שתף קטע נבחר

מצרים: התחפש לאישה כדי לרגל אחר הצבא

כוחות הצבא ממשיכים במבצע הביטחוני הנרחב בסיני, אך נתקלים בפעילי ג'יהאד יצירתיים. חיילי מוצב ברפיח עצרו גבר שהתלבש כאישה מוסלמית כדי להסוות את פעולותיו - איסוף מידע והעברתו לגורמי טרור איסלאמיים

צבא מצרים ממשיך ביתר שאת את המבצע הביטחוני בחצי האי סיני, אך נתקל בפעילי ג'יהאד קיצוני שנוקטים שיטות פעולה חדשות ויצירתיות: דובר הצבא אחמד עלי פרסם אתמול (יום ב') בדף הפייסבוק שלו שכוחות הארמיה השנייה בצבא מצרים שמוצבות בעיר רפיח עצרו אדם שלבש בגדים של אישה וכיסה את פניו בניקאב, כיסוי מסורתי לנשים מוסלמיות. העצור חשוד כי עקב אחר פעולות הצבא המצרי באזור.

 

עוד חדשות בעולם :

סין: 'התאונה בעיר האסורה - פיגוע התאבדות'

שופט בטקסס: הגבלות על הפלות אינן חוקיות

ידע על הציתותים? אובמה מתחמק: זה סודי

סופה עזה הכתה בצפון אירופה: 13 נהרגו

 

"כוח האבטחה של צבא מצרים זיהה אישה רעולת פנים באזור מוצב ביטחוני שנעה בצורה חשודה ועל כן פנה אליה ושאל אותה לפשר מעשיה ולסיבת הימצאה באזור המוצב", כתב דובר צבא מצרים בפייסבוק שלו. "ברגע שאנשי הביטחון חקרו את האישה היא ניסתה לברוח ונעה במהירות שאיננה מתאימה לאישה". 

 

התחיל לרוץ אחרי שהחיילים שאלו אותו שאלות. העצור ברפיח ()
התחיל לרוץ אחרי שהחיילים שאלו אותו שאלות. העצור ברפיח

חיילי המוצב ברפיח ניהלו מרדף אחרי האישה ורק לאחר שנתפסה הם הבינו שמדובר בכלל בגבר שהתחפש כדי להסוות את עצמו ולאפשר לו לעקוב אחר כוחות הביטחון. על פי חשד הרשויות במצרים, העצור תכנן להעביר את המידע שאסף ואת רשמיו לגורמי הטרור החמושים בחצי האי סיני.   

 

דובר צבא מצרים לא הסתפק רק במסירת מידע על הגבר-אישה והעלה לפייסבוק שלו תמונות שלו עם רעלה ובלעדיה. התגובות והלייקים לסטטוס לא איחרו לבוא. אחד מהגולשים כתב: "מתאים לכם (ל'אחים המוסלמים') כיסוי פנים (ניקאב). אם ירצה אללה, לא נראה שוב את הפנים שלכם". גולש מצרי אחר הוסיף: "האחים (המוסלמים) האלה הם נשים". 

 

בינתיים, העיתון המצרי "אל-מסרי אל-יום" דיווח הבוקר כי מנגנוני הביטחון במצרים עצרו בימים האחרונים בכמה מחוזות 45 פעילים של ארגון טרור בינלאומי שתכננו להתנקש באנשי צבא וממשל ואף היו מעורבים בניסיון ההתנקשות הכושל בשר הפנים המצרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים