמוניות ומרחבי הצפון הירוקים. ירידה בשביל מרשים לחורבת חומימה בינות למגוון עצי חורש ועץ נדיר. מפגש עם תופעת טבע מיוחדת במערת פער, סיפור אגדה והסבר מדעי. סיום בכפר חורפיש הסמוך וטעימות סמבוסק.

  מתי: שבת, 26 באוקטובר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  הזמן הצהוב. חלמוניות (צילום: עופר בשן, החברה להגנת הטבע) (צילום: עופר בשן, החברה להגנת הטבע)
  הזמן הצהוב. חלמוניות(צילום: עופר בשן, החברה להגנת הטבע)

   

  שירת הארץ

  מלון "פסטורל כפר בלום" פותחים את העונה ה- 12 של "פסטורליה בצלילים" – סופי שבוע של תרבות. הראשון בסדרה "שירת הארץ" מוקדש לשירי רחל, ח.נ. ביאליק ואהוד מנור. בהשתתפות: רוני סומק, האחים אסנר, רבקה זהר, עדי כהן, לירון לב, יונית שקד-גולן, ד"ר רוחמה אלבג ואחרים.

  מתי: חמישי-שבת, 26-24 באוקטובר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 04-6836611

   

  השבת חיות הבר

  החי-בר בכרמל איננו גן חיות ולא ספארי, אלא מפעל אישוש והשבה של חיות בר נכחדות לנוף ארצנו. סיור בשמורה בין הנשרים, היחמורים, אייל הכרמל, עזי בר וכבשי בר ששוטטו בו בחופשיות עוד בתקופת המקרא, יבטיח חוויית בראשית מול נופי הכרמל המדהימים.

  מתי: שבת, 26 באוקטובר, 10:00, 12:00 ו-14:00

  מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

  לפרטים: 3639*

   

  מרכז

   

  מחפשים את התנין האחרון

  טיול מודרך למשפחות בשמורת הטבע נחל תנינים, בינות נדידת הציפורים והתחדשות טחנות הקמח. סיורים מודרכים משולבים בהדגמה "על רטוב" של הפעלת טחנות הקמח העתיקות. הסברים על התנינים שהיו בנחל וחיפוש אחר התנין האחרון.

  מתי: שבת, 26 באוקטובר

  מחיר: 180 שקל למשפחה, 75 שקל למבוגר, 55 שקל לילד

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  שמורת נחל התנינים (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  שמורת נחל התנינים (צילום: זיו ריינשטיין)

   

  הטרקטורים של סבא רן

  בפארק הרכבת בקיבוץ עין שמר תתקיים פעילות מיוחדת לחובבי טרקטורים בכל הגילים. בשעה 12:30 תתקיים תהלוכה ייחודית של טרקטורים ישנים. הפעילות כוללת נסיעה חווייתית על עגלה רתומה לטרקטור וביקור ברפת הקיבוץ, סיור בשחזור הרכבת הטורקית, ביקור במוזיאון הטרקטורים ואפשרות להצטלם על גבי הטרקטור המעופף של סבא טוביה. בנוסף, פינת יצירה ואפיית פוקצ'ות בטאבון.

  מתי: שבת, 26 באוקטובר, 15:00-10:00 (מומלץ להגיע עד 12:30 כדי ליהנות מכל הפעילויות)

  מחיר: ילד מגיל שנתיים 40 שקל, מבוגר 35 שקל, התשלום במזומן בלבד

  לפרטים: 04-6374327, יש לוודא קיום האירוע בהתאם למזג האוויר

   

  רגע לפני התרדמת

  השנה היא שנת העטלף ורשות הטבע והגנים משתפת אתכם בחגיגה שבה נעלה על נס את בעל החיים המיוחד, ערך טבע מוגן בישראל, שליש ממיני היונקים בארץ, העומד בפני סכנת הכחדה. רגע לפני שהעטלפים נכנסים לתרדמת חורף ארוכה וכניסת מבקרים למערת התאומים תיאסר, יצא טיול לנחל המערה תוך הצצה מרחוק אל עולם העטלפים וסיפורי אגדות שהתרחשו במערה המסתורית. בסיום תצפית מתל עזקה עם תצפית להר חברון, השפלה ומישור החוף.

  מתי: שבת, 26 באוקטובר

  מחיר: 130 שקל למשפחה, 55 שקל למבוגר, 40 שקל לילד

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  שודדי ים ואבירים

  סיור לילי ומפגש עם שודד ים, נסיכה קסומה ואביר מהודר בגן לאומי אפולוניה. לאורך הסיור ישמעו המשתתפים על סיפורם של שודד הים האנגלי גודריך האדום, הנסיכה הקסומה מליסנד והאביר ג'ק דה אוונס, ויחד יחפשו אוצרות מהעבר של שודדי הים והאבירים. סיום בחדר האוכל בהרמת כוסית לזכרם של הגיבורים.

  מתי: שישי, 25 באוקטובר

  מחיר: 45 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

  לפרטים: 3639*

   

  נחל שקמה ללא תשלום

  סיור שישי חופשי עם מדריכי קרן קימת לישראל יתקיים בקטע מנחל שקמה ומאגר קולחי שדרות, שהוקם על ידי קק"ל, במסלול נגיש לכולם. המסלול רגלי כולל הקפצת מכוניות לסוף המסלול ומותאם לכל המשפחה. הוא ימשך כשעתיים עד שלוש.

  מתי: שישי, 25 באוקטובר, 10:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

   

  נחל שקמה (צילום: אורי דביר, "טבע הדברים") (צילום: אורי דביר,
  נחל שקמה (צילום: אורי דביר, "טבע הדברים")

   

  אור חבצלות

  טיול מודרך למשפחות אל שמורת הטבע חוף השרון. חולות, חבצלות, תצפית מרהיבה אל עבר הים, צבאים משוטטים, דורבנים חבויים, עצי חרוב וצמחי חולות.

  מתי: שבת, 26 באוקטובר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  כרזות מעצבות

  שנקר מארחת תערוכת כרזות של המעצב הגרפי אברם גיימס. ממאמצי ההסברה של המדינה במלחמת העולם השנייה, דרך חברת התעופה הבינלאומית "בריטיש איירווייס" ושידורי ה-BBC: במשך למעלה מ-60 שנה עיצב אברם גיימס את פניה של בריטניה באינספור כרזות שביססו את מעמדו כאחד המעצבים הגרפיים החשובים של המאה ה-20. התערוכה "בדרכו שלו" מאפשרת להתרשם מעבודתו יוצאת הדופן ולהכיר את השפה האישית הייחודית המאפיינת את יצירתו.

  מתי: חמישי, 24 באוקטובר, 20:00-10:00 ושישי, 25 באוקטובר, 13:00-10:00

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  עושים כבוד לדייר סטרייט

  במקס קניון ערים בכפר סבא תתקיים סדנה לאמהות ותינוקות במתחם הגרייט שייפ ויריד אמנות ויריד אוכל, כולל הופעה נהדרת ברחבה: מחווה ללהקת הדייר סטרייט.

  מתי: חמישי-שישי, 24-25 באוקטובר, ב-10:30 וסדנה נוספת ב-11:30 במתחם הגרייט שייפ.

  מחיר: הכניסה חופשית

  לפרטים: מקס קניון ערים רחוב ברל כצנלסון 14, כפר סבא. טל: 09-7677788

   

  בישולילה לאורך הירקון

  סיור לילי בגן לאומי ירקון המשלב חווית חושים של טעם, ראיה ושמיעה. מתחילים בהיכרות עם סיר הפויקה וכיצד מכינים בעזרתו ארוחת ערב. בזמן שהאוכל יתבשל לאיטו יוצאים לטיול בחשיכה בעקבות הטבע בירקון ומגלים את הקשר בין התנשמת, הרכבת והלילה. חזרה לארוחת ערב ולהקרנת סרטוני טבע מחיי התנשמת. כל משתתף בקבוצה יקבל מצוות השפים מצרך לבישול אותו יצטרך להביא לסיור.

  מתי: שישי, 25 באוקטובר

  מחיר: 45 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

  לפרטים: 3639*

   

  קיסריה לאור עששיות

  סיור ערב בליווי עששיות יערך בעתיקות קיסריה. הסיור מתמקד בסיפורי גבורה יהודיים מימי המרד הגדול, סיפור רבי עקיבא וקורות המתיישבים היהודים בעיר בתקופת הרומאים. הזדמנות לראות את קיסריה באור אחר.

  מתי: שישי, 25 באוקטובר

  מחיר: 45 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

  לפרטים: 3639*

   

  גן לאומי קיסריה (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  גן לאומי קיסריה (צילום: זיו ריינשטיין)

   

  תל אביב

   

  קולנוע והפנינג רוחני

  בסינמטק תל אביב יתקיים פסטיבל לקולנוע רוחני. תוכנית הפסטיבל מציגה מספר תחומי עשייה, סגנונות ותכנים המאפיינים את הקולנוע הרוחני העכשווי. הסרטים עוסקים בנושאים של התפתחות רוחנית, העצמה אישית ומודעות סביבתית וחברתית ומעמידים את רוח האדם במרכז העשייה הקולנועית. הפסטיבל יתמקד השנה בסרטים המנסים לעורר את מודעות הצופים בנושאים בוערים, להם יש השלכה מיידית על איכות חיינו, כמו ההתחממות גלובאלית, תזונה בריאה, הון ושלטון. במהלך ימי הפסטיבל יתקיים הפנינג רוחני ולצד הקרנות הסרטים יתקיימו יריד ניו אייג' וימי עיון עם סדנאות והרצאות.

  מתי: חמישי-שבת, 26-24 באוקטובר

  מחיר: בתשלום

   

  בלט טרוקדרו

  בלט טרוקדרו ממונטה קרלו יתארח בתכנית חדשה, במסגרת הסדרה "מחול במשכן", בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה תל אביב. חברי הלהקה כולם גברים, רקדנים בעלי הכשרה קלאסית. חבורת הרקדנים מציגה קטעי מחול קלאסי ומודרני מן הרפרטואר העולמי, תוך הקפדה על ביצוע מדויק מבחינה טכנית, אך עם הרבה הומור. בתוכנית קטעים מאגם הברבורים, בלט גדול לארבע רקדניות וחתונתה של ריימונדה.

  מתי: חמישי-שבת, 26-24 באוקטובר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6927777

   

  לילה פרינג'

  אירועי לילה פרינג', החגיגה הגדולה של תיאטרוני הפרינג' בישראל תתקיים במרכזי הפרינג' השונים ברחבי העיר תל-אביב יפו. במהלך 2 לילות רצופים יועלו כ-25 הפקות של תיאטרוני הפרינג' ממיטב הרפרטוארי של 20 תיאטראות פרינג' בישראל. את האירוע ינעל טקס חלוקת פרסי קיפוד הזהב לשנת 2013.

  מתי: חמישי-שישי, 25-24 באוקטובר

  מחיר: 25 שקל למופע

   

  המלך הג'ינג'י של הבארוק

  סיפורי פיות, אלים, מחולות ויערות קסומים משולבים בסיפורי ילדותם של מלחינים כמו ויוולדי, צ'ייקובסקי ורוול וגם המחזאי החשוב בהיסטוריה ויליאם שייקספיר יהיו במרכזה של העונה הבאה של סדרת הילדים המצליחה "צלילי קסם" באופרה הישראלית בהנחייתה ועריכתה של ניצה שאול. הקונצרט הראשון בסדרה "ויוולדי- המלך הג'ינג'י של הבארוק" יתקיים בהשתתפות רקדני להקת סבוטאז'. המופע יתמקד בסיפור ילדותו של המלחין האיטלקי אנטוניו ויוולדי, בוונציה הקסומה. מתאים לילדים מגיל 4 ומעלה.

  מתי: חמישי, 24 באוקטובר, 17:00 ו-18:30

  מחיר: 85 שקל למופע

  לפרטים: 03-6927777

   

  החור חוזר

  יצירתו החדשה של נהרין "החור" ללהקת בת-שבע תעלה במרכז סוזן דלל תל אביב. העבודה מוצגת מעל וסביב קונסטרוקציה ייחודית שנבנתה לצורך המופע: במה מתומנת בת 360 מעלות המוגבהת מהקהל. בהשתתפות כל רקדני הלהקה.

  מתי: חמישי-שבת, 26-24 באוקטובר, 19:00 / 21:00

  מחיר: 150 שקל

  לפרטים: 03-5171471

   

  סוזן דלל (צילום: חנן ישכר) (צילום: חנן ישכר)
  סוזן דלל(צילום: חנן ישכר)

   

  ירושלים

   

  סיור בעקבות חלות לשבת

  סיור לילי אפוף בניחוחות וטעם במאפיות מיוחדות בירושלים שאופות חלות לקראת שבת. במהלכו יסופרו סיפורים ירושלמים על אופים, התפחת שמרים ואפייה. הסיור יעבור במאפיות וותיקות ומאפיות מודרניות שאופות לחם בריאות ולחמי שאור. בנוסף, מאפייה בת למעלה מ-120 שנה המתמחה באפיית חלות ומאפייה משפחתית בה מלווים צלילי מוזיקה קלאסית את תפיחת הבצק. ישולבו הסברים על סמליות הלחם ועל מנהגים ייחודים בהם נוהגים מקובלים ביחס ללחם. המסלול יכלול את שוק מחנה יהודה ושכונות חרדיות. יש להגיע בלבוש צנוע, נשים בחצאיות וגברים עם כיפה.

  מתי: חמישי, 24 באוקטובר, 20:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6203461

   

  סיור בעולמם הנעול של החרדים

  במסגרת סיורי "מטייל סדרתי" של בית שמואל יערך סיור מיוחד בשכונת מאה שערים. כניסה לעולמה המסוגר של העדה החרדית במאה שערים, לב האוטונומיה של העולם החרדי. סיפורי חסידות סאטמער, נטורי קרתא ורבי אהר'לעך..הסיור יעבור בסמטאות השכונה בשילוב מפגש עם דמויות מרתקות והסברים על תולדות הזרמים השונים והמאבקים ביניהם. יש לבוא בלבוש צנוע: גברים בכיפות ונשים בחצאיות ארוכות, לא בבגדים אדומים.

  מתי: שישי, 25 באוקטובר, 09:30

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6203606

   

  סובו ציון והקיפוה באוטובוס

  סיור הכולל תצפיות וביקורים באתרים על קו המתאר האורבני בגבולה הדרומי של ירושלים. הזדמנות לשמוע, לצפות ולבקר ללא מאמץ פיזי רב, באתרים פחות מתויירים. בין האתרים במסלול: בית פגי, הר המשחה, איזור חקל דמא (שדה הדם), שכונת ארמון הנציב והטיילת, רמת רחל, שכונת הר חומה, פריחת חלמוניות (מותנה במצב הפריחה) מחסום 300, שכונת גילה, הר גילה, צומת אורה והדסה עין כרם. (יתכנו שינויים במסלול).הסיור יתקיים באוטובוס, יש לבוא בלבוש צנוע.

  מתי: שבת, 26 באוקטובר, 10:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6203461

   

  ספרות סקנדינבית

  מפגש שני בסדרת ספרות סובבת עולם מבית היוצר של פסטיבל הסופרים הבינלאומי, משכנות שאננים יעסוק בספרות מארצות סקנדינביה. המפגש יתקיים במשכנות שאננים ירושלים ויעסוק בספרות הסקנדינבית: בין "בילבי" ל"נערה עם קעקוע דרקון".

  מתי: חמישי, 24 באוקטובר, 19:30

  מחיר: 60 שקל למשתתף

  לפרטים: 02-6292214

   

  בדרכם של עולי הרגל

  במעבר בין חול לקודש ובין מנחה לערבית יצא טיול אחר הצהרים בגן לאומי סובב חומות ירושלים. ירידה מהשכונות משכנות שאננים וימין משה, הליכה בדרכם של עולי הרגל אל העיר העתיקה והרובע היהודי. המשך בשער ציון וברחובות הצרים של הרובע. עצירה בבית כנסת "החורבה" סביבו מתקהלים תושבי הרובע בכיכר וסיום בכותל המערבי עם מתפללי תפילת ערב שבת. מתאים לגילי 5 ומעלה. ללא עגלות ילדים. יש לבוא בלבוש צנוע.

  מתי: שישי, 25 באוקטובר

  מחיר: 130 שקל למשפחה, 55 שקל למבוגר, 40 שקל לילד

  לפרטים: 3639*

   

  בית כנסת החורבה (רומן יאנושבסקי) (רומן יאנושבסקי)
  בית כנסת החורבה(רומן יאנושבסקי)

   

  מתגלגלים באהבה

  תערוכת "מתגלגלים באהבה 3" מציגה תמונות נבחרות ממסע "גלגלי אהבה", מסע ייחודי בנוף הישראלי המשלב תרומה לקהילה, אהבת הארץ וחדוות הרכיבה על אופניים. התערוכה המספרת דרך עדשת המצלמה את סיפורם של מאות רוכבי אופנים במסעות "גלגלי אהבה" למען ילדי בית חולים אלי"ן תוצג בתיאטרון ירושלים. התערוכה מעניקה טעימה ויזואלית חזקה לחוויות המרגשות, לצבעים ולנופים, ולאווירה הייחודית שעוברים הרוכבים לאורך הדרך.

  מתי: חמישי, 24 באוקטובר, 21:30-16:30

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  דרום

   

  שבת מדברית בנחל רום

  טיול משפחתי לנחל רום, סמוך למלונות ים המלח. עלייה מתונה במעלה הנחל עד לאוכף טבעי של הר יזרח, תצפית על משקעי ימת הלשון, על בריכות האידוי והרי מואב. ירידה מתונה לנחל זהר, שם יסתיים המסלול.

  מתי: שבת, 26 באוקטובר

  מחיר: 130 שקל למשפחה, 55 שקל למבוגר, 40 שקל לילד

  לפרטים: 3639*

   

  קניונים, גבים ומפלים

  טיול למשפחות אוהבות לכת אל קניונים במדבר. הטיול יפתח בהכרות קצרה ויציאה לעבר נחל גוב, נחל קניוני עם תצפיות אל בקעת צין. בגבי נחל גוב עליה בסולם, ירידה בחבלים ואתגרים נוספים. אחר הצהריים מתארגנים בחניון ללינת שטח, ארוחת שבת מדברית ופעילות. בשבת בבוקר מסלול בנחל ברק הקניוני המשלב חציית גבים ומפלים מלאים.

  מתי: שישי-שבת, 26-25 באוקטובר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  סולמות בנחל גוב (צילום: עומר יגאל) (צילום: עומר יגאל)
  סולמות בנחל גוב(צילום: עומר יגאל)

   

  בעקבות הנדידה הגדולה

  בשמי ישראל חולפות כעת מאות אלפי ציפורים שעושות את דרכן מאירופה לאפריקה. חלקן הגדול יעצרו אצלנו למנוחה ולתדלוק לפני ההמראה ליעד הבא. שמורות הטבע עיינות צוקים מהוות תחנה חשובה לאותן ציפורים הבוחרות לנדוד מעל בקעת הירדן וים המלח. לכבוד הנדידה הגדולה תתקיים פעילות טיבוע ציפורים וסיורים לכל המשפחה בשמורה החבויה.

  מתי: שבת, 26 באוקטובר, 14:00-8:00 בכל שעה עגולה

  מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

  לפרטים: 3639*

   

  עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רונית סבירסקי
  חגיגה לכבוד מסיק הזיתים תתקיים במושב כלנית
  צילום: רונית סבירסקי
  מומלצים